آزمایش‌های نظارتی ارز دیجیتال زامبیا تا ژوئن تکمیل می‌شود: گزارش


به گفته وزیر فناوری زامبیا، فلیکس موتاتی، این کشور قبل از راه‌اندازی رمزارز به هویت‌های دیجیتال و سایر زیرساخت‌های دیجیتال ضروری نیاز دارد.

آزمایش‌های نظارتی ارزهای دیجیتال، با هدف کمک به شکل‌گیری قوانین رمزنگاری در زامبیا که استفاده از رمزارز در دنیای واقعی را شبیه‌سازی می‌کنند، در مسیر تکمیل تا ژوئن هستند.

فلیکس موتاتی، وزیر نوآوری، علم و فناوری زامبیا در مصاحبه‌ای با رویترز در 12 آوریل گفت که هدف از اجرای این آزمایش‌ها کمک به دولت برای کمک به ایجاد مقررات ارزهای دیجیتال است که «ببینند در دنیای واقعی چه اتفاقی می‌افتد».

بانک مرکزی و رگولاتور اوراق بهادار زامبیا آزمایش خود را در 19 فوریه آغاز کردند که به گفته موتاتی می‌خواهد امنیت و نوآوری را متعادل کند.

“هدف اصلی ما در فضای ارزهای دیجیتال ایجاد تعادل بین نوآوری در زمینه پرداخت های دیجیتال است. […] علیه امنیت شهروندان، به ویژه با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال بسیار بی ثبات هستند.

علاوه بر این، موتاتی بیان کرد که هویت های دیجیتال و سایر زیرساخت های دیجیتال باید قبل از راه اندازی ارزهای دیجیتال پیاده سازی شوند.

مرتبط با: گزارش Riksbank سوئد به بررسی همکاری با e-krona بالقوه در پرداخت های خرده فروشی می پردازد

در حالی که روند بازسازی بدهی زامبیا “به مدت طولانی به تعویق افتاده است”، بسیاری از بدهی های آن به طلبکاران چینی است، موتاتی گفت که این امر مانع سرمایه گذاری در زامبیا نشده است.

آنچه ما شاهد آن هستیم افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در زامبیا است.

زامبیا اولین کشور آفریقایی بود که در آغاز همه‌گیری کووید-19 در سال 2020، نکول کرد. 12 آوریل در گزارش جداگانه‌ای توسط رویترز، فلیکس نکولوکوسا، وزیر خزانه‌داری این کشور گفت که این کشور ممکن است دستاوردهای خود را از اصلاحات کلان اقتصادی از دست بدهد. تجدید ساختار بدهی بیشتر به تعویق می افتد.

زمانی که موتاتی برای اولین بار در 19 فوریه اعلام کرد که کشور این فناوری را برای مقررات ارز دیجیتال آزمایش خواهد کرد، او اظهار داشت که “از طریق پلتفرم های پرداخت دیجیتال، مردم بسیار بیشتر درگیر خدمات مالی دیجیتال خواهند شد.”

او اضافه کرد که «ارزهای رمزنگاری شده محرکی برای شمول مالی و تغییری برای اقتصاد زامبیا خواهد بود».

بسیاری از کشورهای منطقه آفریقا به تازگی گام هایی را در جهت پذیرش رمزارز برداشته اند.

جمهوری آفریقای مرکزی در آوریل 2022 بیت کوین را به همراه یک چارچوب قانونی برای استفاده از ارز دیجیتال در این کشور به عنوان مناقصه قانونی اعلام کرد.

در 18 دسامبر، گزارش شد که دولت نیجریه قصد دارد در آینده نزدیک قانون جدیدی را تصویب کند که با وجود ممنوعیت فعالیت رمزارزها در سال 2021، «ارزهای دیجیتال و سایر صندوق‌های دیجیتال را به عنوان سرمایه سرمایه‌گذاری به رسمیت می‌شناسد».

مجله: وایت پیپر BTC پنهان در macOS مجوز Binance AUS و اخبار DOGE را از دست داد: Hodler’s Digest، 2-8 آوریل
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *