کارگردان Final Fantasy 14 می گوید برنامه ای برای تبدیل آن به یک بازی رایگان وجود ندارد


فانتزی نهایی 14 کارگردان نائوکی یوشیدا فاش کرد که Square Enix قصد ندارد MMORPG مبتنی بر اشتراک خود را به یک بازی رایگان تبدیل کند. یوشیدا در مصاحبه ای با Eurogamer گفت که نسخه آزمایشی رایگان بازی به مرور زمان گسترش خواهد یافت، اما این شرکت در حال حاضر برنامه ای برای رایگان کردن بازی ندارد.

یوشیدا گفت: «من فکر می‌کنم نسخه آزمایشی رایگان به گسترش خود ادامه خواهد داد، اما در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای رایگان کردن خود مشتری وجود ندارد. سوال در مورد “مقدار زیادی از زمان و پول برای بسته‌های توسعه سرمایه‌گذاری شده است، بنابراین درآمد حاصل از فروش خود توسعه همچنان برای حفظ توسعه‌هایی با این بزرگی بسیار مهم است. از این به بعد، من می‌خواهم محتوای زیادی ایجاد کنم که همه می توانند لذت ببرند.»

آقای یوشیدا در ادامه از تلاش های خود در 10 سال گذشته می گوید. Final Fantasy XIV: A Realm Rebornدر سال 2013 منتشر شد. از زمان انتشار، این بازی چهار الحاقیه دریافت کرده است که پنجمین آن:مسیر سحر– برای انتشار تابستان 2024 برنامه ریزی شده است.

وقتی از او پرسیده شد که آیا قصد دارد استودیو را ترک کند؟ فانتزی نهایی 14 یوشیدا پاسخ داد که او در حال حاضر قصد ندارد دنیای Eorzea را ترک کند زیرا شروع به تمرکز روی بازی جدید خود می کند. با مقداری الهام، این ممکن است روزی تغییر کند.

یوشیدا گفت: «ما هیچ برنامه‌ای برای رفتن به یک بازی جدید نداریم، زیرا این کار حتی دشوارتر از «تولد دوباره» یک پادشاهی است. اگر نوعی الهام وجود داشته باشد، ممکن است تغییر کند.»

Final Fantasy 14: Dawn Trail در ماه جولای همراه با یک تریلر در جریان آخرین قسمت از فینال فانتزی فانتزی سالانه اعلام شد. به نظر می رسد که این بسط با موضوع ارائه به قهرمان داستان، یعنی Warrior of Light، پس از رویدادهای غم انگیزی که در چندین بسط گذشته رخ داده است، باشد.

نسخه آزمایشی رایگان بازی نیز به میزان قابل توجهی گسترش یافته است. هنگامی که نسخه آزمایشی رایگان برای اولین بار در سال 2020 معرفی شد، بازیکنان فانتزی نهایی 14 تا آخر ایشگرد آسمان آبی گسترش در جولای Square Enix نسخه آزمایشی رایگان را گسترش داد، خون طوفانی تحولات درست قبل از محبوبیت عظیم سایه آور گسترش آغاز می شود.نویسنده: Shunal Doke

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *