قرارداد ادغام مایکروسافت و اکتیویژن تا 18 اکتبر تمدید شد


برای هیچ کس جای تعجب نیست که معامله ای به بزرگی پیشنهاد 69 میلیارد دلاری مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد مانند همیشه مورد بررسی قرار گیرد، اما با این وجود اکثر طرف ها بیش از حد انتظار به تعویق افتاده است. با این وجود، با توجه به اینکه مایکروسافت به این قرارداد در ایالات متحده چراغ سبز نشان داده است و در حال حاضر در حال مذاکره با CMA در بریتانیا است، به نظر می رسد که این معامله به آرامی در حال بسته شدن است.

به این ترتیب، مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد توافق کردند که مهلت قرارداد ادغام خود را تا 18 اکتبر تمدید کنند. با اجرایی شدن قرارداد جدید، شرکت ها همچنین موافقت کردند که در صورت مواجهه با موانع بیشتر، جریمه های جدیدی را اعمال کنند. اگر خرید تا 29 آگوست بسته نشود، مایکروسافت باید 3.5 میلیارد دلار جریمه به Activision Blizzard بپردازد و اگر تا 15 سپتامبر بسته نشود، 45 دلار خواهد بود. پیش از این، جریمه یک تراکنش ناموفق 3 میلیارد دلار تعیین شده بود.

فیل اسپنسر، مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ در توییتر گفت: “ما به بستن این قرارداد خوشبین هستیم و هیجان زده ایم که بازی های بیشتری را برای بازیکنان بیشتری در سراسر جهان ارائه دهیم.”

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت افزود: “ما به تمام تعهداتی که با EC و سایر تنظیم کننده ها داده ایم احترام می گذاریم و به همکاری با CMA در مورد مسائل مطرح شده در بریتانیا ادامه خواهیم داد.” ما به چشم انداز خود برای تکمیل این قرارداد اطمینان داریم. ”

در همین حال، اکتیویژن بلیزارد CCO و نایب رئیس شرکت لولو چنگ مرروی نوشت:

با توجه به تاییدیه های نظارتی جهانی و اطمینان هر دو شرکت مبنی بر اینکه CMA راه حلی برای رفع نگرانی ها در بریتانیا دارد، هیئت مدیره اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت اعلام کرده اند که هر دو شرکت در 18 اکتبر 2018 مطلع خواهند شد. اجازه عدم فسخ قرارداد تا بعد از این تاریخ».

“ما در مراحل بعدی خود مطمئن هستیم و معتقدیم که معامله به زودی تکمیل خواهد شد.”

اخیرا، CMA اعلام کرد که مهلت تصمیم گیری نهایی در مورد خرید را تا 29 آگوست تمدید کرده است و قانونگذاران و مایکروسافت نیز دو ماه دیگر برای حل و فصل این معامله توسط دادگاه استیناف رقابت بریتانیا اعطا کردند.

نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *