مدیر عامل OpenAI در “مذاکرات پیشرفته” برای سرمایه 100 میلیون دلاری Worldcoin: گزارش


به گفته یکی از آشنایان با شرایط، “سرمایه گذاران موجود و جدید” 100 میلیون دلار کمک خواهند کرد.

سام آلتمن، رئیس OpenAI، در حال «گفت‌وگوهای پیشرفته» درباره جمع‌آوری 100 میلیون دلار بودجه برای Worldcoin است، پروژه‌ای که هدف آن ایجاد یک ارز دیجیتال با مالکیت جمعی و توزیع شده در سطح جهانی است.

گزارش فایننشال تایمز که در 15 می منتشر شد، بیان کرد که 100 میلیون دلار از ترکیبی از “سرمایه گذاران موجود و جدید” به نقل از منابع آشنا با مذاکرات تامین مالی Worldcoin جمع آوری خواهد شد.

هنگامی که این استارت آپ برای اولین بار به جهان معرفی شد، از دور سرمایه گذاری سری A به رهبری a16z با سرمایه گذارانی از جمله گروه ارز دیجیتال، Coinbase Ventures، مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید، و یکی از بنیانگذاران لینکدین، رید هافمن، برخوردار بود.

در مارس 2022، گزارشی از The Information ادعا کرد که این شرکت 100 میلیون دلار از سرمایه گذاران از طریق فروش توکن خصوصی به نقل از دو نفر با اطلاع از این موضوع، جمع آوری کرده است.

در آخرین گزارش، یکی از آشنایان به این موضوع گفت که با توجه به طولانی شدن زمستان کریپتو، بودجه جدید بالقوه بسیار زیاد است.

«این یک بازار خرس، یک زمستان ارزهای دیجیتال است. این منبع گفت: “قابل توجه است که پروژه ای در این منطقه چنین میزان سرمایه گذاری را دریافت می کند.”

کوین تلگراف با Worldcoin تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مرتبط با: الف زیرو برنامه 50 میلیون دلاری تامین مالی اکوسیستم را راه اندازی کرد

کار بر روی پروژه Worldcoin که توسط الکس بلانیا، سام آلتمن و مکس نووندسترن بنیانگذاری شد، در اوایل سال 2020 آغاز شد.

به گفته مدیران Worldcoin، هدف این پروژه «حل دو مشکل» ناشی از افزایش پیچیدگی هوش مصنوعی است.

در همین حال، Worldcoin در حال آماده شدن برای راه اندازی پروتکل بلاک چین و ثبت تراکنش ها در «شش هفته آینده» پس از اجرای نسخه بتا است.

در 8 می، Worldcoin کیف پول کریپتو بدون گاز خود را برای افراد تایید شده راه اندازی کرد.

Tiago Sada عضو تیم Worldcoin قبلاً به Cointelegraph گفته بود که این کیف پول راه اندازی شده است زیرا “یک کیف پول جایگزین وجود دارد که فقط بر روی سادگی تمرکز دارد.”

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و افراد را با کریپتو تشویق کنیم؟
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید