ارزشش را دارد؟ معامله گر 155000 دلار ممکوین می خرد و 120000 دلار برای بنزین خرج می کند.


یک کاربر 76 درصد از کل قیمت خرید را به عنوان کارمزد گاز صرف یک معامله memecoin کرد.

یک معامله گر تنها 64 اتر، معادل 118000 دلار را برای خرید یک memecoin 155000 دلاری به نام Four (FOUR) خرج کرد.

با توجه به الف به روز رسانی از سرویس محبوب ردیابی بلاک چین ‘Whale Alert’، معامله گر تنها مبلغ 119,157 دلاری اتر (ETH) را برای تکمیل معامله Unsiwap پرداخت که 84 اتر پیچیده شده (WETH) را با 13.8 میلیارد چهار توکن مبادله کرد.

به نظر می رسد معامله گر داوطلبانه کارمزد گاز را افزایش داده است تا زمان تراکنش برای خرید memecoin ها را سرعت بخشد. راستی به گفته کاربر توییتر @FlurETH، معامله‌گر مورد نظر از سرمایه‌گذاری خود در memecoin سود غیرقابل تحقق 133 ETH (245667 دلار) دارد.

جزئیات تراکنش هزینه گاز بالا. منبع: Etherscan.

هزینه های گاز در شبکه اتریوم به موضوع بحث در میان جامعه ارزهای دیجیتال تبدیل شده است، به طوری که تعدادی از طرفداران برجسته اتریوم از افزایش فعالیت به دلیل اثرات درآمدزایی آن و فشار کاهشی طولانی مدت بر عرضه اتر ستایش می کنند.

دیگران از دستمزدها انتقاد کرده اند، به ادعای پذیرش انبوه هرگز محقق نخواهد شد مگر اینکه شبکه “مقرون به صرفه” شود.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، یکی از عوامل اصلی افزایش هزینه های گاز اتریوم ناشی از هیستری اخیر میم کوین است که عمدتاً ناشی از خرید دیوانه کننده یک memecoin جدید به نام Pepe (PEPE) است. در زمان انتشار، میانگین کارمزد تراکنش اتریوم 22.98 دلار است که بالاترین میزان ثبت شده از 12 می 2022، زمانی که میانگین کارمزد به 31.11 دلار رسید.

میانگین کارمزد تراکنش های اتریوم در سال گذشته. منبع: اسکن اتر.

یکی دیگر از دلایل اصلی افزایش شدید کارمزدهای بنزین مربوط به ربات معاملاتی Maximal Extractable Value (MEV) است که مجموعا در خط مقدم معاملات memecoin قرار دارد. ربات بدنام MEV و “حمله کننده ساندویچ” که تنها با نام مستعار jaredfromsubway.eth شناخته می شود، از افزایش قابل توجه استفاده از شبکه سود می برد.

حمله ساندویچی زمانی اتفاق می افتد که مهاجم تراکنش قربانی را بین دو تراکنش خود “ساندویچ” می کند تا قیمت و سود کاربر را دستکاری کند.

در 18 آوریل، جارد سود کلان 950000 دلاری خود را از حملات ساندویچی پاک کرد. جارد همچنین یکی از بزرگترین مصرف کنندگان گاز در شبکه اتریوم بوده است. در 20 آوریل، جارد 7 درصد از کل گاز شبکه را مصرف کرد و 455 ETH را در کارمزد تراکنش خرج کرد.

آسیا اکسپرس: گناهان کشاورزی SUI جاستین سان، دویدن دیوانه وار PEPE، فلسفه صدف 3AC




نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید