«بدترین کدی که تا به حال دیده‌ام»: استیبل کوین یورو که با انتقادات متمرکز مواجه است


برخی از کارشناسان افکار سختی را در مورد یک استیبل کوین جدید متصل به اروپا به اشتراک گذاشته اند، اما فعلاً در دسترس عموم نیست.

یک استیبل کوین جدید متصل به یورو که در فرانسه راه اندازی شد به دلیل تصمیم آن برای محدود کردن تراکنش های همتا به همتا مورد انتقاد قرار گرفت.

بانک فرانسوی Societe Generale-Forge (SGF) استیبل کوین مبتنی بر اتریوم به نام EUR CoinVertible (EURCV) را در 20 آوریل راه اندازی کرد که فقط برای مشتریان نهادی واجد شرایط در دسترس است.

به گفته ناظرانی که کد قرارداد هوشمند را بررسی کرده اند، نقل و انتقالات ERC-20 باید قبل از پردازش تراکنش توسط یک ثبت مرکزی (احتمالاً تحت کنترل بانک) تأیید شود.

در 20 آوریل چهچهچهمهندس قرارداد هوشمند با نام مستعار “alephv.eth” توضیح داد:

آنها این کد را برای لیست سفید همه کاربران، پردازش همه نقل و انتقالات کاربر، و حتی پردازش تاییدیه های ERC20 شما قبل از پردازش “transferFrom” lmao شما کدگذاری کردند.”

همچنین، کد را در یک پست جداگانه مسخره کرد، نشان می دهد این یک “تعهد رادیکال به ناکارآمدی به نام مقررات” بود.

بنیانگذار پروژه توکن غیرقابل تغییر (NFT) “foobar” در 20 آوریل به بیش از 127000 دنبال کننده خود توئیت کرد که این “بدترین کدی است که تا به حال دیده ام” و استیبل کوین را “سهام مضحک” خواند.

میسون ورسلوئیس، محقق رمزارز نیز در توییتی اعلام کرد که این کد «کاملاً وحشتناک» است و به بانک فرانسوی توصیه کرد «از تلاش برای راسو کردن» به رمزارز دست بردارد.

بسیاری در این انتقاد نقش داشتند، اما رایان برکمن، سرمایه گذار اتر (ETH) تحلیل بی طرفانه تری ارائه کرد.

او اعلام کرد بسیاری از شرکت‌های مالی سنتی مانند SGF با حرکت به سمت دارایی‌های دیجیتال و بلاک چین، «گام‌های کوچک» را برمی‌دارند:

بدیهی است که انبارهای غیر منطبق، غیرقابل ترکیب و به سبک لیست مجاز در بازار رقابتی نخواهند بود. مراحل کودک، که از tradfi می آیند، به زودی آن را خواهند دید و به فهرست رد به سبک USDC خواهند رفت.

برکمن توضیح داد که ادعای SGF مبنی بر اینکه اولین بانکی است که یک استیبل کوین نهادی را روی یک بلاک چین عمومی راه‌اندازی می‌کند نیز می‌تواند نادرست باشد. او به استیبل کوین AUDN اشاره کرد که توسط بانک ملی استرالیا (NAB) در ماه مارس بر روی اتریوم ضرب شد، که ادعا می شود دومین بانکی است که یک استیبل کوین راه اندازی می کند.

صرف نظر از این، برکمن انتظار دارد بانک‌های بیشتری در ماه‌های آینده همین کار را انجام دهند و می‌گوید که «مطمئن است» که SGF آخرین بانکی نخواهد بود که یک استیبل کوین را در یک شبکه عمومی راه‌اندازی می‌کند.

مرتبط با: بانک مرکزی اسرائیل می گوید در صورت افزایش استفاده از استیبل کوین، CBDC ممکن است صادر شود

استیبل کوین SGF برای استفاده عمومی در نظر گرفته نشده است – حداقل برای شروع.

بر اساس اعلامیه 20 آوریل بانک، EURCV فقط برای مشتریان شرکتی در دسترس است که بانک از طریق رویه های «مشتری خود را بشناسید» (KYC) و «ضد پول شویی» (AML) پذیرفته است.

استیبل کوین برای پر کردن شکاف بین دارایی ها در بازارهای سرمایه سنتی و اکوسیستم دارایی دیجیتال طراحی شده است.

طبق گفته اتریوم کاوشگر اتریوم، سه روز پیش در مجموع 10 میلیون توکن EURCV در اتریوم ساخته شد. همه 10 میلیون سکه در یک آدرس کیف پول نگهداری می شوند.

استیبل کوین به دنبال افزایش تقاضا برای یک دارایی اجماع جدید برای پردازش تراکنش های زنجیره ای راه اندازی شد.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *