آیا شیبا اینو افزایش قیمت Dogecoin را دنبال خواهد کرد؟


قیمت شیبا اینو 20 درصد در معرض خطر سقوط در ماه آوریل است زیرا یک الگوی کلاسیک ادامه نزولی بر اساس تحلیل تکنیکال را تشکیل می دهد.

قیمت شیبا اینو (SHIB) طی یک روز در میان حرکت‌های صعودی گسترده‌تر ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته بیش از 10 درصد افزایش یافته است. اما آیا قیمت SHIB بالاتر خواهد رفت؟

قیمت SHIB از دستاوردهای Dogecoin پیروی می کند

در 4 آوریل، قیمت SHIB به 0.00001159 دلار در روز پس از بازگشت 10.5 درصدی از پایین ترین سطح 0.00001049 دلاری، رسید. با این حال، توکن میم عملکرد کمتری نسبت به اکثر رقبای خود از جمله Dogecoin (DOGE) داشت که در مدت مشابه بیش از 30 درصد افزایش یافت.

در یک بازه زمانی از سال تا به امروز، درآمد SHIB و DOGE تقریباً یکسان است، حدود 38٪.

عملکرد سال به روز SHIB/USD، DOGE/USDT و FLOKI/USDT. منبع: TradingView

قیمت SHIB پس از آن شروع به افزایش کرد که توییتر متعلق به ایلان ماسک، طرفدار خودخوانده Dogecoin، نماد پرنده آبی نمادین را با نماد Shiba Inu Dogecoin جایگزین کرد. SHIB/U به طور مشابه در گذشته به دلیل اشاره ماسک به Dogecoin در توییتر افزایش یافته است.

جالب اینجاست که در اکتبر 2021، ماسک توضیح داد که شیبا اینو را برگزار نمی کند.

افزایش قیمت شیبا اینو بعید است

از نقطه نظر فنی، SHIB در حال تثبیت بیشتر به چیزی است که به نظر می رسد الگوی پرچم خرس است، که می تواند توانایی آن را در بازتاب یک افزایش قیمت 30 درصدی مانند Dogecoin محدود کند.

مطالب مرتبط: جامعه شیبا اینو بر سر اتهام سرقت ادبی کد و شناسه زنجیره‌ای تقسیم شد

پرچم خرس یک الگوی ادامه نزولی است که زمانی شکل می‌گیرد که روند قیمت‌ها برای مدت کوتاهی در یک کانال موازی صعودی پس از افت شدید افزایش یابد. پس از شکستن قیمت به زیر خط روند پایین با حجم های قوی، منحل می شود و به اندازه ارتفاع (میله پرچم) روند نزولی قبلی کاهش می یابد.

از 4 آوریل، SHIB در حال آزمایش خط روند بالای پرچم (حدود 0.00001160 دلار) برای عقب نشینی احتمالی به سمت خط روند پایین تر (حدود 0.00001500 دلار) در ماه آوریل است.

نمودار قیمت روزانه SHIB/USDT. منبع: TradingView

نزدیک شدن بیشتر به زیر خط روند پایین تر می تواند یک سناریوی تخلیه پرچم خرس با هدف نزولی نزدیک به 0.00000883 دلار در آوریل ایجاد کند که بیش از 20 درصد از سطح قیمت فعلی کاهش یافته است.

در مقابل، شکست بالای خط روند بالای پرچم خطر بی‌اعتبار کردن راه‌اندازی نزولی را دارد. با انجام این کار، هدف صعودی SHIB در مقاومت خط روند نزولی بلندمدت به نظر می رسد – حدود 0.00001400 دلار، که 25 درصد بیشتر از قیمت های فعلی در آوریل است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید