آموزش اسکریل – چطور باید از اسکریل استفاده کنیم؟

 راهنمای کامل استفاده از سیستم پرداخت اسکریل (Skrill)

اسکریل (Skrill) کارها را بسیار راحت کرده است! در دنیای امروز، مراجعه به بانک، در صف ایستادن و درخواست حواله به خارج از کشور نه منطقی است و نه جذاب! شما به راحتی‌ می‌توانید پشت سیستم خود بنشینید و هزاران دلار را با سرویس پرداخت اسکریل ظرف چند دقیقه به هر مقصدی ارسال کنید.

اسکریل خدمات متنوعی در سرتاسر دنیا به کاربران خود—اسکریلرها (Skrillers)—ارائه می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با این سیستم و قابلیت‌های آن مطلب زیر را بخوانید تا با افتتاح حساب اسکریل، تایید هویت، واریز و برداشت، کمیسیون‌ها، محدودیت‌ها و دیگر ویژگی‌های آن آشنا شوید. .

اسکریل یک سیستم انتقال و دریافت وجه بین‌المللی یا ساده‌تر بگوییم یک کیف پول است که دفتر مرکزی آن در لندن واقع شده است. تاسیس اسکریل به سال 2001 و شرکتی با نام مانی‌‌بوکرز (Moneybookers) برمی‌گردد که سابقاً در زمینۀ قمار فعالیت داشته است، اما حوزۀ فعالیت خود را گسترش داده و در سال 2011 به «اسکریل» (Skrill) تغییر نام داد.

رقبای اسکریل چه شرکت‌هایی هستند؟

سیستم‌های پرداخت آنلاین مانند پی‌پال (PayPal) و ویزامستر و نتلر (Neteller) در درجه اول رقبای اسکریل به حساب می‌آیند که البته هر کدام ویژگی‌ها و خدمات خاص خود را دارند. از وب‌مانی (WebMoney) و پرفکت‌مانی (PerfectMoney) نیز می‌توان به‌عنوان رقبای درجه دوم اسکریل نام برد. در بین این گزینه‌ها اسکریل و پی‌پال شباهت زیادی با هم دارند.

کارمزد اسکریل چقدر است؟

اسکریل نسبت به رقبای خود مانند پی‌پال و وب‌مانی و ویزا، کارمزد بالاتری دریافت می‌کند. نوع هزینه‌ای که طرف ارسال‌کننده می‌پردازد متفاوت است. بنا بر اعلام خود سایت اسکریل، کارمزدها به شرح زیر محاسبه می‌شوند:

نوع تراکنش

کارمزد

انتقال از حساب اسکریل به حساب اسکریل دیگر

2.99 درصد

دریافت از حساب اسکریل دیگر

رایگان

انتقال بانکی

رایگان

ارسال پول با کارت نقدی، Paysafecash، انتقال بانکی از طریق Sofort/Klarna

تا 1 درصد

انتقال پول با کارت اعتباری

تا 2.99 درصد

انتقال بین‌المللی بدون تبدیل ارز

تا 4.99 درصد بر هر تراکنش

انتقال بین‌المللی همراه با تبدیل ارز

تا 4.99 درصد بر هر تراکنش

نقل و انتقال داخلی

تا 2 درصد

 اسکریل برای چه کسانی مناسب است؟

اگر در لیست کشور‌های تحریمی اسکریل نیستید و می‌توانید در این سیستم حساب داشته باشید، و همچنین اگر پرداخت امن برای شما مهم است و یا مبلغ تراکنش‌های شما بالاست، توصیه می‌کنیم حتماً این روش واریز و برداشت را به خاطر امنیت در انتقال مبالغ بالا امتحان کنید. FinCen (شبکه آمریکایی جرائم مالی) و سازمان راهبرد اُمور مالی انگلیس (FCA)، واریز و برداشت‌های اسکریل را قبول دارند و تایید می‌کنند.

 نحوه افتتاح حساب در Skrill

افتتاح حساب در سایت اسکریل زمان زیادی نمی‌برد. کافیست مراحل ساده‌ای را طی کنید. یا بهتر بگوییم، فرم اطلاعات را تکمیل کنید و تمام!

Shape1

افتتاح حساب در سایت Skrill.com تنها با یک ایمیل و پر کردن فرم.

همانطور که گفتیم، مراحل ثبت‌نام بسیار ساده است. تنها چیزی که در قدم اول به آن نیاز دارید یک آدرس ایمیل است. برای پر کردن فرم ثبت‌نام مطابق تصویر باید نام و نام خانوادگی، مطابق پاسپورت خود را وارد کنید. سپس کشور محل اقامت و واحد پولی مد نظر برای حساب خود را مشخص می‌کنید. در نهایت ایمیل خود را وارد کنید و رمز عبور مناسبی برای خود انتخاب کنید. دقت داشته باشید، در سیستم‌های مالی، به دلیل مباحث امنیتی، بازیابی رمز عبور گاهاً فرآیند بسیار پیچیده‌ای خواهد داشت. پس، دقت کنید رمز عبور خود را فراموش نکنید! در نهایت می‌توانید گزینه‌ی دریافت اخبار و اطلاعات و پیشنهادات را تیک بزنید یا به هر دلیلی این کار را نکنید.

با زدن دکمه‌ی Register، ثبت‌نام اولیه شما تمام شده است. در مرحله‌ی بعد ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که تایید حساب شماست. به ایمیل‌تان مراجعه کنید و ایمیلی تحت عنوان Confirm Registration را خواهید دید. با باز کردن ایمیل و دن دکمه‌ی تایید، حساب شما تایید می‌شود و به صفحه‌ی ورود به اکانت اسکریل منتقل خواهید شد.

پس از ورود به داشبورد، اولین چیزی که متوجه آن خواهید شد، رابط کاربری یا محیط بسیار سادۀ آن است. مدیران شرکت اسکریل تمام تمرکز خود را بر سادگی و راحت بودن کاربر گذاشته‌اند، به‌طوری که تنها گزینه‌های موجود در داشبورد پنل کاربری شما، گزینه‌های پرداخت آنلاین، درخواست کارت اعتباری، خرید و فروش کریپتو و انتقال پول با اسکریل است و خبری از شلوغی‌های مرسوم و لیست سفارشات و وضعیت احراز هویت و قیمت لحظه‌ای ارزهای مختلف نیست!

Shape2

داشبورد اسکریل، هر آنچه نیاز دارید، همینجاست!

 احراز هویت در اسکریل

وریفای حساب در اسکریل از زمانی آغاز می‌شود که کاربر بخواهد اولین قدم را بردارد. هر گزینه‌ای را انتخاب کنید، بلافاصله فرآیند تکمیل اطلاعات و تایید حساب آغاز می‌شود.

ابتدا باید آدرس و کد پستی و سپس شماره موبایل خود را وارد کنید. سیستم برای موبایل شما یک تایید می‌فرستد تا شماره شما در پروفایل‌تان ثبت شود. پس از اضافه کردن آدرس و شماره موبایل، می‌توانید به راحتی از روش‌های موجود شارژ حساب خود را انجام دهید.

 احراز هویت و برداشت از حساب

نکته‌ی بسیار مهمی که باید حتماً به آن توجه داشته باشید این است که اکثر سیستم‌های واریز و برداشت، بدون احراز هویت با پاسپورت به شما اجازه واریز می‌دهند، اما برای برداشت از حساب حتماً باید حساب خود را احراز هویت کرده باشید.

توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی حساب خود را کامل احراز هویت کنید. برای این کار به قسمت تنظیمات بروید و در بخش آخر گزینه‌ی Verification را مشاهده خواهید کرد. با زدن دکمه‌ی Verify، از شما خواسته می‌شود عکسی از مدارک شناسایی مانند پاسپورت، کارت اقامت، و … را آپلود کنید.

احتمالاً از شما بخواهند یک عکس سلفی نیز با مدرک شناسایی خود بگیرید تا احراز هویت شما کامل شود. بعد از تمام فرآیند احراز هویت می‌توانید با خیال راحت از اسکریل استفاده کنید.

Shape3

از گزینه‌ی Verify برای تایید حساب خود استفاده کنید.

 اسکریل به چه کشورهایی خدمات نمی‌دهد؟

با مراجعه به سایت اصلی و صفحه‌ی کشورهای محروم از خدمات، با لیست تقریباً بلندبالایی از کشورها مواجه می‌شویم که اسکریل در آن‌ها خدماتی ندارد. اخیراً نیز با شروع جنگ بین روسیه و اوکراین، کشور روسیه نیز به‌طور موقت از خدمات اسکریل محروم شده است.

در این لیست، کشورهایی مانند ترکیه و ژاپن هم حتی دیده می‌شوند، پس، بهتر است قبل از اقدام برای افتتاح حساب در اسکریل، حتما به این لیست نگاهی بیندازید.

آیا اسکریل به ایران خدمات می‌دهد؟

متاسفانه به دلیل شرایط تحریمی، کشور ایران جزو لیست تحریم‌های بین‌المللی در بحث سیستم‌های دریافت و پرداخت است و اسکریل نیز مانند پی‌پال و سایر سیستم‌های پرداخت، به کاربران ایرانی به‌طور مستقیم خدمات نمی‌دهد.

بنابراین در حال حاضر، نمی‌توان اسکریل را جزو لیست بهترین سیستم‌های انتقال پول در سطح بین‌المللی حداقل برای ایرانی‌ها در نظر گرفت.

همچنین در سایت   بهترین بروکر فارکس   میتوانید با انواع روش های واریز و برداشت بین المللی آشنا شوید.

 مزایا و معایب داشتن حساب Skrill

هر سیستم پرداختی مزایا و معایب خاص خودش را دارد و کاربران با توجه به نیازشان از این سیستم‌ها استفاده می‌کنند. این سیستم نیز مزایا و معایبی دارد که عبارت‌اند از:

1- مزایای اسکریل

  • امنیت بسیار خوبی دارد و برای انتقال وجه با مبالغ بالا گزینه‌ی مناسبی است.

  • در بیش از 120 کشور چهان خدمات ارائه می‌دهد که این یعنی بیش از نیمی از کشورهای دنیا!

  • با داشتن حساب اسکریل، می‌توانید به نوعی عابر بانک آن را هم داشته باشید و از مزایای خرید با کارت اعتباری به‌صورت حضوری و یا حتی برداشت از دستگاه‌های خودپرداز نیز بهره‌مند شوید.

  • پوشش ارزهای پرکاربرد مانند یورو، دلار، و پوند انگلیس و البته ارزهای دیجیتال مزیت بعدی به حساب می‌آید.

  • ساخت حساب اسکریل زمان کمی از شما می‌گیرد و ابداً درگیر فرآیندهای پیچیده برای استفاده از حساب‌ نخواهید شد.

2- معایب اسکریل

  • قطعاً برای ما ایرانی‌ها، اولین و بزرگ‌ترین ایراد اسکریل، خدمات ندادن آن به ایرانی‌ها است. تنها راه استفاده از این سیستم، کمک گرفتن از شرکت‌های واسط برای افتتاح حساب در اسکریل است که البته این کار هزینه‌ها و چالش‌های خاص خودش را دارد.

  • برای استفاده از اسکریل، حتماً باید احراز هویت انجام دهید. (البته احراز هویت به خودی خود موضوع بسیار مهمی است که شاید مزیت هم به حساب آید، اما روند احراز هویت برای کاربران همیشه خسته‌کننده است!)

  • ایراد دیگر کارمزد بالایی است که از طرف ارسال‌کننده دریافت می‌کند. یعنی شما به‌عنوان ارسال‌کننده پول همواره باید کارمزدها را هم حساب کنید و مبلغ کارمزد را به مبلغ اصلی اضافه کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید 1000 دلار به‌دست شخص خاصی برسد، باید کارمزد آن را هم روی پول بگذارید و بعد انتقال را انجام دهید. در غیر این صورت، کمتر از 1000 دلار به‌دست شخص مورد نظر خواهد رسید.

  • همانند دیگر سیستم‌های مطرح واریز و برداشت بین‌المللی، اسکریل بیشتر بر قاره سبز تمرکز دارد و خدمات خود را بیشتر برای اتحادیه اروپا در نظر گرفته است.

  • مورد آخر اینکه، شاید انتقال ارز به‌صورت بین‌المللی در اسکریل کمی وقت‌گیر باشد و حوصله شما سر برود!

 واریز و پرداخت با Skrill

واریز و برداشت اسکریل، به سه قسمت اصلی تقسیم می‌شود. با مراجعه به پنل کاربری‌تان، گزینه‌های پرداخت آنلاین، خرید و فروش کریپتو، و ارسال پول را مشاهده می‌کنید که هر کدام را مختصر توضیح خواهیم داد.

پرداخت آنلاین (Pay Online) و خرید و فروش کریپتو (Buy & Sell Crypto)

فرقی نمی‌کند کدام گزینه را انتخاب کنید. ابتدا از شما خواسته می‌شود حساب مالی خود را به اکانت اسکریل متصل کنید.

برای این کار، پنج گزینه در اختیار دارید. سه کزینه‌ی اول، به ترتیب:

1- حساب ویزا، مسترکارت شما را به اسکریل متصل می‌کند که در این حالت محدودیتی برای واریز و برداشت و پرداخت آنلاین ندارید.

2- از Paysafecard (پیسیفکارت) استفاده کنید که یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات مالی است.

3- حساب بانکی آنلاین ایجاد کنید و انتقال را انجام دهید و پول مستقیماً به حساب اسکریل شما منتقل خواهد شد.

هر کدام از گزینه‌ها را که انتخاب کنید، ابتدا از شما می‌خواهد مبلغ مورد نظر خود را مشخص کنید، سپس حساب را به اسکریل متصل کرده و خرید / پرداخت را انجام دهید. در حالت‌های شماره دو و سه محدودیت 561.43 دلاری خواهید داشت.

دو روش دیگر هم داریم که شامل واریز به حساب اسکریل از طریق انتقال مستقیم از حساب بانکی به ولت (کیف پول) اسکریل، و مراجعه به نزدیک‌ترین شعبه‌ی خدمات اسکریل است.

در حالت دوم، شما مستقیماً به باجه‌ی خدمات اسکریل مراجعه می‌کنید، پول نقد می‌دهید و حساب خود را از این طریق شارژ می‌کنید. اینجا هم محدودیت 561.43 دلاری وجود دارد.

ارسال پول (Send Money) برای دیگران

در این حالت شما می‌توانید از حساب خود به حساب یک اسکریلر دیگر پول منتقل کنید. برای این کار فقط به آدرس ایمیل طرف مقابل نیاز دارید.

شارژ از طریق پرداخت‌یارها

اگر در ایران زندگی می‌کنید و از خدمات اسکریل به هر نحوی استفاده می‌کنید، برای شارژ حساب اسکریل خود نیازی نیست از روش‌های بالا استفاده کنید.

به راحتی می‌توانید به یکی از سایت‌های صرافی یا پرداخت‌یارها مراجعه کرده و از آن‌ها بخواهید در قبال دریافت ریال از شما، حساب اسکریل شما را به همان مقدار شارژ کنند.

 جمع‌بندی در خصوص اسکریل

در این مطلب سعی کردیم سیستم واریز و برداشت اسکریل را تا حد امکان ساده و جامع برای شما توضیح دهیم و از مزیت‌ها و معایب آن بگوییم. اسکریل از نظر امنیت و راحتی در استفاده رتبه‌ی خوبی می‌گیرد و خدمات و پشتیبانی خوبی در سرتاسر دنیا ارائه می‌دهد و می‌توان آن را جزو برترین‌ها در حوزه‌ کاری خودش قرار داد.

اما متاسفانه این سیستم به‌طور مستقیم به ایران خدمات نمی‌دهد و ایرانی‌ها برای استفاده از آن باید از شرکت‌های واسط و روش‌های دور زدن احراز هویت و شماره موبایل استفاده کنند که البته ریسک‌های این کار را هم باید بپذیرند.

چنانچه سیستم هوش مصنوعی اسکریل تشخیص دهد که هویت شما مشکوک است و یا شما از ایران و یا کشورهای غیرمجاز متصل شده‌اید، حتماً حساب شما را مسدود می‌کند و از شما توضیح می‌خواهد و ممکن است تمام سرمایۀ موجود در حساب شما حتی برای همیشه مسدود شود.

اگر اقامت کشورهای دیگر را دارید، می‌توانید از این سیستم به راحتی استفاده کنید، اما در غیر این صورت، بهترین کاری که در حال حاضر می‌توان انجام داد استفاده از روش‌ها و سیستم‌های جایگزین است که با ایران مشکلی ندارند و کاربران ایرانی به راحتی می‌توانند در آن‌ها ثبت‌‌نام و احراز هویت انجام دهند.

از جمله‌ی این سیستم‌ها می‌توان به وب‌مانی و پرفکت‌مانی اشاره کرد که خدماتی مشابه اسکریل را ارائه می‌دهند.

منبع:   bfxbroker.com

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید