مایکروسافت و CMA توافق کردند که در دادگاه بریتانیا باقی بمانند و در مورد معامله Activision Blizzard مذاکره کنند


مایکروسافت در یک نبرد قانونی با کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده پیروز شد و یک قاضی دستور توقف خرید اکتیویژن بلیزارد را رد کرد. توافق می تواند قبل از ضرب الاجل 18 ژوئیه انجام شود، اما باید با سازمان رقابت و بازار بریتانیا پس از مسدود کردن معامله، توافق شود. جلسه رسیدگی به تعویق افتاده بود و برای 28 ژوئیه برنامه ریزی شده بود، اما طرفین موافقت کردند که پرونده را در انتظار مذاکرات باقی بمانند.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت گفت: «به دنبال حکم دادگاه امروز ایالات متحده، تمرکز ما به بریتانیا بازگشته است. در حالی که ما در نهایت با نگرانی‌های CMA موافق نیستیم، در حال بررسی این هستیم که چگونه می‌توان معامله را برای رسیدگی به این نگرانی‌ها به روشی قابل قبول برای CMA اصلاح کرد.

مایکروسافت و اکتیویژن برای اولویت‌بندی اقدام در مورد این پیشنهادات، با CMA توافق کرده‌اند که به نفع عمومی باقی ماندن در دعوای قضایی بریتانیا است، و برای این منظور طرفین به طور مشترک به دادگاه استیناف رقابت ارسال کرده‌اند.»

این آژانس تصمیم خود را به The Verge تایید کرد و گفت که “آماده بررسی پیشنهادات مایکروسافت برای بازسازی قرارداد به گونه ای است که نگرانی های ذکر شده در گزارش نهایی را برطرف کند.” اکنون به دنبال تأیید درخواست از دادگاه تجدیدنظر رقابت (CAT) است.

این ادغام در اروپا تصویب شده است، اگرچه طرفین هنوز به توافق نرسیده اند. به این ترتیب، مایکروسافت می‌تواند فروش محصولات Activision Blizzard را در بریتانیا متوقف کند یا برای جلوگیری از بلوک ادغام، به طور کامل از منطقه خارج شود. با گذشت زمان بیشتر می دانیم، بنابراین لطفاً منتظر اطلاعات بیشتر باشید. در همین حال، برخی از نکات برجسته آزمایش FTC در مقابل مایکروسافت را در اینجا بررسی کنید.

نویسنده: Ravi Sinha

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *