50 درصد از کاربران فعال سونی همچنان از PS4 استفاده می کنند


غیرعادی نیست که یک کنسول برای مدتی پس از عرضه یک جانشین فعال بماند، اما حتی اکنون، نزدیک به چهار سال پس از عرضه PS5 و Xbox Series X/S، دوره انتقال بین نسلی تا این حد ادامه پیدا نکرده است . و در حالی که عرضه‌های چند نسلی عناوین اصلی در نهایت کاهش می‌یابند (به استثنای چند مورد قابل توجه)، به نظر می‌رسد که بخش بزرگی از پایه بازیکنان همچنان به سخت‌افزار قدیمی‌تر پایبند هستند.

این عددی است که توسط خود سونی فاش شده است. ارائه اخیر توسط Hideaki Nishino و Hermen Hulst، مدیران عامل جدید پلی استیشن نشان داد که 50 درصد از کاربران فعال ماهانه پلی استیشن هنوز از سخت افزار نسل قبلی استفاده می کنند. این شرکت می گوید 97 میلیون کنسول فعال ماهانه دارد که به طور مساوی بین PS5 و PS4 تقسیم شده است، که هر کدام دارای پایگاه کاربر فعال ماهانه حدود 49 میلیون نفر هستند.

نیشینو گفت: «پایه کاربران پلی استیشن 5 به طور قابل توجهی به رشد خود ادامه می دهد و نیمی از کنسول های فعال ماهانه ما را تشکیل می دهد. در حالی که پلی استیشن 4 بخش مهمی از تجارت ما است، بازیکنان پلی استیشن 5 حتی بیشتر از نسل های قبلی درگیر هستند و ما انتظار داریم این روند ادامه یابد.”

با توجه به ارقامی که PS4 برای سونی به ارمغان می‌آورد، جای تعجب نیست که این شرکت همچنان کنسول را بخش مهمی از تجارت خود می‌داند، حتی اکنون که جانشین آن تقریباً در نیمه راه است. اما البته، سوال این است که PS4 تا چه زمانی می تواند این نوع تعامل را حفظ کند.

اگر گزارشات صحت داشته باشند، سونی قصد دارد PS5 Pro را در اواخر سال جاری عرضه کند، و همانطور که در بالا ذکر شد، تعداد بازی‌های عرضه‌شده بین نسلی در حال کاهش است، بنابراین آینده می‌تواند به نفع PS5 باشد .

تا 31 مارس، PS5 بیش از 59.3 میلیون واحد در سراسر جهان فروخته است. سونی می‌گوید که در حال حاضر سودآورترین نسل کنسولی است که تاکنون وجود داشته است.نویسنده: Shubhankar Parijat

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید