Xapo Bank سپرده و برداشت USDC را فعال می کند


به گفته متولی بیت کوین، استفاده از استیبل کوین USDC به اعضا امکان می دهد بدون پرداخت هزینه، واریز و برداشت کنند.

متولی بیت کوین و بانک خصوصی دارای مجوز Xapo Bank با شرکت فین تک Circle برای ادغام ریل های پرداخت USD Coin (USDC) به عنوان جایگزینی برای SWIFT شریک شده است. ریل پرداخت به زیرساخت و فناوری مورد استفاده برای تسهیل جابجایی وجوه بین طرفین در یک تراکنش مالی اشاره دارد. راه‌آهن‌های پرداخت به اشکال مختلفی از جمله انتقال‌های سیمی سنتی، شبکه‌های کارت اعتباری و پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک چین وجود دارند.

Xapo Bank به اشتراک گذاشت که ویژگی جدید به اعضای خود اجازه می دهد تا از طریق کارمزدهای اضافی اضافه شده به لانچرهای USDC موجود، سیستم پرداخت دست و پا گیر و گران قیمت سوئیفت را دور بزنند. اعضا می‌توانند با استفاده از استیبل کوین USDC، هزینه‌ها را بدون پرداخت به Xapo واریز و برداشت کنند و از نرخ تبدیل یک به یک از USDC به دلار آمریکا لذت ببرند. علاوه بر این، تمام سپرده‌های USDC به طور خودکار به دلار تبدیل می‌شوند و به اعضا اجازه می‌دهند تا بازدهی نرخ بهره تا 4.1 درصد در سال را کسب کنند.

بر اساس این اطلاعیه، Xapo Bank یک بانک کاملاً دارای مجوز و تنظیم شده و عضو برنامه تضمین سپرده جبل الطارق (GDGS) است که از سپرده های دلاری سپرده گذاران تا سقف 100000 دلار محافظت می کند. علاوه بر این، Xapo Bank به اشتراک گذاشت که در هیچ گونه سپرده ارز دیجیتال شرکت نمی کند و تمام سپرده ها به صورت خودکار در صورت دریافت توسط بانک به دلار تبدیل می شوند. Xapo ادعا می کند که این امر باعث کاهش خطرات مرتبط با بازارهای بی ثبات کریپتو می شود.

Xapo ادعا می‌کند که مدل کسب‌وکارش با بانک‌های سنتی متفاوت است، زیرا در فعالیت‌های وام‌دهی شرکت نمی‌کند و برای ایجاد سود به بانکداری ذخیره کسری متکی نیست. در عوض، بانک خصوصی تمام وجوه مشتریان را در ذخیره نگه می‌دارد و آنها را در «دارایی‌های کوتاه‌مدت و با نقدشوندگی بالا» سرمایه‌گذاری می‌کند تا سود کسب‌شده را به مشتریان خود منتقل کند.

مطالب مرتبط: بانک‌های سنتی به «بافر کوچک» متکی هستند: هفته بلاک چین پاریس 2023

همانطور که قبلا توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، سرویس سرمایه گذاران مودی هشدار داد که عمق USDC که در 10 مارس رخ داد می تواند تأثیر منفی بر پذیرش استیبل کوین بگذارد و منجر به افزایش نظارت نظارتی شود. آژانس رتبه‌بندی اعتباری استدلال کرد که آشفتگی اخیر در صنعت بانکداری سنتی و تثبیت USDC می‌تواند انعطاف‌پذیری را در برابر استیبل کوین‌های دارای پشتوانه فیات افزایش دهد.

کاهش USDC پس از سقوط ناگهانی بانک سیلیکون ولی یا SVB در 10 مارس رخ داد. سقوط SVB یک رویداد خطر بزرگ برای ناشر USDC Circle Internet Financial بود که دارایی 3.3 میلیارد دلاری در بانک دارد.
نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *