XRP و Cardano ETF در حال حاضر بعید هستند، در اینجا دلیل آن است


GSR اخیراً امتیاز احتمالی ETF خود را منتشر کرده است که پتانسیل ETF ها را در ارزهای دیجیتال مختلف بر اساس معیارهای عدم تمرکز و تقاضا ارزیابی می کند. این تحقیق شامل محاسبه تمرکززدایی و نمرات تقاضا با تبدیل معیارهای دسته بندی مختلف به امتیاز z، ترکیب آنها و میانگین امتیاز z هر دسته است.

یک مفهوم پیچیده و ظریف، تمرکززدایی مسائلی مانند مجوزها، کنترل توسعه، توزیع توکن و تنوع سخت افزار را در نظر می گیرد.

معیارهای کلیدی تمرکززدایی شامل ضریب ناکاموتو است که کمترین تعداد موجوداتی را که می‌توانند برای حمله به شبکه همکاری کنند، و الزامات شرط‌بندی که سهولت مشارکت را به‌عنوان اپراتور گره یا اعتبارسنجی ارزیابی می‌کند، اندازه‌گیری می‌کند.

مرتبط با

بر اساس تجزیه و تحلیل GSR، امتیازات تمرکززدایی XRP و کاردانو 0.9- و 0.1- است که به ترتیب در رتبه های آخر و پنجم قرار دارند. لازم به ذکر است که Nakaflow نرخی برای Cardano و XRP ارائه نمی دهد، بنابراین GSR از تخمین های مبتنی بر منابع دیگر استفاده می کند.

""
منبع: GSR

پتانسیل تقاضا هنگام در نظر گرفتن معیارهایی مانند ارزش بازار، حجم معاملات و سطوح فعالیت جامعه عامل مهم دیگری است. نمرات بالاتر در این معیارها به طور کلی نشان دهنده تقاضای آینده قوی تر است. XRP و Cardano دارای امتیازات تقاضای -0.2 و -0.5 هستند که به ترتیب در رتبه های چهارم و ششم قرار دارند.

مرتبط با

با ترکیب این نمرات، امتیاز احتمالی ETF GSR عدم تمرکز را 33 درصد و تقاضا را 67 درصد وزن می کند. اتریوم به عنوان رهبر ظاهر شد و سولانا و NEAR نیز عملکرد خوبی داشتند. در مقابل، نمرات پایین تر برای XRP و Cardano نشان می دهد که ETF برای این دارایی ها در آینده نزدیک کمتر است.


نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید