طبق گزارش ها، مایکروسافت بخش بازی های فیزیکی ایکس باکس – شایعه را تعطیل کرده است


اولین ماه سال 2024 هنوز به پایان نرسیده است، اما در حال حاضر سال سختی برای صنعت بازی بوده است و هزاران نفر شغل خود را در سراسر صنعت از دست داده اند. مایکروسافت اخیراً 1900 اخراج در بخش بازی خود را اعلام کرده است که بخش قابل توجهی به این تعداد اضافه می کند، اما به نظر می رسد که این کاهش ها به ضرر لجستیک این شرکت باشد.

به گفته جز کوردن، روزنامه‌نگار Windows Central، که اخیراً در توییتی گفت که مایکروسافت «بخشی را که برای آوردن بازی‌های Xbox به فروشگاه‌های آجری اختصاص داده شده بود، تعطیل کرده است». کوردن در ادامه خاطرنشان کرد که این لزوماً به این معنی نیست که ایکس‌باکس رسانه‌های فیزیکی را به کلی کنار می‌گذارد، و در عوض ممکن است در آینده توزیع فیزیکی را برون‌سپاری کند، اما این قطعاً نشان‌دهنده خوبی برای برنامه‌های بلندمدت این شرکت نیست. در حال حرکت هستند.

البته شایان ذکر است که مایکروسافت در استقبال از رسانه های دیجیتال به جای توزیع فیزیکی پیشرو در صنعت بوده است. Xbox Series S یک کنسول تمام دیجیتال است، اما اسناد داخلی که سال گذشته به بیرون درز کرد همچنین نشان می دهد که این شرکت در حال توسعه یک مدل Xbox Series X میان نسل است که فقط دیجیتالی خواهد بود.

اخیراً اعلام شده است که عناوین اول پارتی پرچمدار آینده به موقع برای عرضه در ماه می منتشر خواهند شد. حماسه Senua: Hellblade 2 فقط به صورت دیجیتال در دسترس خواهد بود.

خود مایکروسافت هنوز در مورد اینکه آیا بخش بازی های فیزیکی آن تحت تأثیر این اخراج قرار گرفته است یا خیر، اظهار نظر نکرده است.

بازی بقا اعلام نشده Blizzard Entertainment به عنوان بخشی از اخراج مایکروسافت به طور رسمی لغو شده است، با گزارش ها مبنی بر اینکه مشکلات پشت صحنه موتور Synapse خود بلیزارد مانع از توسعه پروژه شده است.

مایک یبارا، رئیس بلیزارد اینترتینمنت نیز تایید کرد که شرکت را ترک می کند.

نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید