ساخت اکانت اینستاگرام در چند قدم

اینستاگرام یکی از محبوب ترین اپ های فضای مجازی در ایران و دنیا می باشد که بیش از یک میلیارد کاربر فعال از سراسر دنیا را در خود جای داده است؛ در این مقاله قصد داریم به نحوه ساخت اکانت اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر بپردازیم.

ساخت اکانت اینستاگرام با گوشی

ساخت اکانت اینستاگرام با گوشی
تصویر از minter.io

نحوه ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام با گوشی برای سیستم عامل های اندروید و iOS را در چند گام به آن می پردازیم.

ساخت اکانت اینستاگرام در گوشی های اندروید

در این مرحله به ایجاد حساب اینستاگرام در گوشی اندروید میپردازیم:

 1. در مرحله اول وارد اپلیکیشن می شویم.
 2. سپس از قسمت بالای گوشی زبان مورد نظر را انتخاب می کنیم.
 3. در این مرحله با چند روش میتوان اکانت ایجاد کرد.
 4. روش اول: اگر اکانت فیسبوک (Facebook) داشته باشید می توان با آن وارد شد.

روش دوم: با استفاده از ایمیل (Email) می توان وارد شد.

روش سوم: در این روش از شماره تلفن همراه ستفاده می کنیم.

نکته مهم: در زمان استفاده از ایمیل یا شماره دقت داشته باشید تا کد تایید به درستی برای شما ارسال شود.

 1. سپس در این مرحله اگر یکی از روش های دوم یا سوم استفاده کرده اید یک کد لاگین برای شما ایمیل یا پیامک شده است.
 2. خوب حالا برای حساب کاربری خودتان نام پسورد انتخاب کنید به ترتیب.

نکته1: در انتخاب نام برای حساب کاربری خود احتمالا با مشکل (این نام قبلا توسط شخص دیگری استفاده شده است روبرو شوید) پس باید سعی کنید نام کاربری انتخاب کنید که قبلا شخصی آن را استفاده نکرده است یا می توان از (آندرلاین: _) و یا (نقطه:  .) استفاده کرد.

نکته2: در نتخاب رمز برای حساب خود می توانید از آرایه هایی مانند: @ #

استفاده کرد، از اعداد و یا از حروف کوچک یا بزرگ برای امنیت بیشتر اکانت خود استفاده کنید.

 1. در این مرحله اکانت شما ساخته شده است و می توانید با استفاده از دکمه افزودن دوستان به حساب اینستاگرام بی افزایید و یا با استفاده از دکمه skip این مرحله را رد کنید.

همچنین می توانید نوع حساب کاربری خود را انتخاب کنید که خصوصی (private) یا عمومی (public) باشد. عکس خود یا هر عکس دلخواهی که میخواهید را به نمایه پیج یا حساب خود بی افزایید یا با دکمه take photo  عکس جدید بگیرد و یا از گالری خود انتخاب کنید. برای انجام هریک ازاین کار ها باید مجوز لازم برای آن را تایید (Allow) کنید، بعد از تایید قسمت مورد نظر عکس را کراپ کنید.

همان عکسی را که برای پروفایل پیج خود انتخاب کرده اید را می توایند با انتخاب دکمه Also share this photo as a post آن عکس را به پست های اشتراک گذاری شده خود اضافه کنید.

ساخت اکانت اینستاگرام در گوشی های iOS

ایجاد حساب کاربری در گوشی های اندروید و  iOSتفاوت چندانی ندارد. تنها تفاوت این دو سیستم عامل را در زمان دانلود آن اپلیکیشن دانست که در هر سیستم عامل از فضا های مختلفی قابل دانلود می باشد.

اپلیکیشن یا سایت های دانلود اینستاگرام برای iOS:

App store اولین فضا برای دانلود اپلیکیشن در iOS می باشد. سایت های مختلفی در اینترنت برای کاربران iOS تعبیه شده است که بتوانند اپلیکیشن های مورد نیاز در آن پلت فرم را دانلود و استفاده بکنند.

مراحل ایجاد حساب در سیستم عامل iOS همانند اندروید می باشد که در قسمت بالای مقاله به آن مراحل اشاره کاملی داشته ایم.

ساخت اکانت اینستاگرام با کامپیوتر

ساخت اکانت اینستاگرام با کامپیوتر

در این قسمت به ایجاد اکانت اینستاگرام با استفاده از کامپیوتر می پردازیم.

اگر نمی توانید یا نمی خواهید اپلیکیشن را دانلود بکنید می توان با استفاده از سایت خود اینستاگرام حساب ایجاد کرده یا وارد آن شوید. برای آن که وارد حساب کاربری خود شوید دکمه login را بزنید در غیر این صورت با استفاده از گزینه sign up حساب کابری جدیدی را ایجاد کنید.

باز همانند ساخت حساب در گوشی مراحل تقریبا یکسان است که در این قسمت به آن می پردازیم.

 1. ابتدا با استفاده از مرورگر موجود در سیستم خود آدرس اینستاگرام(instagram.com) را تایپ کرده و وارد آن می شویم.
 2. همانطور که چند لحظه پیش آموزش دادیم با استفاده از دکمه sign up برای ایجاد حساب اقدام می کنیم.
 3. در این قسمت باز می توان با حساب کاربری فیسبوک وارد شد و یا از تلفن و ایمیل استفاده کرد که ما با استفاده از ایمیل یا شماره تلفن حساب ایجاد خواهیم کرد.
 4. حال باید شماره یا ایمیل خود را به درستی وارد کنیم سپس به ترتیب نام کامل خود، نام کابری مورد نظر برای حساب و پسورد مناسب و قوی برای جلو گیری از نفوذ افراد ناشناس را وارد کنیم.
 5. پس از انجام مراحل بالا یک قسمت جدید با عنوان انتخاب تاریخ تولد برای شما نمایان خواهد شد که با استفاده از اسکرول موس یا دکمه های جهت نما به تاریخ مورد نظر خود برسیم.

نکته: در انتخاب تاریخ تولد خود باید دقت کرد تا محتوی نمایشی برای شما مطابق سن فرد استفاده کننده از حساب یکسان باشد.

 1. همانند ساخت حساب در گوشی بعد از وارد کردن شماره یا ایمیل صحیح یک کد تایید 6 رقمی برای شما خواهد آمد و همزمان با وارد کردن آن یک صفحه جدید با موضوع تایید این که شما ربات نیستید باز خواهد شد.
 2. اگر شما در مرحله 4 شما با استفاده از ایمیل اقدام به ایجاد حساب کرده اید باید شماره تلفن خود را ثبت و دوبارتا کد تایید ارسالی را وارد نمایید. تا اگر زمانی برای login به حساب خود با مشکلی روبرو شدید با استفاده از ایمیل و تلفن وارد شده بتوانید ایراد خود را بر طرف کرده باشید.
 3. حساب کاربری شما ایجاد شد! حال می توانید از محتوی موجود در این اپلیکیشن استفاده لازم را ببرید.

خوب حالا یک حساب اینستاگرام برای خود ساخته اید که دارای عکس پروفایل و یک پست است را دارید.

حالا میتوانید برای زیبا تر شدن پیج ومعرفی کردن خود به دوستان یا آشنایان به پیج خود بیوگرافی اضافه کنید و ازعلاقه مندی یا تاریخ تولد و… خود استفاده کنید.

در مراحل بعدی اگر پیج شما یک پیج شخصی است می توانید عکس های خود را به اشتراک بگذارید و برای پست خود کپشن انتخاب کنید و لوکیشن انتخاب کنید. اما اگر پیج اینستاگرام شما یک صفحه تجاری یا برای یک فروشگاه و مغازه می باشد لازم است چند نکته را رعایت کنید تا پیج شما یک پیج موفق باشد در این قسمت به آن نکات اشاره میکنیم:

 1. افزودن یک عکس پروفایل جالب برای پیج که در جذب فالوور کمک شایانی برای شما خواهد داشت.
 2. نوشتن بیو مناسب برای پیج مطابق با حیطه کاری پیج.
 3. تغییر حساب کاربری ازعادی به تجاری برای بازدید بیشتر و رفتن پست ها به اکسپلور (explore).
 4. افزودن شماره های تماس برای در ارتباط بودن مشتری با شما.
 5. در صورت داشتن مغازه برای فروشگاه آدرس و لوکیشن آن را در قسمت لوکیشن اضافه می کنیم تا مشتری هایی که از شهر خودمان برای خرید یا انجام خدمات می آیند آسان تر شود.
 6. اگر کسب و کار شما دارای سایتی بود می توانید آدرس آن را در قسمت سایت (site) تنظیمات بیو قرار دهید. با این کار هم بازدید سایت شما بالا می رود و اگر امکان خرید از سایت موجود باشد مشتری با این روش خرید راحت تری می تواند انجام دهد.

بعد از انجام تغییرات بالا شما پیشرفت چشم گیری در پیج خود مشاهده خواهید کرد. اکنون زمان آن فرا رسیده که شما محصولات خود را به نمایش بگذارید.

ما در این توضیحات فرض میکنیم یک بوتیک فروش لباس مردانه هستیم. می توانیم با پست کردن عکس های لباس ها آن هارا تبلیغ کنیم و در قسمت کپشن پست سایزهای موجود، رنگ بندی ها، قد و اندازه لباس مورد نظر را برای محصول اضافه می کنیم و یا میتوان آن لباس را با استفاده از یک مدل که سایز و ابعاد بدنی آن را مشخص کرده ایم برای خریدار به نمایش بگذاریم تا انتخاب جنس را تا جایی که می توانیم برای مشتری آسان کرده باشیم.

درباره نحوه تبلیغ به نکات کوچکی اشاره کردیم حال به نظر می رسد برای امنیت بیتشر حساب هم توضیحات کوچکی برای خدمت شما بزرگواران برسانیم:

 • در زمان انتخاب نام کاربری دقت کامل را داشته باشید تا نام کاربری انحصاری برای خودتان باشد.
 • در انتخاب رمز عبور باید تاکید داشته باشیم که رمز شما باید حداقل دارای 8 کاراکتر باشد، در داخل رمز از حروف بزرگ و کوچک استفاده شود، از اعداد در داخل آن به کار برده شود و مهم ترین آن ها از آرایه هایی همانند :@،# استفاده شود.
 • نکته مهم بعدی در انتخاب کلمه عبور استفاده نکردن!!! از نام ، نام خانوادگی،تاریخ تولد و یا اعداد مربوط به شماره تلفن همراه. با این حال پس از مدتی می توانید پسورد یا کلمه عبور خود را تغییر دهید.
 • یکی از اصلی ترین اقدام ها برای بالا بردن امنیت حساب کاربریمان در اینستاگرام یا در هر اپلیکیشن دیگری استفاده از رمز تایید دو مرحله ای (Two-factor authentication) می باشد که برای دسترسی به آن باید ابتدا وارد قسمت تنظیمات اینستاگرام شوید، سپس گزینه security را می زنیم پس از آن گزینه Two-factor authentication انتخاب کرده و عملیات را start می کنیم.
 • شماره تلفن انتخاب شده برای هر حساب کاربری اینستاگرام باید متفاوت باشد.

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید