XRP به پایین ترین حد چند ماهه رسید، Solana (SOL) با قوی ترین پشتیبانی، کاهش قیمت بیت کوین (BTC) بهتر از آن چیزی است که فکر می کردید


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

فهرست

  • کار سولانا تمام نشده است
  • بیت کوین همچنان در حال افزایش است

XRP بار دیگر ارتباط خود را با بازار از دست داد و به زیر سطح اصلی 0.5 دلار سقوط کرد. این اولین باری نیست که XRP مردم را ناامید می کند، اما ناتوانی آن در حرکت مداوم به سمت بالا سؤالات جدی را ایجاد می کند.

این ارز دیجیتال در تلاش است تا از نوسانات بزرگتر بازار جان سالم به در ببرد. اگر سرمایه گذاران انتظار بهبودی دارند، افت به پایین ترین سطح در ماه های اخیر یک شاخص نگران کننده است. احساسات نزولی همچنان بر بازار XRP حاکم است، همانطور که عدم موفقیت در حفظ سودهای بالای 0.5 دلار نشان می دهد.

نمودار XRPUSDT
نمودار XRP/USDT از TradingView

تجزیه و تحلیل شاخص فنی نشان می دهد که XRP با تعدادی میانگین متحرک مهم دست و پنجه نرم می کند. عمل قیمت فعلی زیر میانگین متحرک 200 روزه (خط سیاه) که به عنوان یک سطح حمایت بلند مدت مهم عمل می کند، یک سیگنال نزولی است. دشواری XRP در به دست آوردن شتاب صعودی توسط میانگین متحرک 50 روزه، 100 روزه و 26 روزه (سبز) بیشتر تاکید می شود. در نتیجه فشار فروش مداوم، قیمت نتوانسته است به طور مداوم بالاتر از میانگین های متحرک افزایش یابد.

مرتبط با

همگرایی این میانگین های متحرک نشان دهنده فقدان حرکت جهت دار قابل توجه است که اغلب قبل از تغییرات قابل توجه قیمت رخ می دهد. متأسفانه آخرین حرکت XRP منفی بود.

روندهای حجم همچنین نشان دهنده فقدان علاقه خرید قابل توجه است. زیرا کاهش های اخیر با حجم معاملات بالاتر از حد معمول همراه است. این نشان می دهد که تعداد فزاینده ای از معامله گران دارایی های XRP خود را کنار می گذارند، که باعث کاهش قیمت می شود.

کار سولانا تمام نشده است

سولانا برای اولین بار از زمانی که در ماه می به بالای این سطح رسید، به سمت میانگین متحرک نمایی 50 سقوط کرد. این سیگنال خوبی برای دارایی نیست، اما همچنین مشکلاتی را ایجاد نمی کند که سرمایه گذاران SOL باید نگران آن باشند.

میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) برای سولانا بسیار مهم است. اگر سولانا به معاملات بالاتر از این خط ادامه دهد، می تواند نشان دهد که روند نزولی فعلی کوتاه مدت است و احتمال بهبودی وجود دارد. قیمت سولانا در 159.00 دلار در حال حاضر نزدیک به 50 EMA (خط آبی) معامله می شود.

مرتبط با

اگرچه اندکی روند نزولی وجود دارد، اقدام قیمت نشان می دهد که ساختار کلی SOL هنوز پابرجاست. حرکت پایدار زیر این سطح می‌تواند نشان‌دهنده پتانسیل نزولی جدی‌تر باشد، بنابراین سرمایه‌گذاران باید این موضوع را به دقت زیر نظر داشته باشند. سایر میانگین‌های متحرک نشان می‌دهند که میانگین متحرک نمایی 200 روزه بسیار کمتر است، در حدود 130 دلار، در حالی که متحرک نمایی 100 روزه حدود 151 دلار است.

این سطوح به عنوان پشتیبان اضافی و بافر در صورت کاهش بیشتر قیمت عمل می کنند. نزدیکی EMA 100 روزه یک منطقه پشتیبانی ثانویه را فراهم می کند که ممکن است برای جلوگیری از فروش جدی تر ضروری باشد. سولانا با وجود بحران کنونی در یک روند صعودی است.

اکوسیستم قوی و افزایش استفاده از دارایی به رشد قابل توجه دارایی کمک کرده است. شاید بازار در حال اصلاح خود است و این عقب نشینی اخیر به آن زمان می دهد تا قبل از بهبودی احتمالی ثبات پیدا کند.

علاوه بر این، روند حجم به یک بازار باثبات و بدون افزایش قابل توجه اشاره دارد که نشان دهنده فروش وحشتناک باشد. شاخص قدرت نسبی (RSI) تقریباً خنثی است، که نشان می دهد سولانا نه بیش از حد خرید شده است و نه بیش از حد فروخته شده است. این مقدار متعادل RSI نشان می‌دهد که در صورت بهبود شرایط بازار، ممکن است فضایی برای حرکت صعودی وجود داشته باشد.

بیت کوین همچنان در حال افزایش است

بیت کوین بار دیگر 70000 دلار از دست داد، اما وقتی عمیق‌تر نگاه می‌کنیم می‌توانیم ببینیم که طلای دیجیتال هیچ مشکلی برای ماندن بالای 68000 دلار نداشت، زیرا اولین آستانه محافظت شده توسط یک آسیب‌پذیری قابل توجه بود. سطح مقاومت.

مرتبط با

ساختار کلی بازار بیت کوین با وجود کاهش اخیر به زیر 70000 دلار تغییر نکرده است. یک سطح پشتیبانی کلیدی در 68000 دلار به عنوان یک شبکه ایمنی وجود دارد. بیت کوین هنوز پایگاه قوی دارد. این قیمت از آن جهت حائز اهمیت است که با شاخص های فنی مهم و جو بازار مطابقت دارد.

افزایش قابل توجهی در فشار فروش نسبت به روند حجم وجود نداشت. این نشان می دهد که کاهش اخیر ممکن است یک اصلاح سالم باشد تا شروع یک روند نزولی. از آنجایی که بیت کوین نه بیش از حد خرید شده و نه بیش از حد فروخته می شود، RSI در منطقه خنثی قرار دارد و در صورت بهبود شرایط بازار، فرصتی برای حرکت صعودی آینده فراهم می کند.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید