توسعه دهنده هسته بیت کوین ادعا می کند که بیش از 200 بیت کوین را در هک از دست داده است

توسعه دهنده هسته بیت کوین ادعا می کند که بیش از 200 بیت کوین را در هک از دست داده است


Luke Dashjr یک توسعه دهنده اصلی بیت کوین و OG ادعا می کند که کلید PGP او به خطر افتاده است و در نتیجه تقریباً تمام بیت کوین وی در 31 دسامبر به سرقت رفته است.

Luke Dashjr، یکی از توسعه دهندگان اصلی بیت کوین (BTC)، ادعا می کند که “اساسا” تمام بیت کوین خود را در نتیجه یک هک که درست قبل از سال جدید رخ داده است، از دست داده است.

توسعه‌دهنده در پستی در ۱ ژانویه در توییتر گفت که هکرهای ادعا شده به نحوی به کلید PGP (Pretty Good Privacy) دسترسی پیدا کرده‌اند، یک روش امنیتی رایج که از دو کلید برای دسترسی به اطلاعات رمزگذاری شده استفاده می‌کند.

در این تاپیک، او آدرس کیف پولی را به اشتراک گذاشت که مقداری از بیت کوین دزدیده شده به آن ارسال شده بود، اما فاش نکرد که چه مقدار از بیت کوین او به سرقت رفته است.

هنگام تایپ آدرس کیف پول مورد نظر، چهار تراکنش بین ساعت 14:08 و 14:16 UTC در 31 دسامبر نشان داده شده است که در مجموع 216.93 بیت کوین از کیف پول وی به سرقت رفته است که ارزش آن 3.6 میلیون دلار است.

دشجر گفت مهاجمان “هیچ ایده ای” نداشتند که او چگونه به کلید خود دسترسی پیدا کرد، اما برخی از افراد جامعه به یک پیوند احتمالی به پست قبلی توییتر اشاره کردند که می گفت سرور دشجر در 17 نوامبر توسط “جدید” در معرض خطر قرار گرفته است. بدافزار/درهای پشتی روی سیستم.”

Dashjr در آخرین موضوع توییتر خود به یکی از کاربران گفت که پس از دریافت ایمیل‌هایی از Coinbase و Kraken در مورد تلاش برای ورود، متوجه آخرین هک شده است.

این حادثه همچنین توجه Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل Binance را به خود جلب کرد، که در 1 ژانویه تسلیت و حمایت خود را اعلام کرد. پیام.

“متأسفم که می بینم اینقدر ضرر می کنید. به تیم امنیتی ما برای تماشا اطلاع داده شده است. اگر به سراغ ما آمد، آن را مسدود می کنیم. اگر چیز دیگری می توانیم در مورد آن کمک کنیم، لطفاً به ما اطلاع دهید. ما با آن برخورد می کنیم. اینها اغلب و دارای روابط مجری قانون (LE) در سراسر جهان هستند.”

برخی از جامعه ارزهای دیجیتال گمانه زنی می کنند که امنیت ضعیف ممکن است مسئول این ضرر باشد.

در 1 ژانویه، در یک موضوع Reddit، کاربری که خود را SatStandard می نامید، پیشنهاد کرد که Dashjr ممکن است نقض امنیتی 17 نوامبر را «به اندازه کافی جدی» نگرفته باشد و بعداً پیشنهاد کرد که توسعه دهنده بیت کوین «فعالیت های مختلف را جدا نگه نداشته است».

او یک کیف پول داغ در همان رایانه داشت، همه کارهای دیگر را انجام می داد. او واقعاً بی تفاوت به نظر می رسید.

در همین حال، چند نفر پیشنهاد می‌کنند که ممکن است این یک هک نباشد، و نشان می‌دهد که شخصی به نحوی با عبارت seed برخورد کرده یا بخشی از یک “سقوط قایق” تاسف‌بار قبل از فصل مالیات بوده است.

یک قایق غرق شده در این زمینه به شوخی و میم‌هایی اشاره دارد که در ابتدا توسط علاقه‌مندان به اسلحه استفاده می‌شد، اما از آن زمان توسط جامعه رمزنگاری در مورد افرادی که سعی می‌کردند با ادعای از دست دادن تمام بیت کوین خود در یک «حادثه غم‌انگیز قایق» از پرداخت مالیات اجتناب کنند، مورد استفاده قرار گرفت.

کوین تلگراف برای اطلاعات بیشتر در مورد حمله ادعایی با دشجر در توییتر تماس گرفت، اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مربوط: 10 هک و اکسپلویت ارزهای دیجیتال در سال 2022، 2.1 میلیارد دلار به سرقت رفته است.

این خبر همچنین بحثی را در مورد حضانت خودسرانه ایجاد کرد که پس از فروپاشی FTX در سال گذشته به موضوع داغی تبدیل شد.

مدیر عامل بایننس “CZ” که قبلاً به جامعه کریپتوها در مورد پنهان شدن خود هشدار داده بود، گفت: “این غم انگیز است که می بینیم حتی یک OG #Bitcoin Core Developer بیش از 200 بیت کوین (3.5 میلیون دلار) از دست می دهد. مخاطرات مختلفی برای مخفی شدن وجود دارد.”

اینفلوئنسر BTC رسانه های اجتماعی آنلاین Udi Wertheimer نیز وقت گذاشت سوال اظهار داشت که آیا خود حضانت گزینه ای مناسب و مطمئن است، “نباید کلیدهای خود را مدیریت کرد”.

“اگر حتی یکی از توسعه دهندگان OG بیت کوین آن را بشکند، من واقعاً نمی دانم چگونه از دیگران انتظار می رود که این کار را با خیال راحت انجام دهند.”

«این بدان معنا نیست که حضانت از خود بد است. اما شما نباید مستقیماً کلیدها را مدیریت کنید.”
نویسنده: Stephen Katte

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉