Valve اعلام کرد که انتظار نمی رود Steam Deck 2 حداقل برای چند سال منتشر شود


از زمان عرضه آن در حدود یک سال و نیم پیش، Steam Deck ثابت کرده است که موفقیت بزرگی برای Valve است و نسبتاً سریع (و گسترده) مورد پذیرش مخاطبان بازی قرار گرفته است. البته، Valve قبلاً اعلام کرده بود که Steam Deck را به عنوان یک “خط تولید چند نسلی” می بیند و قصد دارد در آینده نسخه های سخت افزاری جدید و بهبود یافته را عرضه کند. اما آیا به زودی شاهد هر یک از این تکرارها خواهیم بود؟

به گفته پیر لو گریفیس از Valve، حداقل تا دو سال آینده این اتفاق نخواهد افتاد.چیزی که اخیراً در مورد آن صحبت کردیم CNBC (از طریق VGC) او گفت که Valve انتظار دارد سطح عملکرد Steam Deck با سخت افزار فعلی به یک “هدف پایدار برای چندین سال” تبدیل شود.

وی گفت: در حال حاضر این هدف عملکردی را به عنوان یک هدف پایدار برای چندین سال در نظر می گیریم. ما فکر می‌کنیم که این مکان بسیار خوبی است برای اینکه بتوانیم تمام تجربیات این نسل جدید را بازی کنیم، و تا کنون نسخه‌های جدید یک تجربه عالی در Steam Deck بوده‌اند.

بدیهی است که ما در حال کار با توسعه‌دهندگان برای نسخه‌های آینده و نظارت بر بازخورد آن‌ها هستیم، اما تا کنون فکر می‌کنم از نظر اسب بخار بسیار خوب هستیم.»

او همچنین در مصاحبه ای با The Verge گفت که وقتی صحبت از مشخصات و ویژگی های Steam Deck می شود، واضح بودن و درک آسان برای توسعه دهندگان و مصرف کنندگان، بخش کلیدی استراتژی Valve برای این دستگاه است، بنابراین، نسخه نسل بعدی دستگاه های قابل حمل در آینده ی نزدیک.

گریفیث می‌گوید: «برای ما مهم است که دک‌ها اهداف عملکردی ثابتی را برای توسعه‌دهندگان ارائه کنند و این پیام به مشتریان ما ساده است و به آنها اجازه می‌دهد همان بازی را با هر دسته‌ای انجام دهند. “به این ترتیب، تغییر سطوح عملکرد را نباید ساده تلقی کرد، و ما فقط می خواهیم آنها را تغییر دهیم در صورتی که انتظار بهبود قابل توجهی را داشته باشیم. همچنین توجه داریم که بهبود عملکرد در مصرف انرژی یا عمر باتری قربانی نمی شود. ما این کار را انجام نمی دهیم. انتظار می رود چنین جهشی در چند سال آینده امکان پذیر باشد، اما ما همچنان به دقت نوآوری ها در معماری و فرآیندهای تولید را زیر نظر خواهیم داشت تا ببینیم اوضاع به کجا می رود. ما در حال تایید هستیم.

البته، Valve در گذشته اعلام کرده بود که از زمان عرضه Steam Deck، توسعه آن را با هدف عرضه نسخه بهبودیافته و قدرتمندتر در آینده ادامه داده است و در حالی که به نظر نمی رسد هنوز ارتقای آن وجود داشته باشد، احتمالاً زمانی که واقعاً منتشر شد، باید جالب باشد که ببینید دقیقاً چه چیزی بهبود یافته است. احتمالاً صفحه نمایش OLED نیز خواهد داشت.

نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید