باز گشایی مجدد سه روزه سامانه یکپارچه خودرو + توضیحات / ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

بازگشایی مجدد سه روزه سامانه یکپارچه خودرو

بنابر خبر گذاری دیجیتیو به گفته سخنگوی وزارت صمت:

از امروز 16 فروردین 1402 سامانه یکپارچه خودرو باز شده و تا18 فروردین 1402 متقاضیان مهلت دارند با مراجعه به سامانه esalecar.ir ثبت نام خود را تکمیل کنند.

امید قالیباف  با اشاره به اینکه این سامانه برای چهار گروه از متقاضیان طرح یکپارچه خودرو, به مدت 3 روز باز شده است  توضیحاتی نیز در مورد شرایط تغییرات ارائه داد:

  • گروه اول کسانی هستند که در مهلت مقرر 20 تا 23 اسفند 1401 حساب وکالتی 100 میلیون تومانی را به نام سازمان حمایت از خودرو های داخلی افتتاح کردند اما تاکنون برای ثبت نام مراجعه نکرده اند و بانک ها هم برای آنها پیامک مراجعه ارسال نکرده اند که تعداد این گروه حدود ۱۰ هزار نفر هستند که می توانند ثبت نام کنند.
  • گروه دوم افرادی هستند که در زمان مشخص شده، حساب وکالتی با همان مشخصات را افتتاح کرده اند اما بانکها اسامی آنها را به سامانه اعلام نکرده اند که تعداد این گروه هم بیش از 10 هزار نفراست که امکان مراجعه و ثبت نام برای آنها فراهم شده است.
  • گروه سوم کسانی هستند که در زمان تعیین شده حساب وکالتی افتتاح کرده اند وارد سامانه هم شده اند اما خودروی مورد نظرشان را انتخاب نکرده اند که تعداد این گروه هم حدود ۵ هزار نفر است که می توانند با ورود به سامانه  ثبت نام خود را تکمیل کنند.
  • گروه چهارم افرادی هستند که خودروهای مورد نظرشان را انتخاب کرده و ثبت نام آنها کامل بوده، اما به هر دلیلی می خواهند خودروی انتخابی خود را تغییر دهند که این افراد نیز می توانند با انتخاب گزینه لغو سفارش، خودروی خود را تغییر دهند و برای خودرو دیگری ثبت نام نمایند و در سه روز اعلام شده، ثبت نام خود را ویرایش کنند.

شرکت کنندگان  باید در نظر داشته باشند هنگام ویرایش اطلاعات، گزینه انصراف از طرح را انتخاب نکند زیرا به طور کلی از طرح خارج می شوند و باید گزینه لغو سفارش را انتخاب کرده و خودروی خود را تغییر دهند.

هر خودرو, دارای قرعه کشی به لحاظ نوبت دهی است و به این ترتیب به همه متقاضیان این طرح خودرو تعلق خواهد گرفت و برای اینکه تقدم و تاخر زمان تحویل خودرو مشخص شود از قرعه کشی استفاده می شود. به گفته سخنگوی وزارت صمت تقریبا اواخر فروردین ماه، رتبه ها و نوبت تحویل خودروهای متقاضیان باید اعلام شود.

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید