بازی های ویدیویی قبل از 2010 کمتر از فیلم های صامت به صورت تجاری در دسترس هستند – مطالعه


مطالعه جدیدی که توسط بنیاد تاریخچه بازی های ویدیویی انجام شد نشان داد که بازی های منتشر شده قبل از سال 2010 برای بازیکنان مدرن کمتر در دسترس هستند و تنها 13 درصد از نسخه ها به نوعی برای خرید در دسترس هستند.

این بنیاد بازی‌های قدیمی‌تر را با در دسترس بودن و بقای فیلم‌های صامت، که حدود 14 درصد است، و ضبط‌های صوتی قبل از جنگ جهانی دوم، که کمتر از 10 درصد آن قابل دسترسی است، مقایسه می‌کند.

این تحقیق حول بازی‌های منتشر شده در ایالات متحده قبل از سال 2010، از جمله سیستم‌های کلاسیک مربوط به PlayStation 2، Game Boy، و حتی Commodore 64، یک کامپیوتر از سال 1982، چرخید.

کلسی لوین از بنیاد تاریخ بازی های ویدیویی گفت: “تصور کنید اگر تنها راه برای دیدن تایتانیک این باشد که یک نوار VHS مستعمل پیدا کنید و خودتان تجهیزات قدیمی را حفظ کنید تا بتوانید همچنان آن را تماشا کنید. نگاه کنید.” پست در مورد مطالعه و اگر هیچ کتابخانه ای، حتی کتابخانه کنگره، نتواند بیشتر از این کار کند، چه می شود؟ من باید بروم.”

این بنیاد وضعیت را “وخیم” توصیف کرده و خاطرنشان کرد که اخیراً مشکلات زیادی در مورد ساخت عناوین قدیمی‌تر به صورت تجاری وجود داشته است. یک نمونه کلاسیک Nintendo 64 FPS است. چشم طلایی 007، به تازگی از طریق اشتراک نینتندو سوییچ در دسترس بازیکنان مدرن قرار گرفته است. این بازی قربانی یک موضوع حقوق پیچیده با 6 دارنده حقوق جداگانه است.

FPS کلاسیک هیچ کس برای همیشه زندگی نمی کنداز سوی دیگر، با داشتن 3 دارنده حقوق، هیچ کس نمی داند که حقوق IP متعلق به چه کسی است، و این حق رای دادن را در ابهام دائمی قرار می دهد.نویسنده: Shunal Doke

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *