صرافی سو ژو در akshual 13.64 دلار شد، Huobi در بحران است: آسیا اکسپرس


به دلیل سقوط توکن Huobi Global و اخراج‌های مداوم، بنیانگذاران 3AC حجم 1.26 دلار را در صرافی جدید در روز اول رد کردند و 373 دلار را در روز دوم درخواست کردند.

مجموعه اخبار هفتگی ما از شرق آسیا مهمترین تحولات این صنعت را گردآوری می کند.

منفجر کردن یک صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری سنگاپور به ارزش تخمین زده شده 10 میلیارد دلار در اوج خود، البته یک رویداد متحول کننده زندگی برای کایل دیویس و ژو سو بود. ظاهرا ضربه روحی ناشی از این رویداد آنقدر شدید بود که دو مدیر اجرایی از اواسط سال 2022 برای غلبه بر اثرات ورشکستگی Three Arrow Capital (3AC) یک سری سفرهای معنوی را آغاز کردند.

به نظر می رسد این سفر مثمر ثمر بوده است. از فرار تعقیب طلبکاران پس از شهادت مشاهدات فلسفی خود را انجام دهند فوت‌شدگان گردشگران آلمانی برای کشف نعمت خدا با اسلام، شور برای یافتن، برای زندگی از طریق هنرهای آشپزی دوستی در آواتارهای NFT ژاپنی، دیویس و سو ممکن است بالاخره پاسخی برای غلبه بر چالش های زندگی پیدا کرده باشند: اگر بار اول به درستی آن را دریافت نکردید، تا زمانی که به آن دست یابید به تلاش خود ادامه دهید.

پس از اینکه در ژانویه گزارش شد که آنها 25 میلیون دلار از سرمایه گذاران درخواست کرده اند، بنیانگذاران سابق 3AC صرافی OPNX را در 5 آوریل راه اندازی کردند. این صرافی برای داد و ستد ادعاهای ورشکستگی دارایی‌های کریپتو از بین رفته، مانند صندوق‌های تامینی خود که ورشکست شد، طراحی شد. مشخص نیست که ماهیت بسیار شخصی و خصوصی ادعاهای ورشکستگی چگونه می تواند به آنها اجازه داد و ستد در بورس عمومی را بدون تایید قبلی از طرف متولی ورشکستگی یا دادگاه بدهد.

با این حال، دیویس و سو تصمیم گرفتند با این ایده پیش بروند. در اولین روز معاملات، حجم کل معاملات OPNX در 24 ساعت گذشته 1.26 دلار گزارش شد. این گزارش با محکومیت سریع OPNX مواجه شد که فاش کرد حجم معاملات 24 ساعته صرافی در واقع 13.64 دلار یا 982 درصد بیشتر از آنچه گفته شد بود.

OPNX به کاربران توضیح می‌دهد که حجم معاملات صرافی در گزارش CoinDesk (توئیتر) بسیار کمتر اعلام شده است.

روز دوم، زو سو درخواست کرد پس از یک حمله رسانه ای که توجه را به نتایج ضعیف جلب کرد، صرافی 373 دلار در حجم معاملات را تسهیل کرد. با این حال، با قدرت زیاد، مسئولیت بزرگی به همراه دارد. علیرغم افزایش حجم معاملات 2.634 درصدی صرافی در یک روز، کشش OPNX با تعلیق حساب رسمی توییتر به دلیل نقض شرایط استفاده، تا حدی از مسیر خارج شد.

آب از آن زمان ایجاد شده یک کانال تلگرامی چینی برای ارتباطات رسمی OPNX. اتفاقاً هر دو مهربان بودند. یادآوری کرد بار دیگر توسط منتقدان، علیرغم ادامه کارآفرینی آنها، طلبکاران حدود 3.5 میلیارد دلار از صندوق های تامینی از بین رفته مطالبه کرده اند.

بحث پاکسازی هوبی

به نظر می رسد صرافی ارزهای دیجیتال Huobi Global در نامه ای به Odaily.news، صرافی ارزهای دیجیتال، جنبه خود را در رابطه با سقوط ناگهانی که توکن محلی Huobi (HT) را در 10 مارس تحت تأثیر قرار داد، ارائه کرده است.

در تاریخ این رویداد، HT از 4.85 دلار به 0.31 دلار سقوط کرد و بیشتر زیان خود را جبران کرد. در حال حاضر در زمان انتشار با قیمت 3.58 دلار معامله می شود.

Huobi Tokens در 10 مارس دچار خرابی شد که بسیاری از کاربران اهرمی را حذف کرد.  (Huobi Global)
Huobi Tokens در 10 مارس دچار خرابی شد که بسیاری از کاربران اهرمی را حذف کرد. (Huobi Global)

به گفته Huobi، این حادثه ناشی از “رویدادهای کلان صنعت” مربوط به شکست اخیر بانک های فناوری آمریکایی است. Huobi نوشت: تحت چنین فشارهای نزولی قیمت، فروش های مکرر توسط سرمایه گذاران بزرگ و کمبود نقدینگی با توکن HT منجر به انحلال حاشیه ها شده است که منجر به زیان برای بسیاری از سرمایه گذاران اهرمی شده است.

این حادثه منجر به خسارات هنگفتی در میان کاربرانی شد که HT را به عنوان وثیقه برای وام‌ها یا به سادگی توکن‌هایی را با اهرم نگه داشتند. تحت هدایت «مشاور» خودخوانده و مالک واقعی Huobi، Huobi یک برنامه جبران خسارت برای کاربران آسیب دیده از خرابی فلش HT راه اندازی کرد و ادعا کرد که «بیش از 98٪ از کاربران آسیب دیده راه حل رضایت بخشی را با هم مذاکره کرده اند». با پلت فرم و دریافت غرامت.

با این حال، کاربری به نام @lantian666 که ادعا می کند حدود 4 میلیون دلار در جریان این حادثه از دست داده است، ادعا می کند که ضررهای او هنوز به طور کامل توسط Huobi جبران نشده است. در نامه Odaily، Huobi اذعان کرد که یک کاربر پس از تصادف ناگهانی که باعث انحلال شد، حدود 2.9 میلیون دلار از دست داد. lantian مجموعه ای از اسکرین شات ها را منتشر کرد و ادعا کرد که خدمات مشتریان Huobi موافقت کرده است که تنها بخشی از هزینه های انحلال خود را لغو کند. این حتی به ضرر وی در موقعیت های تجاری نزدیک نیست.

خورشید وجود دارد اظهار داشت Huobi “تلفات موقعیت HT را از طریق تمام اهرم ها در پلتفرم ناشی از این رویداد نوسانات بازار پوشش خواهد داد.” Huobi اظهار داشت که هدف آن “دستیابی به اجماع در اسرع وقت و مذاکره برای راه حل رضایت بخش تر با کاربران باقی مانده که هنوز در مورد راه حل فعلی شک دارند.” با این حال، صرافی همچنین نوشت که به دنبال چنین جبرانی نیست تا «کاربران را برای شرکت در معاملات اهرمی با ریسک بالا تشویق کند».

خرید مشکل جاستین سان

با توجه به به اصطلاح لو رفته اسکرین شات های کارمندان در 4 آوریل، Huobi Global قصد دارد 200 نفر دیگر از کارکنان خود را کاهش دهد و به نظر می رسد که بازار سهام هنوز سودآور نیست. نوامبر گذشته، گزارش شد که شخصیت بلاک چین و بنیانگذار ترون، جاستین سان، 100 درصد از سهام یکی از بنیانگذاران در بازار سهام را از طریق استارت آپ خودش، About Capital، به دست آورده است.

از آن زمان مشکلاتی وجود داشت، اما بورس قبلاً مشکلاتی داشت. در اوایل سال جاری، گزارش شد که Huobi مزایای کارکنان خود را کاهش داده و 20٪ از کارکنان خود را اخراج کرده است. سهم بازار سهام از 5.4 درصد در سه ماهه اول سال 2022 به 2.2 درصد در سه ماهه آخر کاهش یافت. یکشنبه، 5 آوریل تکذیب کرد او گفت که در حال مذاکره برای فروش سهام Huobi خود به Binance است.

Huobi یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان بود که در سال 2020، 19 درصد از سهم بازار را در اختیار داشت، قبل از اینکه ممنوعیت مبادلات ارزهای دیجیتال چین اعمال شود و مجبور شد با اکثر کاربران خود خداحافظی کند. به نظر می رسد سان برنامه ای برای دور زدن ممنوعیت به عنوان بخشی از بازگشت خود دارد. طرح پیشنهادی شامل استفاده از مشارکت هویت دیجیتال Huobi با جزیره دومینیکا در دریای کارائیب است. کاربران سرزمین اصلی چین می توانند برای شهروندی دیجیتال دومینیکا ثبت نام کنند و سپس با استفاده از “اسناد شهروندی” جدید یک حساب کاربری Huobi ایجاد کنند.

Sun در حال حاضر با شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دلیل اتهامات دستکاری بازار مربوط به توکن های Tron و BitTorrent مواجه است. گزارش‌های اخیر همچنین حاکی از آن است که سان در ژوئن 2022 به عنوان سفیر گرانادا در سازمان تجارت جهانی سلب شد، و او را از عنوان تخیلی «عالیجناب» و دسترسی به پاسپورت دیپلماتیک محروم کرد که به او مصونیت نظری از تعقیب قضایی داد.

مشارکت جدید مایکروسافت در بلاک چین

طبق اعلامیه اخیر، استودیوی بازیسازی سنگاپوری Metagame Industries از طریق برنامه ID@Azure به مرکز مایکروسافت برای استارتاپ‌ها پیوسته است. همکاری با مایکروسافت، استفاده از هوش مصنوعی و رایانش ابری را در توسعه بازی وب 3.0 بررسی خواهد کرد.

Metagame Industries اعتبارهای Azure، خدمات OpenAI، پشتیبانی فنی و منابع توسعه کسب و کار را به عنوان بخشی از معامله دریافت خواهد کرد. جو زو، مدیر عامل شرکت Metagame Industries گفت: “ما از کار با ابزارها و فناوری مایکروسافت برای ایجاد تجربه های بازی نوآورانه و همهجانبه هیجان زده هستیم.”

گیم پلی Abyss World (صنایع متاگیم)
گیم پلی Abyss World (صنایع متاگیم)

این شرکت توسعه دهنده Abyss World است، یک بازی نقش آفرینی اکشن فانتزی تاریک و سوم شخص که قرار است در سه ماهه چهارم 2023 بر روی بلاک چین Sui Mysten Labs منتشر شود. Abyss World یک کارخانه NFT درون بازی خواهد داشت که امکان چاپ داده های دیجیتالی را فراهم می کند. سلاح ها و قهرمانان از طریق قطرات هیولا.

جوایز توکن همچنین برای بازیکنانی که ماموریت‌های ویژه را در بخش PvE انجام می‌دهند، از تابلوی امتیازات بازی بالا می‌روند و فصل‌های PVP Arena را برنده می‌شوند، در دسترس خواهد بود. توسعه دهندگان همچنین قصد دارند یک سازمان غیرمتمرکز مستقل Abyss World (DAO) را برای سازماندهی وظایف بازی مانند معرفی سیستم های جدید و مجموعه شخصیت های جدید پیاده سازی کنند.

آسیا اکسپرس قبلاً گزارش داده بود که مایکروسافت با ارائه دهنده زیرساخت بلاک چین غیرمتمرکز Ankr در Microsoft Azure شریک شده است. راشمی میسرا، مدیر کل هوش مصنوعی و فناوری‌های نوظهور مایکروسافت، اظهار داشت که مشارکت با Ankr به پروژه‌ها اجازه می‌دهد به داده‌های بلاک چین به شیوه‌ای قابل اعتماد، مقیاس‌پذیر و ایمن دسترسی داشته باشند. همچنین گزارش شده است که این شرکت فناوری در حال آزمایش یک کیف پول Web 3.0 برای مرورگر اینترنتی بومی خود مایکروسافت اج است.
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید