Yuga Labs و Moonpay به دلیل تبلیغات NFT افراد مشهور با شکایت روبرو هستند


در این پرونده، بیش از 40 فرد و شرکت از جمله پاریس هیلتون، اسنوپ داگ، جیمی فالون، جاستین بیبر و مدونا به عنوان متهمان ذکر شده اند.

Yuga Labs، خالقان Bored Ape Yacht Club (BAYC) و Moonpay فین تک ارزهای دیجیتال، به اتهام استفاده از افراد مشهور برای تبلیغ و فروش دروغین توکن‌های غیر وفاداری (NFT) با یک دعوی حقوقی دسته جمعی مواجه است.

بیش از 40 فرد و شرکت به عنوان متهم در این شکایت ذکر شده اند، از جمله پاریس هیلتون، اسنوپ داگ، جیمی فالون، جاستین بیبر، مدونا، سرنا ویلیامز، پست مالون و دیپلو. شکایت دسته جمعی در 8 دسامبر توسط جان تی جاسنوچ از شرکت حقوقی Scott+Scott LLP، منطقه مرکزی کالیفرنیا، با این ادعا که شرکت های رمزنگاری از شبکه هالیوود برای تبلیغ دارایی های دیجیتال بدون رعایت الزامات افشا استفاده کرده اند، تنظیم شد. در سند آمده است:

این دعوی حقوقی مظهر این نگرانی‌ها است زیرا شامل یک طرح گسترده بین یک شرکت استارت‌آپ بلاک‌چینی Yuga Labs, Inc. (“Yuga”)، یک عامل استعدادهای مرتبط با هالیوود (متهم گای اوزیری) و یک عملیات جلویی (MoonPay) است. همه آنها برای تبلیغ و فروش مجموعه ای از دارایی های دیجیتال گرد هم آمدند.”

بر اساس این شکایت، مدیران آزمایشگاه‌های یوگا و اوزیری طرحی را برای استفاده از شبکه وسیعی از نوازندگان، ورزشکاران و مشتریان مشهور در سطح جهانی ایجاد کرده‌اند که با هدف ایجاد حس “پیوستن به باشگاه” به سرمایه‌گذاران از طریق مجموعه شاخص NFT یوگا است.

در این دعوی حقوقی ادعا شده است: “انحصار عضویت BAYC به طور کامل مبتنی بر گنجاندن و تایید افراد مشهور با نفوذ بود. با این حال، علاقه و تایید ادعایی NFT های BAYC توسط سازندگان عطر و طعم بالا به طور کامل توسط Oseary به دستور متهمان اداری ایجاد شد.” .

مطالب مرتبط: Yuga Labs بازی 10KTF Beeple را خریداری کرد، به یکپارچه سازی متاورس اشاره کرد

دو شاکی در پرونده Adonis Real و Adam Titcher مجموعه‌های Yuga Labs NFT را از آوریل 2021 تا کنون خریداری کردند. دعوای دسته جمعی همچنین به بیانیه قبلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد تأییدیه افراد مشهور اشاره می کند، که بیان می کند: «اگر چنین تأییدیه هایی ماهیت، منبع و میزان غرامت پرداخت شده را به طور مستقیم یا غیرمستقیم فاش نکنند، قانون ادعا می کند که ممکن است از کار افتاده باشد. ، توسط شرکت در ازای گردش مالی.”

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، اولین بار در ماه ژوئیه زمانی که شرکت حقوقی Scott+Scott ادعا کرد که Yuga Labs از تاییدیه افراد مشهور برای افزایش قیمت NFTs BAYC و توکن APE (APE) استفاده کرده است، در حالی که سعی در شناسایی قربانیان داشت، مطرح شد. سرمایه گذاران.

آزمایشگاه های یوگا همچنین بخشی از تحقیقات گسترده تر در مورد بازار NFT توسط تنظیم کننده های ایالات متحده است. گزارش ها نشان می دهد که SEC در حال بررسی آزمایشگاه های یوگا در مورد اینکه آیا برخی از NFT ها “به سهام نزدیک تر هستند” و اینکه آیا فروش آنها قوانین فدرال را نقض می کند، تحقیق می کند.

Yuga Labs و Moonpay بلافاصله به درخواست‌های Cointelegraphs برای اظهار نظر پاسخ ندادند.


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید