بنا بر گزارش ها، سریال «Odyssey» شرکت بلیزارد اینترتینمنت به دلیل مشکل موتور کنسل شده است.


مایکروسافت اخیرا اخراج های عمده ای را اعلام کرد و تایید کرد که 1900 شغل را در بخش بازی های خود اخراج خواهد کرد. این شامل Blizzard Entertainment نیز می شود، پس از خرید 69 میلیارد دلاری شرکت Activision Blizzard. این اخراج همزمان با لغو بازی بقا بلیزارد (نام رمز) بود که سال ها در حال ساخت بود. اودیسه، به طور رسمی تایید شده است که در سال 2022 در حال توسعه است، و گزارش جدیدی که توسط جیسون شرایر از بلومبرگ منتشر شده است، روشن می کند که چه چیزی باعث لغو پروژه مورد انتظار طولانی شده است.

طبق گزارش شرایر، اودیسه برای اولین بار در سال 2017، بلیزارد از Unreal Engine برای تولید استفاده کرد، اما تیم متوجه شد که این موتور به آنها کمک می کند تا نقشه هایی در مقیاس بزرگ ایجاد کنند که حداکثر 100 بازیکن بتوانند با هم بازی کنند. آن را حمایت کن.

طبق گزارش‌ها، توسعه از آن زمان به Synapse منتقل شده است، یک موتور داخلی که در ابتدا برای بازی‌های موبایل ساخته شده بود. مجموعه ابزار Synapse کند شده است. اودیسه با این حال، جاه‌طلبی‌های تیم سازنده برای این بازی باعث شد که هنرمندان به ساخت نمونه‌های اولیه در Unreal Engine ادامه دهند، زیرا می‌دانستند که بعداً باید کار خود را کنار بگذارند.

در ادامه این گزارش آمده است: اودیسه تیم امیدوار بود پس از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به Unreal بازگردد، اما در نهایت نیازهای پروژه بسیار بالا بود. در درجه اول، تیم هایی که قبلاً بیش از 100 نفر بودند باید به طور قابل توجهی گسترش پیدا کنند و سپس انتشار سال 2026 همچنان یک تخمین خوش بینانه در نظر گرفته می شد.

شرایر در این گزارش گفت که آینده پروژه‌های آزمایشی جدید که بخشی از IP تثبیت‌شده نیستند، برای بلیزارد “نامشخص” است. اودیسه لغو نمی‌دانم این بدان معناست که بعید است چیزی بیشتر از موارد زیر از این شرکت ببینیم. دیابلو، وارکرافت، استارکرافت، و بیش از حد همانطور که دیدیم.

علاوه بر اخراج ها (که بر اکثر شرکت ها تأثیر می گذارد) اودیسه تیم) و بلیزارد انترتینمنت نیز تغییراتی را در بالا مشاهده کرده‌اند، رئیس‌جمهور مایک یبارا استعفای خود را اعلام کرد و مدیر ارشد طراحی آلن ادهام نیز شرکت را ترک کرد.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید