قیمت XRP پس از شکستن ناحیه مقاومت کلیدی 30 درصد افزایش پیدا می کند


به دلیل تجمع قوی نهنگ ها و همچنین الگوی ادامه روند صعودی کلاسیک، احتمال افزایش قیمت XRP وجود دارد.

XRP (XRP) در سه ماهه اول سال 2023 رشد چشمگیر 60 درصدی را تجربه کرد، که به کمک گمانه زنی های فزاینده در مورد پیروزی قانونی ریپل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و احساسات صعودی گسترده تر در بازار ارزهای دیجیتال کمک کرد.

XRP/USD به دنبال افزایش بیشتر در سه ماهه دوم عمدتاً به دلیل الگوی کلاسیک ادامه روند صعودی است.

قیمت XRP یک نشان گاو نر می کشد

در پایان ماه مارس، XRP مقاومت خط روند افزایشی چند ماهه را شکست و از اصلاح بالقوه 35 درصدی جلوگیری کرد. این بازگشت در 29 مارس به 0.58 دلار رسید که بالاترین سطح از می 2022 بود.

در حال حاضر، XRP در حال تثبیت یک طرفه در چیزی است که به نظر می رسد یک پرچم گاو نر باشد. این الگوی ادامه صعودی زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت در یک مثلث متقارن پس از یک رالی قوی تثبیت شود.

یک پرچم گاو پس از شکسته شدن قیمت از خط روند بالایی در حالی که با افزایش حجم معاملات همراه است، منحل می شود. هدف شکست الگو با افزودن ارتفاع روند صعودی قبلی (میله پرچم) به نقطه شکست به دست می آید.

به عبارت دیگر، هدف صعودی 0.65 دلار برای قیمت XRP، حدود 30 درصد از سطوح فعلی در سه ماهه دوم افزایش یافته است.

نمودار قیمت روزانه XRP/USD. منبع: TradingView

در مقابل، نزدیک شدن شرکت به زیر خط روند پایین‌تر پرچم، خطر بی‌اعتبار کردن راه‌اندازی صعودی را به همراه دارد و احتمال آزمایش میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA 50 روزه؛ موج قرمز) نزدیک به 0.44 دلار را به عنوان هدف نزولی بعدی XRP افزایش می‌دهد.

با تضعیف دلار، نهنگ ها XRP را تقویت می کنند

بر اساس داده‌های ردیابی شده توسط Santiment، افزایش YTD در قیمت XRP با افزایش تجمع نهنگ‌ها همزمان است.

مطالب مرتبط: چرا قیمت XRP امروز افزایش یافت؟

به عنوان مثال، عرضه XRP توسط اکثر گروه‌های آدرس نهنگ 1000-10000 XRP یا 100 میلیون تا 1 میلیارد XRP در کنار افزایش 40 درصدی در سال 2023 با وجود گزارش‌هایی مبنی بر اینکه برخی نهنگ‌ها نزدیک به 35 میلیون دلار XRP را رها می‌کنند، افزایش یافته است.

توزیع عرضه XRP در بین نهنگ ها منبع: Santiment

در همین حال، تضعیف دلار آمریکا به طور کلی دارایی های پرخطر، از جمله بیت کوین (BTC) را افزایش داده است، که همبستگی آن با XRP تا حد زیادی در بازه زمانی روزانه در سال جاری باقی مانده است.

ضریب همبستگی روزانه XRP/USD و BTC/USD. منبع: TradingView

به طور کلی، سناریوی صعودی برای XRP همچنان به پیروزی کوتاه مدت ریپل در برابر SEC وابسته است، در حالی که سناریوی “فروش اخبار” را نباید نادیده گرفت.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید