اکتیویژن بلیزارد قصد دارد از بورس نزدک خارج شود، که نشان می دهد معامله با مایکروسافت ممکن است به زودی تکمیل شود.


خرید پیشنهادی مایکروسافت از Activision Blizzard به قیمت 69 دلار مدتی است که متوقف شده است، اما تحولات اخیر آن را بیش از هر زمان دیگری به تکمیل نزدیک کرده است. مراحل قانونی این شرکت علیه FTC اخیراً در قالب حکمی علیه رد شدن خرید به پایان رسید، اما تحول بزرگ دیگری در پی داشت که نشان می‌دهد معامله ممکن است به زودی تکمیل شود.

اعلام شد که اکتیویژن بلیزارد از شاخص نزدک حذف خواهد شد. این شرکت قبل از باز شدن بازار در 17 ژوئیه از بورس خارج می شود و با The Trade Desk جایگزین می شود که نشان می دهد آماده سازی برای تغییر مالکیت قریب الوقوع در حال انجام است.

خرید پیشنهادی مایکروسافت از Activision Blizzard تا 18 ژوئیه مهلت دارد، پس از آن اگر بخواهد به خرید ادامه دهد باید دوباره مذاکره کند و مایکروسافت 3 میلیارد دلار جریمه برای Activision اعمال خواهد کرد.

باید دید که آیا این معامله تا این ضرب الاجل سخت به نتیجه خواهد رسید یا خیر. FTC همچنین اخیراً علیه این حکم در دادگاه علیه مایکروسافت درخواست تجدید نظر کرده است. در همین حال، مایکروسافت و CMA دعوی قضایی را به حالت تعلیق درآورده و مذاکرات را آغاز کرده اند، اگرچه CMA ادعا می کند که این مذاکرات هنوز در “مراحل اولیه” است.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *