تصاویر Final Fantasy 16 فقط با حافظه PS5 و SSD امکان پذیر است


علیرغم گزارش هایی مبنی بر مخالف، Square Enix فانتزی نهایی 16 یک نسخه انحصاری PS5 (حداقل برای شش ماه) است و در مورد وفاداری بصری آن فقط در PS5 امکان پذیر است. کارگردان هیروشی تاکای بار دیگر در مورد این کنسول و قدرت آن با بلاگ پلی استیشن صحبت کرد.

هنگامی که از تاکای در مورد اولین برداشت خود از سخت افزار پرسیده شد، گفت: من در طول سال ها با سخت افزارهای مختلفی کار کرده ام که بسیاری از آنها نتوانستند تعادل مناسبی بین قابلیت های سخت افزار و اندازه حافظه برقرار کنند.

“اما PS5 متفاوت است. حافظه آن بیش از اندازه کافی برای استفاده حداکثری از سخت افزار است. در مورد SSD، زمانی که در حال ساختن بازی بودم از سرعت آن شگفت زده شدم.”

وی در خصوص اینکه چگونه تیم سازنده از سخت افزار این کنسول بهره برده است، گفت: نه فقط کیفیت نور و سایه، بلکه برای درخشش واقعی آنها.

«تنها رندر کردن این مدل‌ها روی صفحه‌نمایش نیاز به منابع زیادی دارد و افکت‌های نور و سایه در بالای آن لایه‌بندی می‌شوند. FF16، می تواند طیف گسترده ای از حملات را انجام دهد و تمام انیمیشن ها و جلوه های آنها در حافظه ذخیره می شود.

البته انتقال از کات سین به گیم پلی تنها به لطف یک SSD (که تاکای سال گذشته نیز از آن تمجید کرد) امکان پذیر است. بدون سرعت حافظه های SSD، امکان نداشت که بازی به طور یکپارچه از گیم پلی با منابع فشرده به کات سین های به همان اندازه فشرده و بالعکس جریان یابد.

کنترلر DualSense کنسول نیز با استفاده از ماشه های تطبیقی ​​برای “احساس تلاش و مقاومت” هنگام باز کردن درهای سنگین یا بلند کردن پنجره های مشبک پشتیبانی می شود. همچنین هنگام سواری با چوکوبو استفاده می شود. بازخورد لمسی می تواند ارتعاشات بسیار ظریفی ایجاد کند که برای افزایش حضور شما در صحنه های برش استفاده می شود. با تبدیل جلوه های صوتی استفاده شده در هر صحنه به داده لمسی، اکنون می توان جزئیاتی را بیان کرد که قبلاً قابل بیان نبودند، مانند حرکت هوا. “

فانتزی نهایی 16 در تاریخ ۲۲ ژوئن برای PS5 عرضه می‌شود، گیم‌پلی‌های جدید زیادی برای معرفی مبارزات، اکتشاف و موارد دیگر در دسترس است. همچنین می توانید آخرین اسکرین شات ها را در زیر بررسی کنید. این اکشن RPG در هنگام راه اندازی دو حالت گرافیکی ارائه می دهد: 4K/30 FPS و 1440p/60 FPS.نویسنده: Ravi Sinha

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *