اکتیویژن بلیزارد 35 میلیون دلار به عنوان بخشی از تسویه حساب با SEC ایالات متحده پرداخت می کند


پس از اینکه Activision Blizzard توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مورد بررسی قرار گرفت، این شرکت با پرداخت 35 میلیون دلار موافقت کرد. این تحقیقات حول شکایات مربوط به رفتار نادرست در محل کار در اکتیویژن بلیزارد و نقض قانون حفاظت از افشاگران SEC توسط شرکت انجام شد.

“از آنجایی که Activision Blizzard قادر به اجرای کنترل‌های لازم برای جمع‌آوری و بررسی شکایات کارکنان در مورد سوءرفتار در محل کار نبود، دستور SEC مشخص کرد که آیا مسائل بزرگ‌تری وجود دارد که باید برای سرمایه‌گذاران افشا شود یا خیر. من متوجه شدم که هیچ ابزاری برای تعیین اینکه آیا وجود دارد یا خیر.” جیسون برت رسمی

“علاوه بر این، نه تنها حاکمیت شرکتی بد است، بلکه انجام اقداماتی که مانع از ارتباط مستقیم کارکنان سابق با کارکنان کمیسیون در مورد نقض احتمالی قوانین اوراق بهادار شود، غیرقانونی است.”

به عنوان بخشی از حل و فصل، اکتیویژن بلیزارد ملزم به اعتراف یا انکار هر گونه تخلف در تحقیقات نبود.

در بیانیه ای به VideoGamesChronicle، سخنگوی اکتیویژن بلیزارد گفت: “ما از اینکه این موضوع را دوستانه حل کرده ایم خرسندیم.” ما زبان توافقنامه جدایی خود را به روز کرده ایم. این بخشی از تعهد مداوم ما به تعالی و شفافیت عملیاتی است. اکتیویژن بلیزارد از افشای اطلاعات در محل کار خود مطمئن هستیم.”

تحقیقات SEC در ابتدا در سال 2021 آغاز شد و چندین پرونده قضایی و تحقیقات دیگر علیه این شرکت آغاز شده است. اداره مسکن عادلانه شکایت دیگری را به اتهام آزار و اذیت جنسی گسترده و تبعیض علیه کارکنان خود تنظیم کرده است.نویسنده: Shunal Doke

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید