رگولاتورهای اتحادیه اروپا خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت را در هفته آینده تایید می کنند – شایعات


سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) پیشنهاد خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد را مسدود کرده است و این امر باعث می‌شود که حتی اگر مایکروسافت به تصمیم CMA درخواست تجدیدنظر کند یا خیر، مطمئن نیست که آیا این معامله انجام خواهد شد یا خیر. البته معامله پیشنهادی این شرکت توسط سایر رگولاتورها در سراسر جهان نیز در حال بررسی است و انتظار می رود یکی از تحقیقات در حال انجام با تایید به زودی بسته شود.

بر اساس گزارشی که رویترز منتشر کرده است، کمیسیون اروپا خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت را در هفته آینده، احتمالاً در 15 می، تایید خواهد کرد. قراردادهای مجوز متعدد بین مایکروسافت و انویدیا و سایر پلتفرم‌های استریم ابری، از جمله، ادعا می‌شود که تعادل را از بین برده است. به نفع شرکت خواهد بود.

رگولاتورهای اتحادیه اروپا پیش از این مهلت ۲۲ می را برای تصمیم گیری نهایی تعیین کرده بودند، اما جالب است که این اولین باری نیست که گزارش‌ها حاکی از آن است که کمیسیون اروپا احتمالاً این توافق را تایید می‌کند.

مجدداً، شایان ذکر است که طولی نکشید که CMA معامله‌ای را که ظاهراً دقیقاً برعکس عمل می‌کرد، مسدود کرد.

در همین حال، خرید پیشنهادی اکتیویژن بلیزارد نیز با مقاومت سرسخت تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده مواجه شده است، به طوری که کمیسیون تجارت فدرال برای جلوگیری از این معامله، شکایتی علیه مایکروسافت ارائه کرده است.

اخیراً تأیید شده است که مایکروسافت همچنان باید 3 میلیارد دلار خسارت به Activision Blizzard در صورت شکست این معامله بپردازد.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید