اعلام قیمت خودرو از طرف خودرو سازان/ 20 فروردین 1402- دیجیتیو

امروز 20 فروردین 1402 پس از مدت طولانی که منتظر اعلام قیمت خودرو بودیم، خودرو سازان تصمیم به اعلام قیمت جدید خودرو گرفتند. بنا به گزارش خبرگزاری دیجیتیو گروه صنعتی ایران خودرو (Iran Khodro Company) تغییرات قیمتی خودرو های خود از جمله پژو 206، دنا، سمند، پژو پارس، سمند و تارا کمتر از 29 درصد افزایش یافتند. مدیرعامل شرکت سایپا (Saipa Motor Co) در رابطه با تغییرات قیمتی خودرو های این شرکت خودرو سازی اعلام کرد: خودروی شاهین حدود ۱۸ درصد، کوییک اتوماتیک حدود ۱۷ درصد، و حداکثر افزایش قیمت‌ ها در این شرکت خودرو سازی ۲۹ درصد است
مدتی قبل تر باور ها بر این بود که قیمت خودرو های داخلی بیش از 40 درصد افزایش خواهد یافت اما گروه صنعتی ایران خودرو (IKCO) قیمت محصولات تولیدی خود را کمتر از 29 درصد افزایش داد و شرکت سایپا (Saipa Corporation) نیز حداکثر افزایش قیمت برای محصولات خود را 29 درصد اعلام کرده است.

گمانه زنی های فعالان بازار خودرو بر این است که با این اقدامات ممکن است قیمت خودرو تا مدتی در یک بازه تثبیت شود و پس از آن باید منتظر راهکار های دیگری از سوی خودرو سازان و دیگر مسئولان مربوط در این حوزه باشیم تا بازار خودرو به یک آرامش نسبی برسد.

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید