گوگل نگران است که اگر مایکروسافت Activision Blizzard را خریداری کند، بازی در ChromeOS آسیب خواهد دید.


همراه با بسیاری از نهادهای حاکم در سراسر جهان که علاقه کمتری به خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت داشته اند، به نظر می رسد گوگل نیز کلاه خود را به چرخ ضرب المثل ابراز نارضایتی خود بر سر گذاشته است.

به گفته پولیتیکو، مشخص شده است که گوگل نیز نگرانی هایی در مورد این خرید دارد. این گزارش خاطرنشان می‌کند که نگرانی‌های گوگل به اندازه نگرانی‌های سونی نیست، اما ماهیت نگرانی‌ها بسیار مشابه است، به طوری که گوگل می‌گوید اگر مایکروسافت بخواهد با موفقیت Activision Blizard را خریداری کند، تهدیدی برای پلتفرم ChromeOS این شرکت خواهد بود. بازی ضربه خواهد خورد.

بحث اصلی گوگل حول این ایده است که بازی‌ها از طریق Game Pass در سیستم‌هایی که روی ChromeOS گوگل اجرا می‌شوند و به عمد توسط مایکروسافت تنزل داده شده‌اند، می‌چرخد.

با این حال، به لطف مایکروسافت، به نظر می رسد این شرکت در تلاش است تا تجربه Game Pass را نه تنها در ChromeOS، بلکه در پلتفرم لینوکس از طریق سرویس پخش xCloud خود بهبود بخشد.

گوگل نسبتاً اخیراً زمانی که اعلام کرد پلتفرم بازی ابری خود Stadia را تعطیل می کند، تصمیم گرفت بزرگترین تلاش خود را برای ورود به بازار بازی کنار بگذارد.نویسنده: Shunal Doke

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید