آیا طرح بایدن برای مالیات بر استخراج کریپتو باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می شود؟ منتقدان می گویند نه


هدف این مالیات کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، هزینه های برق و آلودگی محیطی محلی است، اما جامعه رمزارزها از آن استقبال نکرد.

اگر بودجه پیشنهادی جو بایدن برای سال مالی 2024 توسط کنگره تصویب شود، ماینرهای ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده به زودی با مالیاتی معادل 30 درصد از هزینه برق مصرفی خود مواجه خواهند شد، اما این پیشنهاد بحث هایی را در مورد اینکه آیا واقعاً اتفاق می افتد یا خیر، برانگیخته است. کاهش انتشار جهانی و قیمت انرژی

استخراج ارزهای رمزنگاری شده فرآیندی با منابع فشرده است که سعی می‌کند معادلات پیچیده‌تر را حل کند تا بلوک‌های جدیدی ایجاد کند که می‌توان آن‌ها را تأیید کرد و به زنجیره بلوک اضافه کرد.

طبق گزارش Worldometer، این فرآیند مقدار قابل توجهی انرژی مصرف می کند و بر اساس برخی برآوردها، مصرف انرژی جهانی استخراج بیت کوین (BTC) به تنهایی تقریباً 0.59٪ از انرژی مصرفی جهان است که تقریباً معادل مصرف انرژی مالزی است.

شورای مشاوران اقتصادی بایدن (CEA) استدلال می‌کند که مالیات غیر مستقیم انرژی معدنی دارایی‌های دیجیتال (DAME) شرکت‌ها را تشویق می‌کند تا آسیب‌هایی را که به جامعه وارد می‌کنند، در نظر بگیرند.

هدف اصلی مالیات DAME، که تخمین زده می‌شود در مدت 10 سال 3.5 میلیارد دلار درآمد ایجاد کند، این است که ماینرهای رمزنگاری را قادر می‌سازد تا سهم عادلانه خود را از هزینه‌های تحمیل شده به جوامع محلی و محیط زیست بپردازند.

با اعمال مالیات بر مصرف برق، ماینرهای کریپتو انگیزه مالی برای کاهش مصرف انرژی خود خواهند داشت و از آنجایی که تولید الکتریسیته سهم بزرگی از انتشار کربن را تشکیل می دهد، این امر از نظر تئوری باید انتشار گازهای گلخانه ای در ایالات متحده را کاهش دهد.

این ایده شبیه به تفکری است که در پس مالیات کربن وجود دارد، که هدف آن جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای از طریق وادار کردن آنها به پرداخت هزینه اجتماعی کامل انتشار گازهای گلخانه ای پس از تلاش برای محاسبه هزینه های مرتبط با آلودگی محیط زیست است.

نشتی

با این حال، مخالفان این مالیات استدلال می کنند که معدنچیان را به خارج از ساحل به کشورهایی با نرخ مالیات پایین تر و مقررات زیست محیطی سخت گیرانه تر سوق می دهد، جایی که آنها به انتشار مقادیر زیادی دی اکسید کربن ادامه می دهند. این به عنوان “نشت کربن” شناخته می شود، که به موجب آن انتشار گازهای گلخانه ای به جای کاهش کلی به سادگی از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شود.

همانطور که نیک کارتر، یکی از بنیانگذاران Coin Metrics اشاره می کند، این کشورها ممکن است نسبت بسیار کمتری از انرژی از منابع تجدیدپذیر داشته باشند، بنابراین انتشار گازهای گلخانه ای می تواند با حرکت استخراج کنندگان کریپتو به خارج از ساحل افزایش یابد.

کارتر در انتقاد از این سیاست تند بود و استدلال کرد که برخلاف آنچه دولت بایدن پیشنهاد کرده بود، درآمدهای مالیاتی کاهش می‌یابد، انتشار کربن افزایش می‌یابد و «دشمنان ژئوپلیتیک» تقویت می‌شود.

CEA در پست وبلاگ خود خاطرنشان کرد که “پتانسیل استخراج کریپتو برای انتقال به خارج از کشور، مانند مناطقی با تولید برق آلوده تر، نگران کننده است”، اما پیشنهاد کرد که کشورهای دیگر نیز با استناد به 9 مورد، اقداماتی را برای محدود کردن استخراج کریپتو انجام دهند. کشورها در حال حاضر فعالیت ممنوع شد

جاشوا آرچر، رهبر پروژه بیت‌کوین گروه زیست‌محیطی Greenpeace USA، در صحبت با کوین‌تلگراف، هشدار داد که قوانین بازدارنده یا مالیات‌های مربوط به استخراج کریپتو در هر کجا که ماینرهای کریپتو حرکت کنند، ایجاد می‌شود و استدلال می‌کند که بیت‌کوین باید مکانیسم اجماع اثبات کار را لغو کند.

گروه کنشگری اقلیم از بیت کوین می خواهد که به عنوان بخشی از کمپین جاری “تغییر کد، نه آب و هوا” که اوایل سال گذشته آغاز شد، به مکانیزم اثبات سهام روی آورد.

چین، یکی از کشورهای مورد اشاره CEA، استخراج کریپتو را در سال 2021 پس از ایجاد نگرانی در مورد مصرف برق و اثرات زیست محیطی آن ممنوع کرد. با این حال، تحقیقات در مورد تأثیر این ممنوعیت نشان می دهد که فعالیت ها به سمت کشورهایی تغییر می کند که از انرژی های تجدیدپذیر بسیار کمتری استفاده می کنند و در واقع انتشار جهانی را افزایش می دهند.

CEA همچنین استدلال کرد که استفاده از برق کریپتوماینر هزینه‌های سایر مصرف‌کنندگان را افزایش می‌دهد و به طور کلی اتکا به «منابع برق کثیف‌تر» را افزایش می‌دهد.

در حالی که طبق تئوری اقتصادی این امر منطقی است، ممکن است برخی از نکات کلیدی صنعت ماینینگ کریپتو و تأثیر آن بر بازار برق ایالات متحده را نادیده بگیرد، زیرا افزایش تقاضا در یک بازار منجر به قیمت‌های بالاتر می‌شود.

“زیبایی بیت کوین”

فرد تیل، مدیرعامل شرکت استخراج بیت کوین Marathon Digital Holdings به کوین تلگراف گفت: زیبایی استخراج بیت کوین در این است که به طور طبیعی تولید انرژی های تجدیدپذیر را تشویق می کند.

تیل گفت: «در بسیاری از موارد، منابع انرژی سبز مانند مزارع خورشیدی و بادی تنها زمانی قابل دوام هستند که تقاضای ثابتی برای آن انرژی در هنگام تولید وجود داشته باشد.

در حالی که نیازهای انرژی اکثر مصرف کنندگان در نوسان است، ماینرها به عنوان مصرف کنندگان انرژی بار پایه ثابت عمل می کنند. آنها به تثبیت شبکه کمک می کنند و پروژه های جدید انرژی سبز را از نظر مالی قابل دوام می کنند.

به گفته Thiel، در حالی که استخراج بیت کوین تولید انرژی های تجدیدپذیر را ترویج می کند، استخراج کنندگان بیت کوین در ایالات متحده نیز به منابع انرژی تجدیدپذیر روی می آورند زیرا انرژی اضافی که تولید می کنند و نمی توانند به شبکه بازگردانده شوند، یکی از ارزان ترین انرژی های موجود است. در ایالات متحده امریکا

تیل افزود که اگر این انرژی اضافی توسط شرکت های استخراج بیت کوین استفاده نشود، مصرف کنندگان نمی توانند از آن استفاده کنند و در غیر این صورت هدر خواهد رفت.

تیل خاطرنشان کرد که این رابطه سودمند متقابل بین تولیدکنندگان انرژی تجدیدپذیر و استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به انتقال مداوم به سمت منابع برق پایدارتر کمک می‌کند و به آخرین نظرسنجی شورای استخراج بیت‌کوین (BMC) اشاره کرد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، BMC تخمین می زند که 58.9 درصد از برق مصرفی در استخراج بیت کوین در سه ماهه آخر سال 2022 از منابع انرژی تجدیدپذیر تولید شده است و این تعداد در طول زمان افزایش یافته است.

AI Eye: “بزرگترین جهش تا کنون” در هوش مصنوعی، ابزارهای جدید جالب، هوش مصنوعی DAOهای واقعی هستند

Thiel همچنین مالیات DAME را بسیار سخت گرفت و استدلال کرد که “این یک ضربه در یک صنعت خاص است، نه در یک برنامه کاربردی یا منبع سوخت خاص”.

اگر دولت بایدن واقعاً می‌خواست انتشار گازهای گلخانه‌ای جهانی را کاهش دهد، روش‌های تولید برق را هدف قرار می‌داد نه اینکه خودسرانه صنایع خاصی را که از آن استفاده می‌کردند هدف قرار دهد.»

او گفت که این پیشنهاد “با هدف ورشکستگی ماینرهای بیت کوین” و “هم قیمت انرژی را برای مصرف کنندگان افزایش می دهد و هم امکان توسعه انرژی های تجدید پذیر در ایالات متحده را کاهش می دهد”.

یا دولت کاملاً در اشتباه است یا این مالیات پیشنهادی چیزی جز نفی سیاسی این صنعت نیست زیرا به نفع مردم، شبکه برق و محیط زیست نیست.»

اگر فقدان شفافیت نظارتی و دسترسی به خدمات بانکی، صنعت کریپتو را از بین ببرد و مالیات DAME توسط کنگره تصویب شود، این پیشنهاد می تواند یک میخ دیگر بر تابوت باشد.
نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید