World Mobile پس از آزمایشات میدانی بی سیم غیرمتمرکز در آفریقا راه اندازی شد


World Mobile از تکمیل آزمایشات میدانی فناوری DeWi در کنیا، موزامبیک و نیجریه خبر داد و یک گام به استقرار کامل آن در آفریقا نزدیک‌تر شد.

اپراتور شبکه بی‌سیم غیرمتمرکز (DeWi) World Mobile در 8 ژوئن گفت که آزمایش‌های میدانی فناوری DeWi خود را در کنیا، موزامبیک و نیجریه تکمیل کرده است و این شرکت در اعلامیه به استقرار کامل در قاره آفریقا نزدیک می‌شود.

World Mobile، که هدف آن ارائه دسترسی به اینترنت مقرون به صرفه و قابل اعتماد به مناطق روستایی به طور سنتی کم برخوردار است، گفت که آزمایشات در کنیا و موزامبیک با استفاده از تجهیزات فضای سفید تلویزیون، با استفاده از طیف استفاده نشده در باند پخش تلویزیونی برای ارائه شبکه تلفن همراه انجام شد. خدمات.

سیستم اینترنت ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس در آزمایش میدانی در نیجریه مورد استفاده قرار گرفت. به گفته این شرکت، هر دو TV White Space و Starlink فن آوری های مکملی هستند که World Mobile را قادر می سازد از زیرساخت ها و منابع طیف موجود برای گسترش پوشش شبکه خود استفاده کند.

میکی واتکینز، مدیر عامل World Mobile، گفت که این آزمایش‌ها «امکان‌پذیری و مقیاس‌پذیری فناوری DeWi ما را تأیید می‌کند و ما را یک قدم به ارائه دسترسی به اینترنت مقرون‌به‌صرفه و قابل اعتماد به مناطق روستایی و محروم در سراسر جهان نزدیک‌تر می‌کند».

مرتبط با: رئیس آزمایشگاه های Polygon شاهد دموکراتیک کردن اینترنت با وب 3 و بلاک چین است

این اعلام پس از آن منتشر شد که World Mobile شبکه تجاری خود را در زنگبار در ماه مه راه اندازی کرد، که می گوید بیش از 300 AirNode برای بیش از 16000 کاربر در روز اتصال بی سیم دارد.

این شرکت قصد دارد شبکه خود را به کشورهای بیشتری در آفریقا و فراتر از آن گسترش دهد، با هدف ایجاد “شبکه بی سیم متعلق به جامعه جهانی که می تواند شکاف دیجیتال را پر کند و شمول اجتماعی و اقتصادی را تقویت کند.”

World Mobile می‌گوید راه‌حل DeWi آن، اتصال را با هزینه کمتری نسبت به اپراتورهای شبکه تلفن همراه سنتی فراهم می‌کند و می‌تواند به ایجاد یک «اقتصاد اشتراک‌گذاری» برای تأمین بودجه توسعه زیرساخت‌های مخابراتی در مناطق روستایی آفریقا و فراتر از آن کمک کند.

برخلاف شبکه‌های تلفن همراه سنتی، World Mobile بر روی بلاک چین ساخته شده است و هدف آن توانمندسازی مردم برای مشارکت در آنچه «اقتصاد اشتراک‌گذاری» می‌نامد، از طریق دسترسی مردم به بازار جهانی تریلیون دلاری مخابرات است.


نویسنده: Blanche Gatt

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید