XRP روی نمودارهای کوتاه مدت یک صلیب مرگ می نویسد، چرا نگران نباشید؟


تصویر جلد از طریق U.Today

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

یک الگوی فنی نگران کننده در نمودارهای کوتاه مدت XRP ظاهر شده است، یعنی نمودارهای قیمت یک ساعته و چهار ساعته.

میانگین متحرک ساده (SMA) 50 از میانگین متحرک ساده (SMA) 200 برای هر دو نمودار قیمت عبور کرد، که “تقاطع مرگ” را تأیید می کند، یک شاخص نزولی که نشان می دهد کاهش قیمت کوتاه مدت ممکن است به یک روند نزولی دائمی تبدیل شود.

با توجه به افت شدید قیمت در XRP در هفته اول سال 2024 پس از شایعات رد ETF بیت کوین که بازار را وحشت زده کرد، می توان گفت که تقاطع مرگ درست به موقع برای خرس ها رسیده است.

نمای معاملاتی
نمودار 4 ساعته XRP/USD، با حسن نیت: TradingView

از آنجایی که بازار کریپتو در 3 ژانویه شاهد کاهش قابل توجهی بود، XRP به سرعت از پایین ترین سطح دو ماهه 0.61 دلار به 0.50 دلار سقوط کرد. ششمین ارز دیجیتال بزرگ سپس روزانه با MA 50 مواجه شد و به ترتیب با قیمت های 0.619 دلار و 0.579 دلار به زیر 200 پیشنهاد داد.

در زمان نوشتن این مقاله، XRP در 24 ساعت گذشته با 2.02 درصد کاهش به 0.566 دلار رسید. طبق داده های TradingView، XRP ممکن است در حال حاضر برای پایان دادن به اولین هفته قرمز خود در سال 2024 با کاهش 8 درصدی به پایان برسد.

چرا او علاقه ای ندارد؟

برخی از کارشناسان صلیب مرگ را یک شاخص غیر قابل اعتماد می دانند زیرا بر اساس میانگین های متحرک عقب مانده است، قیمت ها را عقب می اندازد و ثابت شده است که سیگنالی مخالف است.

در حالی که از نظر تئوری یک متقاطع مرگ، فروش عمیق‌تری را پیش‌بینی می‌کند، داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که اکثر تلاقی‌های مرگ XRP، پایین‌ترین یا متوسط ​​بازار را نشان می‌دهند.

این به این دلیل است که تلاقی های مرگ پس از کاهش سریع تعریف می شوند و بنابراین به عنوان نشانگرهای مستقل غیرقابل اعتماد هستند. زمانی که این گذار اتفاق می افتد، ممکن است بازار بیش از حد فروخته شود.

اگر بازار به عقب بازگردد، گاوها باید از اوج 28 دسامبر در 0.658 دلار عبور کنند. اگر کاهش ادامه یابد، قیمت XRP ممکن است به پایین ترین سطح 0.50 دلار در 3 ژانویه بازگردد.


نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید