استودیو Firesprite شخص اول پلی استیشن متهم به داشتن فرهنگ کاری سمی است


Firesprite یکی از چندین استودیو است که تحت تأثیر دور اخیر اخراج های پلی استیشن قرار گرفته است که منجر به اخراج تقریباً 900 شغل در سراسر شرکت خواهد شد.علاوه بر اخراج ها، طبق گزارش ها، استودیو خدمات زنده نیز ارائه می کرد. فلز تاب خورده مسابقه لغو خواهد شد. پس از همه اینها، گزارش جدیدی توسط Eurogamer منتشر شده است که در آن موارد ادعا شده در محل کار در استودیو فاش شده است.

بر اساس این گزارش، Firesprite از زمانی که توسط PlayStation خریداری شد، استعدادهای خود را با سرعت نگران کننده ای از دست داده است، به طوری که همه بنیانگذاران این استودیو در سال گذشته شرکت را ترک کردند. بر اساس این گزارش، سونی رهبری جدیدی را برای Firesprite از استودیوی بریتانیایی خود، XDev، در آنچه منبع ناشناس آن را “نپاتیسم کلاسیک” نامیده است، به ارمغان آورده است.

در ادامه این گزارش آمده است که کارمندان مدیریت جدید Firesprite را یک “قلدر” و “ظالم” توصیف کردند که با مردم “مانند یک کارخانه” رفتار می کرد. برخی دیگر گفتند که رئیس استودیو جدید “خیلی دور از دسترس” است و “فقط به پول اهمیت می دهد” و تلاش های سونی برای بازسازی استودیو “پرهای زیادی را به هم زد” و او گفت که فرهنگ استودیو به طور قابل توجهی نسبت به قبل تغییر کرده است. مثل قبل از خرید.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مسائل دیگری مشکلات Firesprite را تشدید می‌کند، از جمله اتهامات جنسیت‌گرایی، سن‌گرایی و «فرهنگ ترس» که منجر به توقف توسعه عناوین راه‌اندازی PS VR2 شد. فراخوان افق کوهستان (علاوه بر فشار داخلی چریک های مدیریت سریال)، مرگ ناگوار یک رهبر منابع انسانی که نتوانست با تیم در حال رشد همراهی کند و آن را به تیم منابع انسانی استودیو واگذار کرد، تجمیع پروژه ها و کارمندان به سمت پروژه های جدید حرکت کردند. آنها علاقه ای نداشتند. انتقال، بیشتر.

یکی از کارمندان ادعا کرد که سونی «بازی‌های سیاسی انجام می‌دهد و افراد خود را مسئول می‌کند»، در حالی که یکی دیگر می‌گوید: «سونی استودیوها را خرید و آنها را به مارپیچ مرگ فرستاد و شغل‌شان را از دست داد.» «من بدترین اشتباه را انجام دادم که مداخله کردم نقطه ای که ممکن است دیگر نتوانم آن را انجام دهم.” برای تکمیل پروژه ای که روی آن کار می کنید. ”

صحبت کردن در مورد Horizon Call of the Mountain در طول توسعه، یکی دیگر از مقامات گفت: “فشار فوق العاده ای بر تیم وجود داشت تا نه تنها بازی را ارائه کند، بلکه سیستم ها و پلتفرم ها را تغییر دهد و استعدادهای جدید را استخدام کند. نه دامنه، نه کیفیت و نه تاریخ پایان تغییر نخواهد کرد.”

بر اساس این گزارش، سونی و فایرسپایت ادعا کردند که تحقیقات داخلی را برای بررسی 13 شکایت از رهبری کارکنان، از جمله موارد مربوط به اتهامات تبعیض جنسیتی و سنی، انجام داده‌اند. به گفته کارمندان ناشناس ذکر شده در این گزارش، سونی این حوادث را به عنوان “سوء تفاهم” طبقه بندی کرده است، اما Eurogamer گزارش می دهد که برخی از کارمندان پس از بررسی گزینه های قانونی خود از سونی غرامت دریافت کرده اند. او می گوید که متوجه شده است.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید