یوتیوب به بازیابی کانال هک شده در تلاش برای کلاهبرداری رمزنگاری XRP کمک می کند


واکنش سریع یوتیوب کنترل آسیب را تضمین کرد و از تعامل هکرهای XRP با مشترکین کانال جلوگیری کرد.

یوتیوبر معروف آیا میدانید بازی دوباره به یک کانال یوتیوب که توسط یک شرور ناشناس هک شده بود برای تبلیغ کلاهبرداری ارزهای دیجیتال XRP (XRP) دسترسی پیدا کرد.

در حالی که هک کردن کانال‌های یوتیوب برای تشویق کلاهبرداری یک روش قدیمی برای هدف قرار دادن سرمایه‌گذاران بی‌احتیاط بوده است، تعداد سازندگانی که هک‌ها را در این پلتفرم گزارش می‌کنند افزایش یافته است. آخر، آیا میدانید بازی – یک یوتیوب با 2.4 میلیون مشترک – به دنبال کنندگان توییتر خود در مورد هک هشدار داد.

هکر پس از دسترسی به حساب کاربری، نمایه و تصاویر جلد یوتیوبر را با لوگوی ریپل مطابق شکل زیر جایگزین کرد.

حساب YouTube DidYouKnowGaming هک شده است. منبع: توییتر

واکنش سریع یوتیوب کنترل آسیب را تضمین کرد و از تعامل هکرهای XRP با مشترکین کانال جلوگیری کرد. اخیراً یکی از بزرگترین سازندگان یوتیوب، نکات فنی لینوس، او همچنین گزارش داد که دسترسی به کانال های خود را از دست داده است.

در حالی که سوء استفاده هکرها برای دسترسی به حساب‌های یوتیوب همچنان یک راز باقی مانده است، یوتیوب‌های قربانی همیشه موفق شده‌اند حساب‌های خود را بازیابی کنند و در صورت وجود ویدیوهای خود را حذف کنند.

با توجه به ظهور دیپ‌فیک‌ها، که ویدیوهای جعلی جعلی هستند که توسط ابزارهای هوش مصنوعی (AI) ایجاد می‌شوند، خطر چنین حملاتی برای سرمایه‌گذاران رمزارز مشهود است.

هکرها اغلب جعلیات عمیقی از ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و دیگر کارآفرینان ایجاد می‌کنند تا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را گمراه کنند.

نگرانی‌ها زمانی مطرح شد که غول فناوری چینی Tencent ابزار جدیدی برای ایجاد دیپ‌فیک ارائه کرد که به کاربران امکان می‌دهد با 1000 یوان (145 دلار) جعل هویت دیگران را جعل کنند.

نسخه Deepfake (سمت چپ) توسط سرویس هوش مصنوعی Tencent Cloud ایجاد شده است. منبع: تنسنت (از طریق جمیان)

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، این سرویس توسط Tencent برای میزبانی تبلیغات اطلاعاتی زنده برای جمعیت چینی استفاده خواهد شد.

مرتبط با: در اینجا نحوه شناسایی سریع کلاهبرداری های رمزنگاری جعلی عمیق – مدیران امنیت سایبری آورده شده است

سرمایه گذاران رمزارز در سراسر جهان از یوتیوب برای یادگیری و کشف دنیای ارزهای دیجیتال، بلاک چین و وب 3 استفاده می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد توسعه Web3، این پنج کانال YouTube را که می توانند به سرمایه گذاران و علاقه مندان در سفرشان کمک کنند، بررسی کنید.

مجله: پست های مزخرف بدون پیراهن و شکار SBF در خیابان های میم: گابریل هاینز، تالار شعله
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید