کاهش 3 درصدی Worldcoin (WLD) با پایان یافتن ذخیره‌سازی داده در میان سرکوب‌های نظارتی


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

ورلد کوین تقریباً 3 درصد کاهش یافت و به 8.07 دلار رسید پس از اعلام کنترل داده ها به نام نظارت شخصی، مدلی با هدف رفع نگرانی های تنظیم کننده ها در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها. واکنش بازار پس از اعلام این خبر، عملکرد Worldcoin را با فروش شدید مختل کرد.

مفهوم ذخیره سازی شخصی، یک رویکرد پیشگامانه پیشنهاد شده توسط کارشناسان حفظ حریم خصوصی، برای اولین بار با معرفی World ID 2.0 ظهور کرد و هدف آن تغییر روش پردازش داده های شخصی است و به افراد کنترل بی سابقه ای بر اطلاعات خود می دهد.

سازماندهی مجدد پردازش داده ها با ذخیره سازی شخصی

حضانت شخصی به تغییری در پردازش داده های تولید شده در طی تأیید ID جهانی که به طور ایمن در دستگاه کاربر نگهداری می شود، از جمله تصاویر، فراداده و داده های مشتق شده اشاره دارد.

این رویکرد جدید به کاربران این امکان را می‌دهد که نه تنها داده‌های خود را حذف کنند، بلکه قبل از حذف آن‌ها، استفاده آینده آن را نیز کنترل کنند. این سطحی از خودمختاری است که قبلاً در دسترس نبود. اهمیت این موضوع این است که انحراف از روش پیش‌فرض حذف داده‌ها است.

یکی از مزایای کلیدی Personal Surveillance توانایی باز کردن قفل موارد استفاده جدید World ID از طریق Face Authentication است، به ویژه برای برنامه های با امنیت بالا. با احراز هویت چهره، کاربران می توانند هویت خود را به صورت محلی در دستگاه های خود هر زمان که بخواهند تأیید کنند، بدون اینکه مجبور باشند داده های خود را در تلفن خود بگذارند.

علاوه بر این، سرویس اختیاری حفظ داده‌ها دیگر در طول بازدید از کره زمین در دسترس نخواهد بود، و این اطمینان را به کاربران می‌دهد که قبل از تصمیم به اشتراک‌گذاری اطلاعات خود، درباره Worldcoin اطلاعات کسب کنند. کارشناسان می گویند با این سطح از کنترل کاربر، نگرانی های مربوط به حریم خصوصی در مورد استفاده مقامات اسپانیایی از فناوری اسکن چشم برای جمع آوری داده ها باید دوباره ارزیابی شود.

تأثیر حضانت شخصی بر عملکرد Worldcoin

تحلیلگران می گویند Self-Custody با نظارت نظارتی کمتری در مورد Worldcoin مواجه خواهد شد. در اواخر ژانویه، دفتر کمیسر حریم خصوصی هنگ کنگ (PCPD) تحقیقاتی را در مورد Worldcoin تحت حکم دادگاه آغاز کرد. مقامات روی خطرات بالقوه مهم حریم خصوصی مرتبط با داده های شخصی و نقض احتمالی مقررات حفظ حریم خصوصی تمرکز کردند.

با وجود این، شرکت تأیید بیومتریک مبتنی بر بلاک چین پس از یک رالی صعودی پایدار به بالاترین حد خود صعود کرد و به بالاترین رقم تاریخ 11.82 دلار رسید. با این حال، تحلیلگران پیش بینی می کنند که مزایای بلندمدت این رویکرد نوآورانه، از جمله کاهش نظارت نظارتی و افزایش کنترل کاربر، در نهایت به رشد پایدار Worldcoin با وجود احساسات اولیه بازار کمک خواهد کرد.


نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید