مایکروسافت پس از بلوک رگولاتور بریتانیا در Activision، قرارداد 10 ساله دیگری را با Cloud Platform Nware امضا کرد.


تصاحب پیشنهادی مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد توسط سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) مسدود شد و این معامله را به خطر انداخت، اما هر دو شرکت محکم ایستاده‌اند. اگرچه مایکروسافت قصد دارد به اکتیویژن بلیزارد اعتراض کند، این شرکت همچنان به برداشتن گام‌های بیشتر برای استحکام استدلال خود ادامه می‌دهد. معامله، اگر اجازه داده شود، به رقابت آسیبی نمی رساند.

برای این منظور، مایکروسافت با پلتفرم بازی ابری Nware قراردادی منعقد کرده است. این باعث می‌شود که توسعه‌دهندگان بازی‌های PC توسط استودیو ایکس‌باکس حداقل تا یک دهه آینده روی پلتفرم عرضه شوند. مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرد که این معامله پس از تکمیل خرید، عناوین Activision Blizzard را نیز پوشش می‌دهد.

فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس در توییتی گفت:

در هفته‌های اخیر، مایکروسافت قراردادهای مشابهی با شرکت‌هایی مانند نینتندو، انویدیا و استیم منعقد کرده است، در حالی که پیشنهادات مشابهی برای پلی‌استیشن در نظر گرفته شده است.

با توجه به اینکه CMA تاثیر بالقوه خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت را بر نوآوری و رقابت در بازار در حال رشد بازی های ابری به عنوان دلیل مسدود شدن این معامله ذکر کرده است، مایکروسافت چندین معامله و پلتفرم مشابه دیگر را امضا کرده است.

نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید