دسامبر DeFi به کمترین میزان خود در سال 2022 رسید: Finance Redefined

دسامبر DeFi به کمترین میزان خود در سال 2022 رسید: Finance Redefined


بازار دی‌فای در هفته اول سال جدید نسبت به هفته آخر سال 2022 تغییر چندانی نداشته است زیرا حرکت قیمت در محدوده مشابه باقی مانده است.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش مالی غیرمتمرکز ضروری (DeFi) – خبرنامه ای که برای ارائه تحولات کلیدی هفته گذشته برای شما ساخته شده است.

پایان سال 2022 با 62 میلیون دلار اکسپلویت در ماه دسامبر، کمترین ارزش وجوه سرقت شده از DeFi را داشت. در حالی که این رقم ممکن است با توجه به حملات متعدد پل و صدها میلیون دلار سرقت شده در سال جاری تسکین دهنده به نظر برسد، کارشناسان امنیت سایبری هشدار داده اند که اکوسیستم در سال 2023 شاهد هیچ گونه کاهشی در اکسپلویت ها، جهش ها یا کلاهبرداری های خروج نخواهد بود.

پروتکل Lido از MakerDAO پیشی گرفت و بالاترین ارزش کل (TVL) قفل شده در اکوسیستم DeFi را داشت. از سوی دیگر، هکر Mango Markets، Avraham Eisenberg در انتظار دستگیری بازداشت شده است.

در آغاز سال جدید، یک نهنگ GMX به قیمت 3.5 میلیون دلار توکن GMX هک شد. هکرها کنترل 82519 توکن GMX را به دست گرفتند، دارایی ها را با 2627 اتر (ETH) مبادله کردند و سپس دارایی ها را با استفاده از پروتکل Hop و Across Protocol به شبکه اتریوم منتقل کردند.

100 توکن DeFi برتر سال را با روند صعودی آغاز کردند و بیشتر توکن‌ها در نمودارهای هفتگی با رنگ سبز معامله می‌شوند.

CertiK: 62 میلیون دلار رمز ارز سرقت شده در ماه دسامبر به پایین ترین رقم ماهانه در سال 2022 تبدیل شد.

ظاهراً هکرها و بهره‌برداران رمزارز برای تعطیلات سال 2022 سرعت خود را کاهش داده‌اند و شاهد سرقت 62.2 میلیون دلار ارزهای دیجیتال در دسامبر بوده‌اند. به گفته CertiK، این کمترین رقم ماهانه سال بود.

در 31 دسامبر، شرکت امنیتی بلاک چین لیستی از هک های برتر ماه را در توییتر منتشر کرد. این روش 15.5 میلیون دلار کلاهبرداری خروج از کشور را به عنوان روشی که بیشترین ارزش را در طول ماه به کار می‌برد و پس از آن کسری فوری 7.6 میلیون دلاری مبتنی بر وام را نشان می‌دهد.

به خواندن ادامه دهید

هیچ “مهلت” برای سوء استفاده، کلاهبرداری یا کلاهبرداری های خروج در سال 2023: شرکت امنیت سایبری

به گفته CertiK، سال جدید شروع جدیدی برای بازیگران مخرب در فضای رمزنگاری است و سال 2023 شاهد کاهش سرعت کلاهبرداری، سوء استفاده و هک نخواهد بود. شرکت امنیت بلاک چین انتظارات خود را برای سال آینده در مورد بازیگران بد در فضا به کوین تلگراف گفت.

CertiK به سوء استفاده‌های «اختلال‌کننده» در پل‌های زنجیره‌ای متقابل در سال 2022 اشاره کرد. شش مورد از 10 بهره برداری بزرگ در طول سال، بهره برداری از پل ها به ارزش تقریبی 1.4 میلیارد دلار بود.

به خواندن ادامه دهید

Lido از MakerDAO پیشی گرفته و اکنون بالاترین TVL را در DeFi دارد

Lido Finance پروتکل Lido Finance است که TVL آن در حال حاضر در رتبه اول در میان سایر پروتکل‌های DeFi قرار دارد و بیشترین سود را از ادغام اتریوم در سپتامبر می‌برد.

طبق داده‌های DefiLlama، پروتکل سهامداری مایع لیدو در حال حاضر 5.9 میلیارد دلار در TVL تسلط دارد و از MakerDAO 5.89 میلیارد دلار و Aave 3.7 میلیارد دلار پیشی می‌گیرد.

به خواندن ادامه دهید

آبراهام آیزنبرگ، سوء استفاده کننده از بازارهای انبه، در انتظار محاکمه دستگیر شد

در به روز رسانی جدید حماسه سوء استفاده از Mango Markets، دادگاه ناحیه پورتوریکو ایالات متحده دستور بازداشت سوء استفاده کننده بدنام Mango Markets Avraham Eisenberg را صادر کرد.

پس از برگزاری جلسه رسیدگی، قاضی دادگاه ایالات متحده بروس مک گیورین تصمیم گرفت که آیزنبرگ باید به دلایل مختلف بازداشت شود. طبق اسناد دادگاه، هیچ شرایط یا ترکیبی از شرایط وجود نداشت که به طور منطقی آزادی آیزنبرگ را آنطور که باید انجام دهد، وجود نداشت.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

داده های تحلیلی نشان می دهد که ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته زیر 40 میلیارد دلار باقی مانده است و در زمان نوشتن این مقاله در حدود 38.5 میلیارد دلار معامله می شود. داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته ای پرنوسان و صعودی داشته اند و تقریباً همه توکن ها در سبز معامله می شوند.

از شما برای خواندن خلاصه این هفته از تأثیرگذارترین تحولات DeFi سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉