آیا Grayscale FTX بعدی خواهد بود؟


Grayscale مبارزه خوبی برای همه در فضای ارزهای دیجیتال به راه انداخته است.

در ۱۸ نوامبر، Grayscale، مدیر دارایی‌ای که بزرگترین صندوق بیت‌کوین (BTC) جهان را مدیریت می‌کند، بیانیه‌ای صادر کرد که در آن جزئیات امنیت محصولات دارایی‌های دیجیتال را توضیح می‌داد و تأیید کرد که مدرک ذخیره را با مشتریان خود به اشتراک نمی‌گذارد.

این بیانیه شروع می‌شود: «به دلیل رویدادهای اخیر، سرمایه‌گذاران به طور قابل‌توجهی عمیق‌تر به سرمایه‌گذاری‌های کریپتو نگاه می‌کنند،» که پس از انفجار FTX و تحقیقات در مورد رهبری مشکوک Sam Bankman-Fried تقریباً دست کم گرفته شده است. سوال بر لبان همه به زودی روشن شد. آیا Grayscale بعدی خواهد بود؟

پاسخ این است که بعید است. و این تا حد زیادی به این دلیل است که افرادی در بالا که باعث شدند Grayscale شبیه سام بنکمن-فرید بیش از هر زمان دیگری به نظر برسد.

بیایید به واقعیت ها نگاه کنیم.

درست است و احتمالاً غیرقابل انکار است که اگر Grayscale ترازنامه خود را اصلاح نکند، صنعت کریپتو بار دیگر دستخوش شیرجه خواهد شد. آلن نمی تواند به این زودی پس از FTX و نه یک بازیکن مهم، یک تصادف دیگر را مدیریت کند. Grayscale بیش از 10 میلیارد دلار از BTC، Ether (ETH) و دارایی های دیگر را مدیریت می کند و بزرگترین تولید کننده درآمد شرکت مادر خود را نمایندگی می کند.

مربوط: زمان آن فرا رسیده است که طرفداران کریپتو از فرقه های شخصیتی حمایت نکنند

بری سیلبرت، بنیانگذار و مدیر عامل گروه ارز دیجیتال، به سهامداران DCG در نوامبر به سهامداران DCG گفت که شرکت مادر Grayscale – که همچنین مالک شرکت تجاری جنسیس، شرکت معدنی Foundry، برنامه سرمایه گذاری رمزنگاری Luno و رسانه CoinDesk است. تمام “سر و صدا” اطراف شرکت را کنترل می کند. او خاطرنشان کرد که علیرغم به اصطلاح زمستان کریپتو، این شرکت در مسیر رسیدن به 800 میلیون دلار درآمد قرار دارد و نهادهای جداگانه آن “طبق معمول کار می کنند.”

در یادداشت مدیرعامل آمده است: «ما زمستان‌های ارزهای دیجیتال قبلی را پشت سر گذاشته‌ایم، و اگرچه این ممکن است شدیدتر به نظر برسد، اما در مجموع از این وضعیت قوی‌تر بیرون خواهیم آمد».

سیلبرت یکی از مدافعان اولیه بیت کوین و یک علاقه مندان واقعی به ارزهای دیجیتال است. اما برخلاف سم بنکمن-فرید، او 28 سال تجربه دارد. قبل از کشف کریپتو، او یک بانکدار سرمایه گذاری در نیویورک و مدیر عامل پلتفرم معاملاتی سهام Second Market بود که در سال 2015 به نزدک فروخت. به عبارت دیگر، این اولین رودوی او نیست.

مربوط: از نیویورک تایمز گرفته تا WaPo، رسانه‌ها بر سر بنکمن-فرید می‌چرخند

سیلبرت، همراه با رهبری خود Grayscale، به موازات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مبارزه می کند، زیرا قانونگذاران درخواست تبدیل پرچمدار Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) را رد کردند. اولین ایالات متحده SEC این کار را به دلیل “ناتوانی مدیر سرمایه گذاری در پاسخگویی به سوالات مربوط به نگرانی های دستکاری بازار” و حمایت ضعیف از سرمایه گذاری انجام داد، اما شما همچنین می توانید استدلال کنید که اگر آنها این پیشنهاد را می پذیرفتند، ارزهای دیجیتال این فرصت را داشتند. “گشودن به روی سرمایه گذاری نهادی بیشتر” و به طور بالقوه اجتناب از رکود فعلی که در حال تجربه آن هستیم.

گری اسکیل بعداً دادخواستی را به دادگاه استیناف منطقه ای ایالات متحده ارائه کرد و این تصمیم را به چالش کشید و شروع به شکایت از سازمان دیده بان برای این تصمیم کرد که آن را “خودسرانه، دمدمی مزاجانه و تبعیض آمیز” خواند.

به عبارت دیگر: برای هر کسی که به آینده کریپتو اهمیت می‌دهد و به اهمیت تنظیم‌کننده‌های با حسن نیت برای پیشبرد صنعت اعتقاد دارد، Grayscale مبارزه خوبی را به راه انداخته است.

دانیله سروادعی او یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Sellix، یک پلتفرم تجارت الکترونیک مستقر در ایتالیا است.

Grayscale در بیانیه ای در 18 نوامبر گفت: “هراس ناشی از دیگران دلیل کافی برای دور زدن ترتیبات امنیتی پیچیده ای نیست که دارایی های سرمایه گذاران ما را برای سال ها امن نگه داشته است.” رکورد رشد پایدار بعید است این موضوع به این زودی ها تغییر کند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Daniele Servadei

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید