E3 به طور کامل لغو شد


E3 زمانی بزرگترین صحنه صنعت بازی بود، اما محبوبیت آن در سال های اخیر با سرعت نگران کننده ای کاهش یافته است. در چند سال گذشته، سازمان میزبان آن، انجمن نرم‌افزار سرگرمی (ESA)، تلاش کرده و نتوانسته است این نمایش را به نمایش بگذارد، اما شکست‌های آن ثابت شده است که اثرات ماندگاری دارد.

در گزارشی که واشنگتن پست منتشر کرد، ESA تعطیلی دائمی رویداد E3 را تایید کرد. این بدان معناست که هیچ نمایشگاه E3 برای چند سال آینده برنامه ریزی نشده است.

استنلی، رئیس ESA، گفت: «پس از بیش از 20 سال میزبانی رویدادی که به عنوان یک نمایشگاه مرکزی برای صنعت بازی‌های ویدیویی ایالات متحده و جهانی عمل کرده است، انجمن نرم‌افزار سرگرمی تصمیم به پایان E3 گرفته است.» آقای پیر لوئیس گفت. مدیر عامل.

پیر لوئیس می‌گوید راه‌های جدید شرکت‌ها برای دستیابی به مخاطبان خود، از طریق ارائه‌های از پیش ضبط‌شده حضوری و پخش زنده، اهمیت و ضرورت E3 را به عنوان یک رویداد کاهش می‌دهد.

او گفت: “ما می دانیم که اشتیاق فوق العاده ای برای E3 در سراسر صنعت، بازیکنان و سازندگان وجود دارد.” “ما در این اشتیاق مشترک هستیم. ما می دانیم که خداحافظی با چنین رویداد محبوبی دشوار است، اما با توجه به فرصت های جدید صنعت ما برای دستیابی به طرفداران و شرکای ما، این کار درستی است.”

وی افزود: اکنون شرکت ها از طرق مختلف از جمله ویترین خود به مشتریان و روابط تجاری دسترسی دارند.

او در ادامه افزود که اگرچه محبوبیت E3 در سال‌های اخیر به طور پیوسته کاهش یافته است، اما نبود آن از راه‌های دیگری به نفع صنعت بوده است.

“همه این شرکت های بزرگ می توانند ویترین های فردی ایجاد کنند. [and] ما همچنین با سایر رویدادهای صنعت همکاری خواهیم کرد تا طیف گسترده ای از بازی ها را به نمایش بگذاریم.» “این برای صنعت ما هیجان انگیز است و به این معنی است که ما این فرصت را داریم که راه هایی برای جذب مخاطبان جدید به روش های مختلف کشف کنیم.”

E3 2018 آخرین باری بود که یک رویداد E3 تمام عیار با حضور تمام شرکت های بزرگ برگزار شد. در E3 2019 (و بعد از آن)، سونی در این مراسم حضور نداشت و سال‌های بعد شاهد غیبت‌های متناوب از سوی شرکت‌هایی مانند EA و نینتندو بودیم.

البته، E3 2020 به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا به طور کامل لغو شد و اگرچه این نمایش به عنوان یک رویداد از راه دور در سال 2021 بازگشت، اما در بهترین حالت با واکنش‌های گرم مواجه شد. E3 2022 و E3 2023 نیز لغو شدند، اگرچه در سال‌های اخیر ESA تلاش کرده است خود را دوباره اختراع کند تا جان تازه‌ای به این رویداد بدهد. اوایل امسال ادعا شده بود که E3 2024 و 2025 نیز لغو شده است.

در سال‌های اخیر، شرکت‌ها میزبانی رویدادها و نمایشگاه‌های خود را آغاز کرده‌اند و باعث می‌شود E3 حتی کمتر مورد نیاز باشد. البته، نینتندو بیش از یک دهه است که این کار را انجام می دهد، اما در سال های اخیر، بسیاری از شرکت های دیگر نیز از جمله سونی، مایکروسافت، EA، کپکام و غیره به آن ملحق شده اند.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید