fortnite chapter 4

اپیک گیمز 520 میلیون دلار برای رسیدگی به دعوای FTC به دلیل نقض حریم خصوصی Fortnite و کسب درآمد «فریبنده» پرداخت می‌کند.


کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) اخیراً در صنعت بازی خبرساز شد و از مایکروسافت شکایت کرد تا از خرید اکتیویژن بلیزارد جلوگیری کند. در حالی که این روند احتمالاً در حال حاضر ادامه خواهد داشت، آژانس روند رسیدگی به ناشر بازی دیگری را پایان داده است.

FTC از طریق یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که Epic Games در مجموع 520 میلیون دلار برای حل و فصل دو شکایت مرتبط پرداخت خواهد کرد. فورتنایت – یکی در مورد تجاوز به حریم خصوصی و دیگری در مورد شیوه های کسب درآمد “فریبکارانه”.

به گفته ساموئل لوین، مدیر دفتر حمایت از مصرف‌کننده FTC، اپیک گیمز «کودکان و نوجوانان را به‌خاطر شیوه‌های سست حریم خصوصی خود به خطر می‌اندازد و میلیون‌ها دلار هزینه غیرقانونی از طریق استفاده از الگوهای تاریک برای مصرف‌کنندگان هزینه می‌کند.» من اتهامی جدی می‌زنم. “

لوین گفت: «بر اساس دستور پیشنهادی که امروز اعلام شد، شرکت باید تنظیمات پیش‌فرض خود را تغییر دهد، میلیون‌ها دلار به مصرف‌کنندگان برگرداند و جریمه‌های رکوردشکنی برای نقض حریم خصوصی بپردازد.»

گفته می شود که این شرکت “اطلاعات شخصی کودکان زیر 13 سال را که فورتنایت، یک سرویس آنلاین برای کودکان را بازی کرده اند، بدون اطلاع والدین یا کسب رضایت والدین قابل تایید” جمع آوری کرده است. ارتباط چت صوتی و متنی برای کودکان و نوجوانان به طور پیش فرض.

این مورد یکی از دو موردی است که قبلاً به آن اشاره شد و باعث پرداخت جریمه 275 میلیون دلاری Epic Games خواهد شد.

FTC همچنین اعلام کرد که Epic Games “از الگوهای تیره استفاده می کند تا بازیکنان را فریب دهد تا خریدهای ناخواسته انجام دهند و به کودکان این امکان را می دهد که هزینه های جعلی را بدون دخالت والدین دریافت کنند.”گفته می شود که این شرکت از “پیکربندی دکمه ضد شهود، ناسازگار و گیج کننده” استفاده کرده است. فورتنایت ما این امکان را برای بازیکنان فراهم کردیم که هزینه های غیر ضروری را تنها با فشار دادن یک دکمه پرداخت کنند.

همچنین گفته می شود که Epic “حساب های مشتریانی را که در مورد اتهامات جعلی با شرکت های کارت اعتباری اختلاف نظر داشتند، قفل کرده است.” از سوی دیگر، اگر قفل حساب باز می شد، به بازیکن “هشدار داده می شد که بحث در مورد اتهامات آتی می تواند منجر به محرومیت دائمی شود”.

در نتیجه، اپیک 245 میلیون دلار پرداخت کرد که برای بازپرداخت وجه به مصرف کنندگان استفاده خواهد شد. همچنین «صورت‌حساب مصرف‌کنندگان با استفاده از الگوهای تیره یا بدون رضایت مثبت» را ممنوع می‌کند.نویسنده: Shubhankar Parijat