Embracer Group از ژوئن 2023 تقریباً 1400 نفر را اخراج کرده است


شرکت های زیادی در صنعت بازی وجود ندارند که تا حدودی تحت تاثیر موج اخراج ها که بیش از یک سال است در جریان است، قرار نگرفته باشند، اما تعداد کمی از آنها به اندازه گروه Embracer در این آسیب نقش داشته اند. . Embracer در ژوئن سال گذشته برنامه بازسازی داخلی خود را پس از شکست در دستیابی به یک قرارداد 2 میلیارد دلاری با گروه Saby Games عربستان سعودی اعلام کرد و از آن زمان تعداد نگران کننده ای از افراد در تمام استودیوهای خود را اخراج کرده است.

در واقع، Embracer Group در گزارش مالی سه ماهه اخیر خود فاش کرد که تاکنون 8 درصد از نیروی کار خود یا 1387 نفر را به عنوان بخشی از برنامه بازسازی خود کاهش داده است. تا نوامبر سال گذشته، این تعداد حدود 900 نفر بود، و اگرچه شرکت از آن زمان تا کنون نزدیک به 500 شغل دیگر را کاهش داده است، سه ماهه منتهی به 31 دسامبر سودآورترین سه ماهه در تاریخ گروه Embracer بود. این اعداد وخیم‌تر با در نظر گرفتن این موضوع آشکارتر می‌شوند. یک سه ماهه بسیار بی ثبات بود.

مدیر عامل شرکت لارس وینگفورز گفت که در حالی که برنامه تجدید ساختار شرکت به “مرحله نهایی” نزدیک می شود، هنوز “چندین فرآیند بزرگ واگذاری ساختار یافته در حال انجام است” که منجر به کاهش بیشتر مشاغل در ماه های آینده می شود، رئیس شرکت گفت: اولویت اصلی ما به حداکثر رساندن ارزش سهامداران تحت هر شرایطی است.

وینگفورث گفت: “به عنوان بخشی از برنامه بازسازی خود، Embracer هنوز در حال گذراندن تعدادی از فرآیندهای عمده واگذاری ساختاری است که می تواند ترازنامه آن را تقویت کند و هزینه های سرمایه ای را بیشتر کاهش دهد.” “فرآیند در مرحله بلوغ است. برخی از شرکت ها ممکن است قبل از اعلام فروش شروع به تجدید ساختار کنند. مهمترین اصل ما همیشه حداکثر کردن ارزش سهامداران در هر شرایطی است. “بعید است که هدف برنامه تجدید ساختار بدهی خالص کمتر شود. احتمالاً تا 31 مارس به 8 میلیارد کرون می رسد. برخی واگذاری ها منجر به کاهش قابل توجه بدهی خالص پس از 31 مارس 2024 خواهد شد. این احتمال وجود دارد.”

یکی از واگذاری هایی که وینگفورث به آن اشاره می کند به طور بالقوه می تواند این باشد: سرزمین های مرزی Developer Gearbox Entertainment چند ماه پیش گزارش داد که Embracer برای خریداران استودیو مناسب است.

برنامه بازسازی گروه Embracer منجر به بسته شدن تعدادی از استودیوها از جمله: ردیف مقدسین توسعه دهنده Volition و تقسیم کننده زمان توسعه دهنده Free Radical Design است. در همین حال، استودیوهای متعددی از جمله Crystal Dynamics، Fishlabs، New World Interactive، Lost Boys Interactive، 3D Realms و Slipgate Ironworks با اخراج مواجه شدند.

به عنوان بخشی از این برنامه، گروه Embracer همچنین از ژوئن سال گذشته، 29 پروژه منتشر نشده را در تمام استودیوها لغو کرده است.طبق گزارش های اخیر، جدید Deus Ex بازی ها یکی از آنها بود.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید