حکم FTC در مورد خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت توسط قاضی رد شد


حکمی علیه کمیسیون تجارت فدرال صادر شده است که به دنبال صدور حکم اولیه برای جلوگیری از خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت است. یک قاضی این دستور را رد کرد و اجازه داد معامله تا مهلت 18 جولای بسته شود. با این حال، مذاکرات با سازمان رقابت و بازار بریتانیا، که در آوریل این تصاحب را مسدود کرد، همچنان مورد نیاز است.

قاضی ژاکلین اسکات کوری گفت: “مسئولیت دادگاه در این پرونده محدود است. علیرغم شرایط فعلی، ما ادغام را در انتظار حل‌وفصل دعوای اداری FTC می‌مانیم یا احتمالاً خاتمه می‌دهیم. به دلایلی که توضیح داده شد، دادگاه اعلام کرد که FTC می‌تواند برنده شود. این استدلال که این ادغام عمودی خاص در این صنعت خاص می تواند رقابت را بطور قابل ملاحظه ای تضعیف کند.

برعکس، شواهد مستند نشان می دهد که دسترسی مصرف کنندگان در حال افزایش است. ندای وظیفه و سایر محتوای Activision. بر این اساس، درخواست دستور بدوی رد می شود. “

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت در توئیتی اخیر گفت: «ما از دادگاه سانفرانسیسکو به خاطر اتخاذ این تصمیم سریع و کامل سپاسگزاریم و امیدواریم که سایر حوزه‌های قضایی به تلاش برای حل و فصل به موقع ادامه دهند.

بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد نیز (از طریق The Verge) گفت که “ادغام ما به نفع مصرف کنندگان و کارگران خواهد بود.” این امر به جای اینکه به رهبران تثبیت شده بازار اجازه دهد به تسلط بر صنعت به سرعت در حال رشد ادامه دهند، به رقابت اجازه می دهد. “

در مورد FTC، سخنگوی داگلاس فارار گفت: “این نتیجه ناامید کننده است، زیرا این ادغام یک تهدید آشکار برای رقابت آزاد در بازی های ابری، خدمات اشتراک و کنسول ها است. ما اقدامات بعدی خود را برای ادامه مبارزه اعلام خواهیم کرد.”

FTC ممکن است تا ساعت 11:59 بعد از ظهر به وقت اقیانوس آرام در 14 جولای نسبت به این تصمیم اعتراض کند، بنابراین باید منتظر باشیم و ببینیم آیا این اتفاق می افتد یا خیر. شایان ذکر است که مایکروسافت نسبت به تصمیم CMA مبنی بر جلوگیری از خرید درخواست تجدید نظر کرده است و جلسه استماع قرار است در 28 جولای آغاز شود. اکتیویژن بلیزارد 3 میلیارد دلار هزینه فسخ از مایکروسافت دریافت خواهد کرد در صورتی که معامله تا هجدهم تکمیل نشود.

طبق گزارش ها، مایکروسافت در حال مذاکره با چندین راه حل، از جمله عدم فروش محصولات Activision Blizzard در بریتانیا یا خروج کامل از منطقه است. مثل همیشه منتظر بروزرسانی های بیشتر باشید.

نویسنده: Ravi Sinha

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *