مایکروسافت تایید می کند که قراردادی 10 ساله برای حفظ بازی Call of Duty در پلی استیشن پیشنهاد داده است


خرید پیشنهادی مایکروسافت از Activision Blizzard به شدت توسط نهادهای نظارتی در سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفته است، به طوری که CMA بریتانیا، اتحادیه اروپا و FTC در ایالات متحده از جمله دیگر به دنبال وارد شدن به این معامله به دلیل ترس از تأثیرات بر رقابت در بازارهای خود هستند. در حال بررسی هستیم.به طور خاص، سونی به عنوان یکی از بزرگترین مخالفان این معامله ظاهر شده است، با این شرکت اغلب ندای وظیفه در نهایت یک انحصاری Xbox خواهد بود.

اما مایکروسافت گام دیگری برای رفع این نگرانی ها برداشته است. برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، در یک مقاله نظری که در وال استریت ژورنال منتشر شد، جزئیات گزارش اخیر را تایید کرد. این گزارش ادعا می کند که این شرکت به سونی یک قرارداد بلند مدت پیشنهاد داده است. ندای وظیفه برای دهه آینده، در پلی استیشن.

اسمیت نوشت: “سونی پر سر و صداترین حریف است. ما همانقدر از این معامله هیجان زده هستیم که بلاک باستر از ظهور نتفلیکس بوده است.” «فرض اصلی خطر بالقوه ضد رقابتی ناشی از سونی این است که مایکروسافت تولید را متوقف خواهد کرد. ندای وظیفه در پلی استیشن موجود است. اما از نظر اقتصادی غیر منطقی است. بخش مهمی از اکتیویژن بلیزارد ندای وظیفه درآمد حاصل از فروش بازی های پلی استیشن است. با توجه به محبوبیت کراس پلی، آن را نیز ندای وظیفه فرنچایز و خود ایکس باکس میلیون ها گیمر را از خود دور می کنند.

بنابراین ما یک قرارداد 10 ساله با سونی امضا کردیم و تصمیم گرفتیم که یک قرارداد جدید بخریم. ندای وظیفه در همان روز ایکس باکس بر روی پلی استیشن منتشر خواهد شد. ما آماده ارائه تعهدات مشابه به سایر پلتفرم‌ها و اجرای قانونی آنها توسط قانون‌گذاران در ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا هستیم. تلاش مشابهی را برای کمیسیون اروپا برای ایمن کردن دسترسی به فناوری‌های کلیدی برای خدمات رقیب انجام دادیم. ”

در اوایل سال جاری، فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس فاش کرد که مایکروسافت قرارداد مشابهی را به سونی پیشنهاد کرده است، اما اندکی بعد، جیم رایان، مدیرعامل پلی‌استیشن گفت که این قرارداد با سونی بوده است. او گفت که این قرارداد تنها به مدت سه سال فراتر از قرارداد موجود با اکتیویژن تمدید شده است. . 2025)، و بنابراین ناکافی در نظر گرفته شد. در ماه اکتبر، همچنین گزارش شد که رایان یک “بازدید شخصی” از مقر اتحادیه اروپا داشته تا نگرانی های خود را در مورد خرید پیشنهادی بیان کند.

از آن زمان، مایکروسافت اعلام کرده است که مایل است تعهدی بلندمدت به سونی ارائه دهد و اسپنسر نیز گفته است که مایکروسافت قصد دارد پس از نهایی شدن قرارداد با Activision Blizzard، به انتشار ادامه دهد. ندای وظیفه در پلی استیشن تا زمانی که پلی استیشن وجود داشت.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید