XRP Ledger استاندارد جدیدی را برای غول وام دهی تعیین می کند. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم همه محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

موج دار شدن توسعه دهندگان از یک پیشنهاد تغییر دهنده بازی پرده برداری کرده اند که هدف آن ارائه یک پروتکل وام دهی بومی با نام رمز XLS-66d است.

پیشنهاد جدید زمینه را برای استقرار یک پروتکل وام دهی پیشگامانه به طور مستقیم در دفتر کل XRP ایجاد می کند که هدف آن تغییر اساسی نحوه وام دهی در بلاک چین است.

این پیشنهاد مکانیسم‌هایی را برای وام‌های ثابت مدت و با بهره جمع‌آوری‌شده از صندوق‌های جمعی که به وثیقه زنجیره‌ای نیاز ندارند، ایجاد می‌کند. این استراتژی پروتکل را با استفاده از پذیره نویسی خارج از زنجیره و مدیریت ریسک و همچنین طرح حفاظت از سرمایه اول از دست می دهد.

در هسته خود، پروتکل اجازه وام دادن آسان را با شرایطی که مستقیماً توسط وام گیرنده و مدیر مجاز استخر وام‌دهی توافق شده است را می‌دهد. برخلاف پروتکل‌های وام دهی سنتی در DeFi، که قراردادهای هوشمندی هستند که بر روی یک ماشین مجازی اجرا می‌شوند، پروتکل وام XRPL مستقیماً در لایه توافق و پروتکل دفتر کل ادغام می‌شود.

پروتکل وام دادن به ارائه دهندگان نقدینگی اجازه می دهد تا با مشارکت XRP یا سایر توکن های قابل تعویض به یک استخر وام که توسط نماینده استخر مدیریت می شود، سود کسب کنند.

با توجه به پیشرفت‌های آتی، پروتکل به گونه‌ای طراحی می‌شود که هم قابل ارتقا و هم قابل انطباق باشد، که امکان ایجاد طیف گسترده‌ای از پیشرفت‌های آینده‌نگر را فراهم می‌کند و در عین حال سازگاری با عقب را حفظ می‌کند.

بخش قرض‌دهی مشخصات در نظر گرفته شده است که در بالای مشخصات دیگری پیاده‌سازی شود، که منجر به ایجاد یک صندوق دارایی واحد در دفتر کل XRP می‌شود. هدف از این کار این است که در آینده کاربردهای دیگری را فراتر از وام‌ها، مانند کشاورزی بازده، امان‌گذاری و غیره باز کند.

این پروتکل با استفاده از ورودی‌های دفتر کل به جای موارد یکبار مصرف، اجزایی مانند حساب‌های ساختگی و استخرهای رمزگذاری‌شده را قادر می‌سازد تا در برنامه‌های مختلف آینده مورد استفاده قرار گیرند.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید