zkSync Era 921 ETH “برای همیشه” در قرارداد هوشمند را رد می کند


یکی از اعضای subreddit ارزهای دیجیتال اظهار داشت که کامپایلرهای “Equivalent EVM” مانند zkSync Era به این معنی نیست که کاملا “EVM سازگار هستند”.

Matter Labs، تیم سازنده راه حل مقیاس‌پذیری لایه 2 اتریوم zkSync، انکار کرد که 1.7 میلیون دلار 921 اتر (ETH) برای همیشه در یکی از پروژه‌های جدیدش گیر کرده است.

این افشاگری در حالی صورت می‌گیرد که پروژه zkSync در حال حاضر در انتقال وجوه جمع‌آوری شده در طول فروش توکن با مشکل مواجه است.

Matter Labs در پاسخ به توییتی تایید کرد که در حال کار برای رفع این مشکل است و به زودی “به روز رسانی دقیق” را منتشر خواهد کرد.

به نظر می‌رسد این مشکل از راه‌حل جدید ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر “زک سینک Era” ناشی می‌شود که کاملاً با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار نیست.

در حالی که راه حل جمع آوری دانش صفر “معادل EVM” است، این دو سیستم کد قرارداد هوشمند را کمی متفاوت از یکدیگر کامپایل می کنند که در برخی موارد می تواند باعث ایجاد خطا در فرآیند ساخت شود.

چندین عضو زیرردیت “CryptoCurrency” ناامیدی خود را از این موضوع ابراز کرده اند:

“نمونه دیگری از این که چرا یک زنجیره نباید راه اندازی شبکه اصلی خود را عجله کند. همیشه این افراد را به خاطر بسپارید، سازگار با EVM =/= معادل EVM.”

یکی دیگر گفت: “من طرفدار این هستم که فناوری اطلاعات صفر بیشتر و بیشتر در فضای رمزنگاری مرتبط شود. اما این زنجیره ها باید این واقعیت را نیز در نظر بگیرند که سرمایه مردم در خطر است.”

مرتبط: ZkSync Era با Uniswap و Sushi منتشر شد – اولین zkEVM در شبکه اصلی

اعتقاد بر این است که این پروژه GemstoneIDO (GEMS) است. در صفحه کاوشگر ZkSync، چهار درخواست تراکنش آخر “شکست خورده اند” در حالی که دقیقا 921 اتر در قرارداد هوشمند آن ذخیره شده است.

اعتقاد بر این است که GemstoneIDO پروژه تحت تأثیر zkSync است. با این حال، Matter Labs این موضوع را تایید نکرده است. منبع: zkSync Explorer

Matter Labs هفته گذشته zkSync Era را روی شبکه اصلی راه‌اندازی کرد و وعده داد که صرافی‌های غیرمتمرکز Uniswap و SushiSwap تا چند روز دیگر فعال خواهند شد. این اتفاق هنوز رخ نداده است، اما پروژه هایی مانند Argent، Celer Network و MetaMask در حال حاضر در شبکه به صورت زنده در حال اجرا هستند.

Cointelegraph با Matter Labs تماس گرفت و تکرار کرد که بودجه برای همیشه گیر نمی کند و قول به روز رسانی به زودی را می دهد.

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.

مجله: اتریوم دنیا را می خورد – “شما فقط به یک اینترنت نیاز دارید”
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *