یوتیوبر مخفیانه از جنگنده MMA طعمه می گیرد تا NFT های جعلی را به قیمت 1000 دلار شیلینگ کند


Coffeezilla، یوتیوبر و محقق رمزارز، فاش کرد که دیلون دنیس، هنرمند رزمی ترکیبی آمریکایی، از یک پروژه جعلی NFT حمایت می‌کند، بدون اینکه فاش کند که ۱۰۰۰ دلار برای تبلیغات دریافت کرده است.

Coffeezilla، یوتیوبر و محقق رمزارز، فاش کرد که دیلون دنیس، هنرمند رزمی ترکیبی آمریکایی، از یک پروژه جعلی NFT حمایت می‌کند، بدون اینکه فاش کند که ۱۰۰۰ دلار برای تبلیغات دریافت کرده است.

به گزارش Coffeezilla، در این تبلیغ، دانیس یک تصویر دیجیتالی را به همراه یک URL وب سایت توییت کرد که “به معنای واقعی کلمه مخفف SCAM است.” برای بررسی در هنگام بررسی اعتبار پروژه های جدید.

همچنین، وب‌سایت پرسش‌های متداول به وضوح نشان می‌دهد که هیچ سرمایه‌گذاری نمی‌تواند به NFT‌های «سورز» دست پیدا کند، اطلاعات مهمی که توسط جنگنده MMA نادیده گرفته شده است.

سؤالات متداول SourzNFT نشان می دهد که هیچ کاربری نمی تواند NFT دریافت کند. منبع: sourznft.com (کافی زیلا)

رویداد مشابهی با کیم کارداشیان توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در ژوئن 2021 مشخص شد که ارز دیجیتال EthereumMax (EMAX) را به 330 میلیون دنبال کننده اینستاگرام خود معرفی کرد. به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، کارداشیان با افشا نکردن 250000 دلاری که برای ارتقاء دریافت کرده بود، مقررات ضد لاله قانون اوراق بهادار را نقض کرد.

با این حال، Coffeezilla به کاربرانی که درگیر پروژه تقلبی NFT بودند، اطلاع رسانی فوری ارائه کرد. هنگامی که کاربران روی دکمه “Mint Sourz” کلیک می کنند (همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است)، به وب سایتی منتقل می شوند که در مورد یک کلاهبرداری احتمالی هشدار می دهد.

صفحه‌ای که پروژه‌های رمزنگاری را نشان می‌دهد که قبلاً توسط مبارز MMA Dillon Danis تبلیغ شده بود. منبع: sourznft.com (کافی زیلا)

در حالی که Coffeezilla قصد دارد اطلاعات بیشتری را در مورد آن در یک ویدیوی بعدی به اشتراک بگذارد، این رویداد به عنوان یادآوری قوی برای تأثیرگذاران و سرمایه گذاران برای انجام تحقیقات گسترده (DYOR) قبل از تبلیغ یا سرمایه گذاری در یک پروژه است.

مرتبط با: FBI پس از تحقیقات ZachXBT 100000 دلار NFT را از کلاهبردار ضبط کرد.

مقامات ژاپنی کاوش موارد استفاده از بلاک چین را برای حل مشکلات متعدد فناوری آغاز کرده اند. فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن اخیراً در مورد “امکانات مختلف برای استفاده از وب 3” در این کشور صحبت کرد.

نخست وزیر فومیو کیشیدا در 1 فوریه در کمیته بودجه سخنرانی می کند. منبع: یوتیوب

کیشیدا گفت: «اگر به DAO فکر کنید، افرادی که با مسائل اجتماعی مشابهی سروکار دارند می‌توانند جامعه جدیدی را تشکیل دهند. از NFT ها همچنین می توان برای تنوع بخشیدن به درآمد سازندگان و حفظ طرفداران بسیار وفادار استفاده کرد.

در حالی که حمایت تعداد زیادی از سلبریتی های درجه یک رونق NFT را در سال های 2021 و 2022 سرعت بخشیده است، تعداد انگشت شماری صرفاً برای منافع مالی شخصی شروع به تبلیغ پروژه های بررسی نشده برای طرفداران کرده اند. با این حال، با شروع بهبود بازارها، سوء استفاده در سال 2023 همچنان رایج است.
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید