XRP، XLM، CFX، XDC و MASK جزو ۵ آلتکوین برتر ماه مارس هستند.


اکثر آلتکوین ها در ماه مارس عملکرد ضعیفی داشتند، اما XRP، XLM، CFX، XDC و MASK با ثبت سودهای دو رقمی، روند را به چالش کشیدند.

تسلط بیت کوین بر بازار کریپتو، که نشان دهنده سهم آن از ارزش بازار نسبت به کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال است، در ماه مارس از حدود 44 درصد به 48 درصد افزایش یافته است.

قیمت بیت کوین در طول ماه 22.7 درصد افزایش یافت و اکثر آلتکوین ها بازدهی کمتر از متوسط ​​یا منفی داشتند. با این حال، برخی از نقاط دورافتاده وجود داشت که حرکت مثبتی را در ماه دوم نشان می‌داد. به عنوان مثال XRP را در نظر بگیرید، که در حال مشاهده حرکت مثبت ثابت است زیرا سرمایه گذاران انتظار یک نتیجه مثبت در دادخواست SEC ایالات متحده را دارند.

100 توکن برتر با بالاترین بازده 30 روزه بر اساس ارزش بازار. منبع: CoinMarketCap

شبکه Conflux

شبکه Conflux به روند مثبت خود در ماه فوریه ادامه داد و قیمت خود را در ماه مارس تقریباً دو برابر کرد. تیم پروژه با خرید XCMD، سومین تولیدکننده بزرگ ماشین‌آلات ساختمانی در جهان، و فناوری Zen Spark به تقویت شراکت خود در چین ادامه داد.

تیم Conflux همچنین از توسعه برنامه های غیرمجاز پشتیبانی می کند. این یک برنامه کمک مالی برای حمایت از توسعه اکوسیستم ایجاد کرده است.

توکن CFX پشتیبانی بین 0.10 تا 0.20 دلار را آزمایش کرد و روند مثبت خود را ادامه داد و به 0.46 دلار رسید. ساختار بازار توکن پایین تر و بالاتر با هدف بالقوه 0.80 دلار صعودی به نظر می رسد. این نشان دهنده سطح بازیگری گاو نر در سال 2021 است.

نمودار قیمت CFX/USD. منبع: CoinGecko

XRP

شانس ریپل برای برنده شدن در دعوی علیه کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) پس از آن افزایش یافت که آنالیسا تورس، رئیس دادگاه در 21 مارس تصمیم گرفت نظر یک متخصص را از توضیح چگونگی تبدیل XRP به یک اوراق بهادار حذف کند.

در 27 مارس، یکی دیگر از اقدامات نظارتی ایالات متحده برای دارندگان XRP یک موهبت بود. کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در ایالات متحده بایننس را به رویه های نادرست انطباق و دستکاری بازار متهم کرده است.

آژانس نظارتی بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و لایت کوین (LTC) را به عنوان کالا در پرونده طبقه بندی کرد. برخی معتقدند این طبقه بندی به XRP نیز گسترش خواهد یافت. بنابراین، به طور موثر ادعای SEC مبنی بر اینکه XRP یک امنیت است را رد می کند. انتظار بازار مبنی بر اینکه ریپل در دعوای خود علیه SEC برنده شد، قیمت XRP را به بالاترین حد در سال جدید رساند.

اگر ریپل به پیروزی در پرونده علیه SEC ادامه دهد، حرکت صعودی در XRP احتمالا در میان مدت و بلندمدت ادامه خواهد داشت.

XRP در حال حاضر با مقاومت از بالاترین سطح سال 2022 در حدود 0.53 دلار مواجه است. شکست موفقیت آمیز بالای این سطح می تواند قیمت را به سمت سطوح حمایت و مقاومت قبلی نزدیک به 0.65 و 0.90 دلار آغاز کند.

با اندازه‌گیری حرکت حرکتی قیمت بر اساس حجم، شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که XRP به سطوح بیش از حد خرید رسیده است. امکان اصلاح به سطح 0.45 دلار را افزایش می دهد.

نمودار قیمت روزانه XRP/USD. منبع: TradingView

ستاره

توکن XLM Stellar عمدتاً به دلیل همبستگی مثبت قوی با XRP سود برده است. ضریب همبستگی بین قیمت XLM و XRP معمولاً بالای 0.7 باقی می ماند.

در پشت صحنه، سازمان استلار در حال تلاش برای افزایش پذیرش شبکه استلار برای انتقال پول در کشورهای جهان سوم مانند آفریقا است. Stellar همچنین با ارائه دهنده پرداخت بین المللی کار می کند گرم پول ادغام شبکه استلار در تسهیل پرداخت های جهانی.

از نظر فنی، جفت XLM/USD به بالای سطح مقاومت 0.10 دلار شکست. اگر خریداران بالاتر از این سطح تثبیت شوند، این جفت می تواند افزایش 0.15 دلار و 0.24 دلار را هدف قرار دهد. از طرف دیگر، اگر شکست صعودی شکست بخورد، XLM می تواند به پشتیبانی 0.08 دلار برگردد.

نمودار قیمت روزانه XLM/USD. منبع: TradingView

شبکه XDC (XDC)

شبکه XDC یک زنجیره مجاز و عمومی را ترکیب می کند که به مقیاس پذیری و امنیت می پردازد. توکن XDC سوخت شبکه است که برای پرداخت هزینه های شبکه و استقرار برنامه ها استفاده می شود.

این شبکه از قراردادهای هوشمند سازگار با EVM، پروتکل ها و انتقال توکن بین زنجیره های اتمی پشتیبانی می کند. همچنین به طور کامل با استاندارد پیام ISO-20022 مطابقت دارد که یک استاندارد بین المللی شناخته شده برای تبادل الکترونیکی داده بین مؤسسات مالی است.

برترین بلاک چین های عمومی در اکوسیستم XDC عبارتند از Ecoin، Stasis Euro و Gobiance Exchange. اینها پروژه های نسبتا کمتر شناخته شده ای هستند که در صرافی های سطح دوم مانند HitBit و BitMart معامله می شوند. تصویری خسته کننده از توسعه اکوسیستم پروژه با بلاک چین های بدون مجوز را ترسیم می کند.

در بخش شرکتی، این پروژه همکاری خوبی با برندهایی مانند کارت های تراوالا و گواردا ویزا ایجاد کرده است.

عواملی که باعث افزایش اخیر قیمت شده اند شامل معرفی DAO و نقش فعال شرکت مدیریت XinFin است که مسئول توسعه و مدیریت بلاک چین است.

XinFin اخیرا تصمیم گرفته است تا با ایجاد یک DAO، اداره بلاک چین را متمرکز کند. پس از توزیع در ماه مه 2023، جامعه در مورد توزیع بودجه اکوسیستم برای حمایت از توسعه تصمیم خواهد گرفت. یک جلسه Web3 در دبی که توسط شبکه XDC با بیش از 60 توسعه دهنده در سراسر جهان برگزار شد، از رشد اکوسیستم بلاک چین نیز پشتیبانی کرد.

تنظیمات فنی جفت XDC/USD نشان می دهد که در آستانه شکست صعودی قرار دارد. اگر خریداران از سطح 0.045 دلار عبور کنند، جفت به احتمال زیاد به 0.064 و بالاتر خواهد رفت. از جنبه منفی، سطح حمایت 0.02 دلاری برای خریداران بسیار مهم است.

اسیلاتور کلینگر، یک نشانگر حرکت، تصویر مشابهی را با قرائت صفر ترسیم می کند. اقدام خرید مثبت از سطوح فعلی، اندیکاتور را به منطقه مثبت منتقل می کند، که معمولاً یک علامت صعودی است.

نمودار قیمت هفتگی روزانه XDC/USD با اسیلاتور کلینگر. منبع: TradingView

مطالب مرتبط: 5 برنده (و بازنده) ارزهای دیجیتال برتر سال 2022

شبکه ماسک (MASK)

شبکه ماسک Web2 و Web3 را پل می‌کند و تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را مستقیماً از طریق وب‌سایت‌های Web2 امکان‌پذیر می‌کند.

بیش از 40000 کاربر افزونه Mask Network Chrome را نصب کرده اند. افزونه مرورگر در حال حاضر از چندین برنامه غیرمتمرکز (dApps) از جمله Uniswap و SushiSwap پشتیبانی می کند و با بسیاری از پلتفرم های رسانه های اجتماعی از جمله توییتر و فیس بوک سازگار است.

ادغام این شبکه در فیس بوک با شکایت هایی روبرو شده است. پس از خرید ایلان ماسک، این شرکت عمدتاً از ادغام‌های توییتر و هیاهوی ادغام ارزهای دیجیتال در بستر رسانه‌های اجتماعی سود می‌برد. این گمانه زنی های قابل توجهی را به قیمت توکن اضافه می کند زیرا ماهیت پذیرش توییتر هنوز ناشناخته است.

در 9 مارس، این توکن در بورس BTSE فهرست شد و نقدینگی و حجم توکن را افزایش داد. این پروژه یکی از دریافت کنندگان ایردراپ ARB بود که 257540 توکن ARB دریافت کرد.

توکن MASK نشانه حاکمیتی برای پروژه است که دلسرد کننده است زیرا بازدهی از استفاده از شبکه ایجاد نمی کند. با این حال، بیش از 76 درصد از عرضه توکن در حال حاضر در گردش است. نرخ تورم نسبتا پایینی دارد.

نمودار قیمت روزانه MASK/USD. منبع: TradingView

جفت MASK/USD به بالای 6.10 دلار در سال 2022 صعود کرد که نشانه مثبتی برای خریداران فنی است. اندیکاتور RSI در منطقه صعودی قرار دارد و از منطقه بیش از حد خرید خارج می شود و فضایی را برای صعود بیشتر فراهم می کند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Nivesh Rustgi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید