وایومینگ در شکایت بانک کاستودیا با فدرال رزرو از رژیم لیزینگ بانکی دوستدار رمزنگاری دفاع می کند.


بریجت هیل گفت: «ایالت وایومینگ معتقد است که این روند پرونده را تغییر داده است و به نوبه خود مشروعیت و قابلیت اجرایی چارچوب قانونی ایالت را زیر سوال می برد.

ایالت وایومینگ ایالات متحده در تلاش برای دفاع از چارچوب خود که به برخی شرکت‌های رمزنگاری اجازه می‌دهد به عنوان بانک‌های رسمی دولتی واجد شرایط شوند، در دعاوی بین بانک کاستودیا و سیستم فدرال رزرو مداخله کند.

در یک پرونده قضایی به تاریخ 10 آوریل، دادستان کل وایومینگ، بریجت هیل، درخواست “مداخله دفاعی” را در رابطه با مقررات ایالتی در مورد سپرده گذاران با هدف ویژه یا SPDI ارائه کرد. Custodia که در آن زمان آوانتی نامیده می شد، اولین موسسه مالی بود که در اکتبر 2020 برای یک قرارداد بانکی تحت چارچوب SPDI تایید شد.

در ژوئن 2020، Custodia از فدرال رزرو و بازوی آن در کانزاس سیتی به دلیل تأخیر در تأیید درخواست حساب اصلی بانک شکایت کرد. در ژانویه 2023، فدرال رزرو به طور رسمی درخواست این بانک را به این دلیل که “با عناصر مورد نیاز قانون مغایرت دارد” رد کرد.

” [report] فدرال رزرو کانزاس سیتی به Custodia اطلاع داده است که به صراحت اعلام کرده است که تا حدی مسئول رد دیدگاه وایومینگ در مورد کمبودهای درک شده در قوانین و مقررات آن برای SPDI است.

اگرچه Custodia شکایت خود را در ژوئن 2022 ارائه کرد، فدرال رزرو گزارشی را در ماه مارس منتشر کرد که در آن بانک مرکزی ابراز نگرانی کرد که Custodia “در تلاش است تقریباً منحصراً بر ارائه محصولات و خدمات مرتبط با بخش دارایی های رمزنگاری شده تمرکز کند.” سخنگوی کاستودیا، ناتان میلر، در آن زمان به کوین تلگراف گفت که تصمیم فدرال رزرو نمونه ای از “پاراکیسم و ​​ناتوانی در انطباق با بازارهای در حال تغییر” است.

هیل استدلال های فدرال رزرو را به عنوان بخشی از نگرانی های وایومینگ ذکر کرد و پیشنهاد کرد که کوستودیا مانند یک موسسه بیمه نشده است که “در تلاش برای مشارکت در چندین سرمایه گذاری پرخطر در یک صنعت پرخطر است.” دادستان کل گفت که دپارتمان بانکداری وایومینگ دستورالعملی را در مورد سرمایه مورد نیاز برای SPDI های ایالتی صادر کرده است.

“[The Fed has] هیل همچنین نسبت به قابلیت‌های بانک‌های رسمی دولتی «جدید» ابراز تردید کرد، در حالی که به بانک‌های «قدیمی» مجوزدار دولتی مانند BNY Mellon اجازه داد تا تقریباً به همان چیزی که SPDI‌های وایومینگ برنامه‌ریزی می‌کنند، در حفظ دارایی‌های دیجیتال شرکت کنند. به نظر می رسد محرومیت از حق اجاره موسسات سپرده گذاری در سیستم بانکی دو سطحی وایومینگ، حداقل تا حدی، انگیزه این رفتار متفاوت و بی توجهی به بانک های رسمی وایومینگ باشد.

مرتبط با: لایحه کلید خصوصی وایومینگ به تهدید فزاینده حقوق و دارایی ها می پردازد

نبرد دادگاه می تواند لحظه ای تعیین کننده در مورد اینکه چگونه موسسات مالی در ایالات متحده که مایل به ارائه خدمات نگهداری رمزارز هستند، قوانینی را تحت سیستم فدرال یا ایالتی انتخاب می کنند. BNY Mellon پلت فرم حضانت دیجیتال خود را در اکتبر 2022 راه اندازی کرد – اولین موسسه مالی بزرگ ایالات متحده که این کار را انجام داد – دفتر کنترل ارز قراردادهایی را برای Paxos، Protego و Anchorage به عنوان بانک های اعتماد ملی در سال 2021 تایید کرد.

مجله: خطرات قانونی درگیر شدن در DAO
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *