گفته می شود که بودجه Aveum برای Immortality 125 میلیون دلار بوده است.


از آنجایی که بودجه ساخت بازی همچنان به سطوح ناپایدار می رسد، شاهد نمونه های قابل توجه بیشتری از عناوین هستیم که نتوانسته اند بازدهی رضایت بخشی را از سرمایه گذاری قابل توجه خود ارائه کنند. 2023 جاودانه های Aveum یکی از این بازی ها است بازی تیراندازی اول شخص تک نفره تیم مستقل Ascendant Studios به عنوان یک تجربه AAA معتبر معرفی شد، اما علیرغم درخشش و ارزش های تولیدی، بازی نتوانست انتظارات تجاری را برآورده کند و تقریبا نیمی از کارمندان استودیو اخراج شدند. .

برت رابینز، مدیرعامل استودیوی Ascendant در ادامه گفت که یک برنامه فشرده برای انتشار در سال 2023 کمک کرده است. جاودانه های Aveum اگرچه فروش ناامید کننده و این می تواند به خوبی عاملی باشد، اما سازندگانی که روی این بازی کار کرده اند هزینه های مربوط به توسعه و بازاریابی این شوتر را فاش کرده اند و این بازی را به یکی از بهترین های بازار تبدیل کرده اند. (به ویژه بودجه)، اما نتوانست چشم انداز خود را اجرا کند.

به گفته یک توسعه دهنده که به طور ناشناس با IGN صحبت کرده است: جاودانه های Aveum بودجه توسعه 85 میلیون دلاری داشت و ناشر EA 40 میلیون دلار اضافی برای بازاریابی این بازی هزینه کرد که مجموع هزینه را به حدود 125 میلیون دلار رساند.

“در سطح بالا، جاویدان سازنده گفت: «این بسیار فراتر از محدوده پروژه اولیه یک استودیو بود. “هزینه توسعه حدود 85 میلیون دلار بود، و من فکر می کنم EA 40 میلیون دلار برای بازاریابی و توزیع هزینه کرد. مطمئناً، استعدادهای بزرگی در تیم توسعه وجود داشت، اما در بازار امروز هیچ تیراندازی تک نفره AAA وجود ندارد. این واقعاً یک بازی بود. ایده وحشتناکی برای تلاش برای ساخت آن، به خصوص از آنجایی که Unreal Engine 5 یک IP جدید بود که ما نیز در تلاش بودیم از آن استفاده کنیم. کمپین منتهی به راه‌اندازی پف کرده، تکراری و بسیار طولانی بود.”

در بررسی بازی به آن امتیاز 5/10 دادیم و گفتیم:جاودانه های Aveum شروع به نشان دادن وعده می کند، اما به زودی از تعدادی نقص رنج می برد. در حالی که مطمئناً برخی از جلوه های بصری زیبا وجود دارد، اما بازی کردن آن اگر کاملاً نامناسب نباشد، غالباً بد است. ” بازبینی کامل را اینجا بخوانید.

جاودانه های Aveum برای PS5، Xbox Series X/S و PC موجود است. برت رابینز، مدیرعامل استودیوی Ascendant گفت که این بازی احتمالاً در نهایت برای Game Pass و PlayStation Plus منتشر خواهد شد، اما تاکنون هیچ اعلام رسمی در این زمینه وجود نداشته است.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید