اتحادیه اروپا به مایکروسافت درباره خرید اکتیویژن بلیزارد هشدار داد


به گزارش پولیتیکو، آخرین تحولات در تحقیقات ضد تراست که مایکروسافت در تلاش برای خرید خود با آن مواجه است، باعث شده است که اتحادیه اروپا یک هشدار رسمی به مایکروسافت صادر کند.

بخش عمده ای از هشدار اتحادیه اروپا به مایکروسافت حول این موضوع است که چگونه خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت می تواند بر رقابت در بازار بازی های ویدیویی تأثیر منفی بگذارد. ندای وظیفه.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: “این اقدام پس از آن صورت گرفت که اتحادیه اروپا تحقیقات مفصلی را در ماه نوامبر درباره این قرارداد آغاز کرد و می‌تواند مایکروسافت را تشویق کند تا دسترسی به فرنچایز محبوب “Call of Duty” اکتیویژن را در آینده مسدود کند. ما دریافتیم که این خطر وجود دارد.” .

چنین استراتژی‌های سلب مالکیت رقابت را در بازار ثانویه بازی‌های ویدیویی کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی کاهش می‌دهد و منجر به قیمت‌های بالاتر، کیفیت پایین‌تر و نوآوری کمتر برای توزیع‌کنندگان بازی‌های کنسولی می‌شود که می‌تواند به مصرف‌کنندگان منتقل شود. پتانسیل وجود دارد.»

در همین حال، مایکروسافت بیانیه خود را در واکنش به هشدار اتحادیه اروپا منتشر کرده است. سخنگوی مایکروسافت گفت: “ما با دقت به نگرانی های کمیسیون اروپا گوش می دهیم و مطمئن هستیم که به آنها رسیدگی خواهد شد.

خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت توسط چندین نهاد نظارتی که با کمیسیون های اروپایی مانند سازمان رقابت و بازار بریتانیا و کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده همکاری می کنند، در حال بررسی است.نویسنده: Shunal Doke

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید